720 l - Amazonské zákoutí

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod nhkg » 07 Máj 2016, 21:49

Danny, z jakého zdroje bylo to mražené? Blistry co vidím v obchodech jsou většinou Polské šmejdy. Ale krmivo co kupuju na burze je kvalitní. Odchovy geošů není problém krmit jen sušeným. Ti moji sežrali skoro cokoliv. Ale Biotodomy jsou všechno odchyty, tam to tak lehce nepude, viz co psal Saty.

Co se týče typu mraženého, tak nitěnky samozřejmě vůbec nepoužívám. Moji Satani žerou všechno, ale crenicichly proteus zbožňují jen koretru a artemii. Patentku mi žerou jen při velkém hladu. Ale ještě jsem nezkoušel filety/grundle. Dycky jak mám nějakou rybu na oběd, tak si vzpomenu že jsem ji chtěl zkusit dát rybičkám až když je upečená. :D
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 07 Máj 2016, 22:12

No moje Biotodomy basti prevazne zivou Artemku a z mrazenych patentky a koretry a kryl. Mrazenou artemku tady v okoli nikde nevedou takze bohuzel nedavam. Nejradsi bych stridal mrazenou se suchou a na doplneni obcas zivou, ale jak maj i mrazenou nebo zivou tak suchou nezerou. Tak zkousim suchou dietu, ale zitra uz dam i mrazenou.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Danny » 07 Máj 2016, 22:15

Nhkg,jj krmivo je asi polske aj je z akva.obchodu.Na burzach mrazene nemavaju. Sranda, ze u mna najvacsi zruti vlociek a granul su daemoni, ktori su tiez wf. A zrali ich od mala. Uz ma to nebavi strachovat sa, ze ci je to mrazene ok alebo nie. Na Slovensku je bieda so vsetkym, co sa tyka akvaristiky a nie len mraz.krmiv. Ja uz skusat ziadne mrazene nebudem. Ked citam, co vsetko kvalitne suche krmiva obsahuju, tak mrazene sa nechyta ani nahodou. A samozrejme, pokial to ryby zeru. Napr.jeden samec tapayosiek zere len jeden druh granule. Zobere tak 3-4 do tlamy, premele, zozere a ostatnych si uz nevsima. Az potom bagruje s ostatnymi a zbiera drobnosti. Jeho samice zere vsetko 4 druhy granul 3 druhy vlociek. Nechapem.
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 07 Máj 2016, 23:48

Taky bych bral kdyby zraly susene, je to jen prece jednodussi. Nejsem furt doma a nevim jak u Vas, ale ma draha polovicka se stiti jak mrazeneho natoz tak neceho ziveho co ma rybam sypat :D . Teda na mrazene si pomalu chte nechte musi zvykat, nechat je o hladu je ji lito ;) .
Jinak ty Crenicichly jsou opravdu jak popelnice, vsechno co do akva spadne, tak sezerou, ani si nezjisti jestli je to vubec k snedku, to vyplivnou az pak!
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod paloi » 08 Máj 2016, 06:28

Ja som možno 3x kúpil mrazenú patentku v obchodnom reťazci a vždy som zavliekol do akva krupičku. Keď mám kúpiť patentku, tak buď živú na burze (vždy ju mávajú ju iba Češi, nikdy som neregistroval, že by ju mal Slovák alebo Poliak) alebo mrazenú v malej lokálnej akvaristike. Zaujímavé je, že z malého lokálneho obchodu je patentka od rovnakého výrobcu ako v reťazci a zatiaľ som si žiadnu pliagu do akva nezavliekol. Ja si preto myslím, že je to o vzťahu predajcov k tovaru. Malý lokálny si dá pozor a hneď pri dodávke to uloží do mrazáka. Zamestnanci reťazca to môžu mať v "trubke", nechajú to pol hodinky rozmrazovať, najprv spríjmujú tovar a do mrazáka to putuje neskoro. Ako píšete, niekto bez patentky nemôže fungovať, niekto by sa jej ani nedotkol. Ja používam, ale opatrne ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Janek » 08 Máj 2016, 10:36

Přesně jak píšeš paoli, je to jen o zdroji krmení, já beru od aquamasteru a nikdy žádný problém. A že jsem od něj zkusil už kdo ví co. Navíc beru půlkylovky, které jsou méně náchylné na rozmrazení a navíc to na nich člověk pozná. Uzavřený blistr vypadá pořád stejně i kdyby stál den na okně za letního dne a pak byl zmrazen znovu. Naopak půlkylová placka v ziplock sáčku už po rozmrznutí nikdy nezmrzne stejně, v pěkném tvaru a i na "konzistenci" je to poznat (oddělí se víc voda od patentek a podobně)... uplně jednoduché.

Na příležitostné krmení živým mám názor, nebo se spíš ztotožňuji s názorem, že je to celkem hazard, protože ryby nemají imunitu na takové nárazové akce, kor čistě akvarijní populace. Takže buď často, pokud mám zdroj živého, nebo vůbec. Ono to zas takové přilepšení není ta pytlíčkovaná artemie, patentka a podobně. Ale je fakt že bydlet třeba blízko Braníku kde mají nádhernou patentku a koretru v novinách stále, krmím tím.

A abych byl trochu k tématu, Saty máš to nádherné a až to všechno naroste, bude to paráda, zas něco jiného než velké akva s vypasenými kapry :D Na ty heckelky jsem zvědavý.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 08 Máj 2016, 11:55

Taky beru mražený od Aquamasteru a když chci rybkám zpestřit jídelníček, tak vezmu hejno těch nejlevnějších teter 2-3 cm a hned je v akváriu veselo.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod kvietik » 10 Máj 2016, 18:24

Danny píše:No, moje ryby dostali črevne parazity asi po mrazenej koretre a žiabronožke. Ešte stale neviem, či su 100% z toho vonku. Stale maju začiatok výkalu biely, tak 2cm a potom nastupuje tmavy dlhy kabel. Ja som skončil s mrazenym, lebo uz treti krat za tri roky som musel liečit ryby. Skalare som vychoval na kvalitnom suchom krmive a pravidelne sa vytieraju a samce maju na vyšku cez 20 cm. Tak prečo by som nevychoval aj geošov.

Črevne parazity sú podľa mňa skôr zo stresu a zvýšenej NO3 jak z krmiva. Hlavne žiabronôžku väčšina ľudí považuje za najbezpečnejšie mrazené aj koretra by mala byť ok.

Saty píše:Taky bych bral kdyby zraly susene, je to jen prece jednodussi. Nejsem furt doma a nevim jak u Vas, ale ma draha polovicka se stiti jak mrazeneho natoz tak neceho ziveho co ma rybam sypat :D . Teda na mrazene si pomalu chte nechte musi zvykat, nechat je o hladu je ji lito ;) .
Jinak ty Crenicichly jsou opravdu jak popelnice, vsechno co do akva spadne, tak sezerou, ani si nezjisti jestli je to vubec k snedku, to vyplivnou az pak!

U mňa tiež kŕmi manželka. Mrazené jej nevadí ale ma problém so živým krmivom a vadí jej aj že to držím v chladničke :) . Aj zvýšený výskyt komárov v byte po kŕmení živými čiernymi komárími larvami jej vadil hehe.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 25 Máj 2016, 20:28

Tak aktuálně jsem přišel o jednu B. cupido :( . Nečekal jsem že budou takový skokani, ráno jsem našel jednu pod akvarkem na zemi a už jí nebylo pomoci. Takže ode dneška vždy po krmení nezapomenout zakrýt dekl! I když je fakt, že poslední dobou po zhasnutí světel je v akva nějak živo, že by na ryby přišlo jaro, ale že večer ;) .
Jinak v akva nic moc nového, crenicichli se přežíraj neustále, taky je na nich vidět největší přírustek. Některé heckelii jim ale zdařile konkurují. Neonek je stále 16 což mě dost udivuje, když vidím jak velká sousta jsou crenicihli schopné sežrat, moc času jim nedávám. Zatím sice na ně žádné útoky nepozoruji, ale kdoví... Na druhou stranu neonky nedržely nikdy takové hejno jak tady, možná jich pár i dokoupím.
Přírustek je dost vidět i na S. deamon a navíc se nádherně začíná vybarvovat. Na fotku se mi to nikdy nepodaří tak zachytit, ty třpytivé puntíky, prostě nádhera. Dřív sem si to moc nepřipouštěl, ale nejspíš jí dokoupim pár kamarádů, úžasná rybka:D.
Taky uvažuji o nějakým menším eLku, které by si poradilo se i se štetičkovou řasou, i když na kořenech révy to vypadá hezky přirozeně.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod nhkg » 25 Máj 2016, 20:53

Na přisedlé řasy ale výborně funguje Chaetostoma. Štětičkovou řasu nevedu, tak nevím jestli ji žere. Ale nejspíš jako všichni krunýřovci ji žrát nebude. Tahle je pěkná a sehnatelná: http://www.l-welse.com/reviewpost/showp ... 666/cat/63
Nechceš těch démonů ještě pár dokoupit, ať není chudák sám? Jsou to nádherné ryby!
S tím skákáním Biotodom jsi mě nepotěšil. Dost o nich uvažuju a mívám v létě akvárium bez krycích skel a 5cm pás na boku kde krmím celoročně. Až na jednu mesonautu co vyskočila při krmení zatím od změny osádky na zeměžrouty bez skokanů.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia