720 l - Amazonské zákoutí

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod kvietik » 04 Júl 2016, 20:49

pekne to máš, páči sa mi ;) , pozeram, že štetinke sa u teba darí podobne ako u mňa
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 04 Júl 2016, 21:15

Jo neonek je stále dost. Řek bych že zmizela tak jedna, ale určitě ne násilnou smrtí ;) .
Ono těch kořenů je tam celkem dost jen sou většinou po dně. Ale jak přestanou plavta celý to přeházím a budu je stavět do výšky.
Ta rostlinka na hladině nemám ani páru co to je. Nejspíš lemna minor. Roste jak šílená za týden je schopna úplně zarůst hladinu. Zavlekl jsem si ji tam s nějakou rostlinou a nedaří se mi jí vůbec zbavit :evil: . Ostatní hladinovky jako pistie apod. spíš jen přežívaly a nerostly.
Jo štetka roste jak šílená taky, ale jen na těch révových kořenech. Ale celkem se mi to na nich líbí. I když na druhou stranu ji nijak neomezuju a ani se ji nesnažím nijak odstranit :D .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Janek » 04 Júl 2016, 22:02

Co bych dal za nádherný koberec okřehku (lemna minor) na hladině :( mě už se to neudrží kvůli žravosti ryb, ale obecně jsou pro mě hladinovky nejlepší a nejoblíbenější rostliny, bezkonkurenčně.... navíc taková hromada okřehku vydá za pořádný filtr a navíc bere hlavně NO3 s kterým si žádný filtr neporadí (krom specializovaných anaerobních).... Lemna a pistie jsou akvaristické zlato !!! A všichni to mají za plevel a chtějí se toho zbavit :( :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod nhkg » 04 Júl 2016, 22:08

Všichni se rostlin na hladině zbavit nechtějí. Dokonce je hnojím a teď jim i koupím lepší svítidlo. Akorát nemám okřehek a Pistie u mě roste pomalu, ale Salvinie roste dobře.
Janku neuvažoval jsi o nějakých emerzních rostlinách a do akvária jen ponořit jejich kořeny? Je s tím víc práce, ale taky pomůžou s NO3.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Janek » 04 Júl 2016, 22:14

A to já bych klině mohl, takový obyč zelenec nebo jiné blázny nebo třeba i některé druhy ibišků by šly, JENŽE, to bych nesměl mít vieje a paratherapsy, který si tu kytky za kořeny klidně stáhnou do vody, nebo si kytky ani žádné nestihne nadělat.
Navíc ten emerz není uplně snadné udělat aby to dobře vypadalo a dobře fungovalo. Například po krmení grundlemi by se v místě hladiny na kořenech nespíš usazoval olej a zbytky, to následně zahnívalo a tak dále a tak dále. S tím vším si samotné plouvoučky dovedou poradit bez pomoci.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 06 Júl 2016, 12:32

Mně rostliny na hladine taky nevadí. Jen bych radši kdyby se u mě dařilo spíš pistiím apod rostlinám. Ten okřehek dělá děsnej bordel. Při každé manipulaci v akvárku obalí všechno co se do akvárka strčí ať už odkalovač, síťky, ruce prostě všechno.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Janek » 06 Júl 2016, 12:55

Však to je známka správnýho akvaristy :D Pořádný akvarista musí mít okřehek až za ušima :D :D :D ale máš pravdu, pak každé šáhnutí do akva znamená obírání rukou, nedej bože když se člověk koupe až po ramena :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 08 Sep 2016, 16:32

Po delší době jsem se dostal k aktualizaci :D .
V akva došlo jen k menším úprávám kořenů a kamenů. Bohužel kořeny i po dvou měsících stále plavou, tak musí být zatížené kameny. To má bohužel za následek hromadění bordelu pod kameny. No budu tomu muset dát ještě čas.
Dnes jsem přidal do akva rostlinku Hydrocleis nymphaeoides snad se jí bude dařit a ryby jí dají pokoj.
Co se týká ryb, tak nedošlo k žádnému úhynu. A. heckelii vykazují největší náznak růstu, některé už předehnali i B. cupido. Zato B. wavrini jsou stále celkem mrňavé, i když na dvou kusech je znatelný růst, ale nebudou to v růstu žádní rychlici.
Reganky se přecpavají neustále k prasknutí, ale mám z nich smíšené pocity. Z úkrytů vylezají jen co se týká žrádla, jinak jsou stále zalezlé ve změti kořenů a kamenů.
Příští týden dorazí S. daemon, tak nebude v akva jen osamocený kus (bohužel dřív jsem to nestihl zařídit). Jen mám trochu obavy nové kusy budou mít něco kolem 8 cm oproti 14 cm kousku v akva. Ale snad to zvládnou.
S touto osádkou bude akva už kompletní a na hranici možností. Musím vymyslet co do budoucna zredukovat. Dost jsem se nadchl pro Satanopercy acuticeps, ale bohužel by aktuálně nebyly kam dát. Ale naživo je to opravdu nádherná rybička.
Aktuální osádka tedy je:
6 x Acarichthys heckelii
5 x Biotodoma wavrini
2 x Crenicichla Regani sp. PURUS
9 x Biotodoma cupido
1 x Satanoperca daemon
2 x Peckoltia vittata
14 x Paracheirodon axelrodi
2 x Sewellia lineolata (na dožití, bohužel pokud nevypustím akva, nepodaří se mi je chytit)
4 x Corydoras panda
1 x skalár manacapuru (zatím stále neudán :( ).
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod nhkg » 08 Sep 2016, 16:44

Kde jsi viděl naživo Satanoperky acuticeps? A kolik měřily (i s ocasem)? Já je chci už dlouho, ale nějak se mi je nepodařilo sehnat. A teď je už do akvária kvůli Crenicichel zebrina už dát nemůžu.
U mě se žádné creni neschovávaly, pokud na ně jiná creni neútočila.
Chtělo by to foto celého akvária.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 08 Sep 2016, 16:46

Nějaké foto.
Prílohy
B.-wawrini.jpg
B.wavrini
B.cupido.jpg
B.cupido
A.-heckelii.jpg
A.heckelii
rust-x.jpg
Rozdíl růstu mezi A. heckelii a B.wavrini, kupované ve stejné velikosti.
houf.jpg
peckoltia.jpg
peckoltia
celek.jpg
cele-akva.jpg
akva
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Seznam [Bot] a 5 hostia