720 l - Amazonské zákoutí

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Danny » 25 Máj 2016, 20:57

Som rad ze si toho daemona nedal prec.Je to krasna ryba a s heckelmi a biodotomami jej bude super.Nech sa dari ;)
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 26 Máj 2016, 09:28

Jo taky si myslim, že "štetku" žrát nebudou. Ale naštestí se drží jen na révových kořenech na ničem jiném, tak ty není problém vytáhnout a očistit. Nebo jak jsem psal níž vypadá to hezky přirozeně, tak to tam možná tak nechám.
Chaetostomu jsem aktuálně v nabídce několika eshopů viděl, tak nad ní pouvažuju.
Co se týká skákání Biotodom, tak si myslím, že to byla jen ojedinělá záležitost. Nikde na netu jsem žádné zmínky o vyskakování nenašel, takže bych se až tak neobával. Těd budu sice akva asi po každém krmení zakrývat, ale časem stejně zapomenu :) .
Daemony nejspíš dokoupím, ale přemýšlím nad minimálním počtem, uvažuju celkem nad 5ti kousky. Bude to dostatečný počet? Přeci jen není akva nafukovací, ale začínalo by bejt přerybnění.
S takovou budu muset založit druhou nádrž a některé ryby přelovit. Větší akva v brzké době nepřichází v úvahu. Tak bych napustil 360ku a něco přelovil.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod nhkg » 26 Máj 2016, 09:45

5 nových démonů, takže 6 celkem bude ok. Celkem 5 taky může fungovat. Měl jsem 5 satanů, ale rostli pak hrozně nerovnoměrně. V 7 kusech a větším akváriu to je mnohem lepší. Chaetostoma ti bude zatím stačit jedna. Ta moje žere řasy ve velkém a jak dojdou, tak vyžene satany od žrádla a vrhne se na granule. Takže netřeba přikrmovat.
Bude to chtít hlídat kvalitu vody a nic dalšího nekupovat. Pak by to mohlo chvíli fungovat i bez přelovování.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Danny » 26 Máj 2016, 13:26

Uplne v pohode,staci aj 4 ks prikupit.Kedze tam mas dalsich eartheaterov tak spravia skupinu a bude im fajn. ;)
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 26 Máj 2016, 15:07

Rozumím tak 4 - 5 kousků hned při první příležitosti přikoupím, pokud budou v rozumné velikosti. Uvidíme jestli vyberu i nějaké to eLko.
Ale stejně uvažuji i o další nádrži, než pořídíme větší ;) .
Prílohy
crenicichla.jpg
Crenicichla
poza.jpg
Portret
daemon.jpg
S. deamon
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod perchess » 26 Máj 2016, 17:34

nhkg píše:Nechceš těch démonů ještě pár dokoupit, ať není chudák sám? Jsou to nádherné ryby!
S tím skákáním Biotodom jsi mě nepotěšil. Dost o nich uvažuju a mívám v létě akvárium bez krycích skel a 5cm pás na boku kde krmím celoročně.

....ako som už písal niekde skôr v tejto téme, Biotodomy su ľakavé. Iná ryba urobí prudší pohyb a oni sa idú zblázniť, pootĺkajú sa o všetky sklá vrátane krycieho. No a keď tam nie je....
Daemon. Nádherná ryba. Prečo sa vlastne volá daemon? Hm.... nechaj si len toho jedného a teš sa z neho, maximálne dokúp druhého. Ak ich chceš viac, tak v samostatnej nádrži s dostatkom vhodných úkrytov. Lebo ti nakoniec ostane aj tak iba jeden.... Ako sa hovorí, menej je niekedy viac.
Obrázok užívateľa
perchess
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 07 Sep 2014, 20:11

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod nhkg » 26 Máj 2016, 17:49

Já měl za to a všude se to i píše, že Démoni jsou jak ostatní Satani a Geophágové- extrémně mírumilovní, nechají na pokoji i malinké ryby a doporučený počet k chovu je 6 a více ryb. A ani jsem nikde nenarazil na to, že by se byli schopní navzájem zabít... Jsi si tím jistý?
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod blegon » 26 Máj 2016, 18:19

Daemony rozhodně 4-5ks neublíží ničemu.
Mezi sebou si nic neudělají také ;) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Danny » 26 Máj 2016, 19:28

No u mna na videjku akurat pretlacovana papulami sa chytia ale nic viac.Ked tak pri zradle sa odhanaju jeden druheho.Ale ani plutvy obhrizene nic.Sem tam nahanaju winemillerakov ale tiez nic.Vecer spolu pri nocnom svetle parkuju jak na sidlisku auta :D :D
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod perchess » 26 Máj 2016, 19:54

nhkg píše:Já měl za to a všude se to i píše, že Démoni jsou jak ostatní Satani a Geophágové- extrémně mírumilovní, nechají na pokoji i malinké ryby a doporučený počet k chovu je 6 a více ryb. A ani jsem nikde nenarazil na to, že by se byli schopní navzájem zabít... Jsi si tím jistý?

Tak som to nemyslel, že by sa zabíjali. Najsilnejší dospelý jedinec jednoducho nepustí ostatných k žrádlu, a tam sa začnú problémy.... Opakujem - dospelý. Ale keď máš druhú nádrž pre prípad problémov, vyskúšať to môžeš.
Obrázok užívateľa
perchess
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 07 Sep 2014, 20:11

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron