720 l - Amazonské zákoutí

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod blegon » 12 Jan 2017, 17:18

U mě do sebe také pořád šijí jak jedna vystartuje po druhé hned se přidají další a už to lítá :D .
Ale podle mě si nedokáží udělat taková zranění aby kvůli tomu měli nějaké problémy.
Osobně bych je neodlovoval a pořídil ještě dva kusy.
Nemusíš čekat až se někde objeví leucosticta protože odchyty co se tu nabízí jsou všechno stejně mapiritensis at koupíš co koupíš.
Pokud by jsi chtěl 100% leucosticta tak si počkej až se u Glasera objeví německé odchovy.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 12 Jan 2017, 18:20

No v te dobe co jsem je bral mel Glaser aspon podle oznaceni jen odchovy, tak tezko rict.
Aktualni cenik od Glasera jsem nikde zatim nevidel a v tomhle pocasi bych stejne ryby neobjednaval, takze zatim pockam.
Podle toho co v akva nekdy predvadi tak si nejsem jistej ze se nemuzou poranit :( .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod blegon » 12 Jan 2017, 18:34

Jsem myslel že satany nemáš od Glasera.
Pokud ano a jsou to odchovy tak by to leucisticta měli být.
Aktuální ceník je na stránkách aquamasteru.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 12 Jan 2017, 18:53

Satany mam od Klepesty a ten je dovezl prave od Glasera, protoze jinde aktualne nebyly.
Tak to jsem si nevsiml on ma Kudrna na hlavni strane stary datum tak jsem to ani neotviral :).
Ale stejne se divam ze ma jen rhynchytis, pokud nepocitam daemony.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod nhkg » 02 Feb 2017, 17:28

Tak co, jak se chovají tvoji satani? Už se trošku uklidnili?
Nemáš nějaké poznatky k Biotodomám. Docela o B. cupido uvažuju ke Gymnoušům. Zajímá mě hlavně jestli jsou nebojácní a jak snášejí teritoriální ryby a nižší teplotu.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 02 Feb 2017, 21:39

Uz se uklidnili, odlovil jsem nejvic doskubanyho jedince a od te doby je celkem klid. Ten se zatim zahojil ve dvoustovce. Ostatni tri uz se tak nenapadaji, obcasne sarvatky ale nic extra. Celkem by me zajimalo co se z nich vyklube. Moc to zatim poznat nejde ale porad se mi zdaj jak jurupari :( . Do dvoustovky jsem prelovil i 4 kousky B. Wavrini. Strasne pomalu rostou a ve velke nadrzi se ke zradlu dostavali posledni. Celkove po pridani geophagu do velke nadrze byli celkem zalezle a lekave.
B. cupida u me zatim maji prevahu i nad A.heckelli i kdyz ty jsou uz vetsi. Jsou to strasne akcni a hasterivy ryby. Teplotu mam na 28 a co jsem mel nejmin bylo 26 takze jestli snesou nizsi neporadim. Teritorialni ryby aktualne taky nevedu takze zatim bez problemu. Zustala mi jen samice C. Regani od kterych jsem cekal ze budou postrach nadrze, ale ta je ted vecne zalezla, vyleza jen na zradlo. Jak rikam zatim jsou dominantou nadrze.
Asi budu muset pomalu prejmenovat nadrz protoze Biotodomy uz v nadrzi nejsou v prevaze :D .
V aktualnim ceniku od Glasra jsem dokonce videl geophagus acuticeps ale bylo jen par odchytovych kousku, takze uz pry nejsou, tak si pockam na priste.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod nhkg » 02 Feb 2017, 22:59

Tak kolem 10cm by už měli mít ti satani normální puntíky na hlavě a vypadat podobně jak dospělé leucisticta. Menší prostě od jurupari nerozlišíš. Kolik mají cm teď?
Acuticeps jsem viděl v ceníku taky. Ale nebylo jich ani 8 a Kudrna tam nejel. Takže mi bylo jasné, že to nemá cenu řešit.
Regani se chovají spíše jak cichlidky než jak ostatní creni. Taky žijí tak krátce. Ale mít je kam dát, tak si je zase koupím. Ale zase ti nesežerou malé ryby. K mým zebrinám už nemůžu dát nic, co nemá aspoň 12cm.
Chci koupit ty cupida na jaře (pokud si to nerozmyslím) a musí snést 22°C, víc jim topit nebudu. Teď tam jsou Gymnouši bez topení a mají 20-21°C.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 02 Feb 2017, 23:41

Ten nejvetsi ma neco mezi 8-9 cm. Takze zatim je brzo.
Nejak jsem se pro satanoperky nadchl takze casem pribudou dalsi. Acuticeps ty na 100 %, ale jestli nejake jine to buhvi co sezenu. Ale uz to bude na ukor puvodni osadky. Ja to od Glasra zkousel ale uz mi jen potvrdily ze nejsou. Ale cena byla krasna, za tak velke ryby. Amazon mel o malo vetsi a chtel za ne skoro 2000,- coz je rozdil!
Co se tyka reganek tak ja bych i samce prikoupil ale buhvi jak by se samickou snesli :( .
Nekde jsem cetl ze cupida zvladaji i teploty od 20 nebo 22, ale nevim jestli bych jim mel odvahu tolik nastavit.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod nhkg » 03 Feb 2017, 15:56

Tobě se líbí ty samé ryby co mi. :D Acuticeps jsou top, ale bojím se, že budou nároční jak démoni.
Na Seriously fish píšou u Biotodom a Satanů 20-30°C. U B. wavrini bych to neriskoval, ty jsou jenom v Orinoku a okolí, což je u rovníku. Ale ty B. cupido jsou po celé Amazonii...
Až budeš příště brát od Glasra, tak jednoho samečka riskni. Třeba ti ho samička nechá na pokoji. Mi reganky přijdou chováním víc jak cichlidky než creni.
Dneska jsem byl v Kroměříži a docela mě překvapilo, že tam měli chlapi ve dvou kanclech celkem 3 akvárka.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 03 Feb 2017, 17:02

No něco na tom bude :) . Ale řek bych, že do budoucna budu doplňovat hlavně Satanoperky ať už acuticeps, pappaterra nebo rhynchitis. Pro acuticeps mám v plánu samostatnou nádrž, možná k nim přidám jen B. wavrini. Záleží jak to bude v budoucnu s dostupností. Případně doplním nějaký eLko, jen se musím porozhlédnout po něčem co bude menšího vzrůstu tak kolem 15 cm max a nebude znervózňovat ostatní ryby. Celkem se mi líbí L128 blue phantom, ale co jsem se dočet tak vylízá spíš v noci.
Tak třeba tu teplotu budou zvládat, ale pořád je to ta spodní hranice, střed by byl optimálnější ;) .
No u nás nemáme žádný, takže to byla asi světlá vyjímka :D
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron