720 l - Amazonské zákoutí

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 04 Okt 2016, 20:12

Po delší době opět online ;) .
Bohužel za dobu pětidenní nepřítomnosti jsem objevil na větší S. daemon něco jako potrhané ploutve, pro představu přikládám foto. Také se mi zda, že má díru v hlavě, tak doufám, že to není děrová nemoc. Bohužel je taky dost bojácná a lekavá, tak se mi hlava nedaří odfotit. Žrát sice žere, ale u žrádla bývala většinou první a teď jen tak uzobkává. Ostatní ryby se zdají v pořádku. Jen doufám, že jsem si něco nezavlekl od těch pár rybek od Kalaby. Jeho Satanoperku s jejím "postižením" jsem taky v rychlosti vyblejsknul.
Prílohy
kalaba3.jpg
kalaba1.jpg
sd1.jpg
sd-compressor.jpg
nemoc
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Danny » 04 Okt 2016, 21:29

Kamarade tak presne toto ma aj moj daemon :shock: Moj zacal mat diery na hlave a teraz aj plutvy derave.Nechapem z coho.Ma to uz asi mesiac aj po prelieceni hexamitou stale normalne zere.Akurat stahuje plutvy.Uz dva tyzdne pridavam mineral salt po vymene vody ale zatial ziadne zlepsenie.Te diery u mojho to moze byt zo stresu alebo teda tie mineraly chybaju ale tie plutvy neviem z coho :?
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Danny » 04 Okt 2016, 21:32

A este ako pozeram posledna dva obrazky tak pod okom ma odumrete tkanivo tak ako aj moj.
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 05 Okt 2016, 07:44

No to si mě nepotešil :( . Já mineral salt používám celkem pravidelně, dokonce i vitamíny do žrádla, tak nevím čím to je.
Spíš mě udivilo jak rychle se to projevilo. Před pěti dny všechno v pohodě a pak dojedu a ryba zalezlá a v takovým stavu.
Zvýšil jsem teplotu na 29 stupňů jestli to pomůže. Hodnoty vody jsou v pořádku, tak absolutně netuším z čeho to má. Nechci cpát do akva zbytečně nějaké léčivo když nevím ani pořádně jaký :( .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 05 Okt 2016, 07:50

Podle mých zkušeností už nic nezabere. Ryba začne být apatická a za pár dní je konec. Tyhle problémy jsem mýval s Geophagy. Jediné řešení je zlepšit podmíky - správná voda (měkká, teplá), pestře krmit, dodávat vitamíny a nepřerybnit akvárium.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 765
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 05 Okt 2016, 08:17

Tak snad se zadaří a dá se do pořádku. Jak psal Danny tak už to má asi měsíc a ryba stále žije. Snad zabere zvednutí teploty, s kvalitou vody by být problém neměl. Pestrou stravou mají taky (artemku, patentky a mysis, v neposlední řadě i nějaké to sušené). Případně uvažuju, že nádrž přeléčím sera flagellolem, který mám doma a je na děrovou nemoc.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Danny » 05 Okt 2016, 09:35

Saty píše:Tak snad se zadaří a dá se do pořádku. Jak psal Danny tak už to má asi měsíc a ryba stále žije. Snad zabere zvednutí teploty, s kvalitou vody by být problém neměl. Pestrou stravou mají taky (artemku, patentky a mysis, v neposlední řadě i nějaké to sušené). Případně uvažuju, že nádrž přeléčím sera flagellolem, který mám doma a je na děrovou nemoc.

Saty ja mam teplotu 29 stale.Tak teplota asi nepomoze.Podla mna je to zo stresu.Ja som do akava pred mesiacom dal dominantne ryby a daemoni sa hodne báli.A tiez to nastupilo z jedneho dna na druhy.
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 05 Okt 2016, 09:40

Hmm tak to je špatné. Já topim na 27 nechám to na 29 a zkusim přidat ten flagellol a uvidím. Já tam přidal v poslední době jednu "nedomrlou" satanoperku a dvě chateostomi. Tak jestli tohle bylo pro ni stresové, netušim.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Danny » 05 Okt 2016, 10:14

Saty píše:Hmm tak to je špatné. Já topim na 27 nechám to na 29 a zkusim přidat ten flagellol a uvidím. Já tam přidal v poslední době jednu "nedomrlou" satanoperku a dvě chateostomi. Tak jestli tohle bylo pro ni stresové, netušim.

No podla mna ten flagellol nepomoze.Crevne parazity asi nemas. A ked zere a ma vykaly dobre.Len ho sleduj lebo mineraly by chybali asi vsetkym.Ja fakt neviem co...
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 07 Okt 2016, 18:48

Tak po několika dnech zatím žádné pozorovatelné zlepšení, viz. foto.
Taky jsem nafotil jednu reganku, netuším co sežrala ryba žádná nechybí :D .
Prílohy
sd3.jpg
prezrana.jpg
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron