720 l - Amazonské zákoutí

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Danny » 18 Nov 2016, 10:54

Skus marine ako mam ja.Ta je hodne na bielu,cervenu a modru farbu.Ja foto upravujem preto je to take.Ale pravda je ze s moc zltou vodou pekne foto nespravis.Heckelii zavidim aj ja.To jeposledna ryba ktora mi chyba do osadky :D
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 18 Nov 2016, 21:05

Díky za radu, ale uvažuju spíš o nějakém ledkovém světle a tam moc marine možností asi nebude. Přemýšlím nad Beamswork, ale ti nemaj verzi marine, aspoň myslím. Tu jsem viděl u Aquatlantis, ale tam mě odrazuje při největším rozměru celkem cena.
Heckelii si nemůžu vynachválit, ty jen doporučuji, pokud je kam s nimi, tak je vzít všemi deseti ;) .
Já už mám v akva celkem plno, takže pomalu uvažuju co půjde do budoucna pryč.
Aktuální osádka:
6 x Acarichthys heckelii
4 x Biotodoma wavrini
7 x Biotodoma cupido
1 x Crenicichla Regani
2 x Peckoltia vittata
1 x Satanoperca daemon
4 x Satanoperca leucosticta
5 x Geophagus taeniopareius
2 x Chaetostoma
Prílohy
A.heckelii.jpg
A.heckelii
Heckelii.jpg
A.heckelii
Aheckelii.jpg
A.heckelii
S.leucosticta.jpg
Satanoperca-compressor.jpg
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Danny » 18 Nov 2016, 21:57

Pekna osadka . Ak by si do buducna tak 2 ks heckelii daval prec rad sa ich ujmem ;)
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 04 Dec 2016, 23:26

Posledních pár dnů pozoruju, že geoši, na to že maj jen cca 5 cm tak jsou dost velký "hraboši" :D . To je u mě novinka, ostatní ryby zatím takhle nenorovaly. Hlavně jeden se celkem snaží podkopávat kořen i se šutrem.
Jinak satanoperky trošku zmohutněly a možná malinko povyrostly, ale zatím nic co by stálo za řeč. Spíš mě těší, že se jim začínají hřbetní ploutve vybarvovat hezky do červena. Ale ve vodě s torbenem to na podařenou fotku nevypadá :( .
Ale po delší době jsem zase zahlídl i neritiny, tak jsem jednu blejsknul. Je to pozůstatek z předchozí nádrže a pozoruju, že se jim celkem daří.
Prílohy
hraboš.jpg
Geophagus taeniopareius
neritina.jpg
Neritina
sata.jpg
S. Leucosticta
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 20 Dec 2016, 18:24

Ahoj Saty,
zaujímavá skladba rýb, hlavne tie Biotodomy. Čítal som rôzne skúsenosti z chovu, ale hlavne ma zaujíma ( na webe sa to líši od 110 cm až ... ), podľa Tvojich doterajších pozorovaní Biotodoma wavrini a Biotodoma cupido, akú minimálnu dĺžku akvária by si doporučil ?
Ďakujem.
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod blegon » 20 Dec 2016, 20:16

Biotodomám stačí i 80cm dlouhá nádrž s šířkou 50-60cm.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 20 Dec 2016, 21:28

Ahoj no musím říct, že B. wavrini bych dal i do nádrže od 100 cm, aspoň ty moje rostou hrozně pomalu. Největší má zatím něco kolem 8 cm a co se povahy týče, tak jsou to snad ty nejklidnější a nejmírumilovnější rybky.
Zato B. cupido jsou, aspoň u mě, pravej opak. Sice bral jsem je už větší, ale každej kus už má minimálně 10 cm a největší měřena přes sklo nějakých 13 cm. Zůstalo mi 7 kousků, ale stále jsou to nejakčnější a nejhašteřivější ryby u mě. Prostě radost pohledět :) . Za mě by si aspoň 120 délky při šířce min 60 cm zasloužily.
Jinak co se týká skladby ryb, tak do budoucna budu osádku regulovat. Uvažoval jsem právě nad samostatnou nádrží jen pro druh Biotodoma a k nim bych přidal jen nějaký hejno míň obvyklých teter a pancéřníčků.
V tomhle bych chtěl časem nechat A. heckelii, Satanoperky a Geophagy. Těch Geophagu jsem měl vzít víc, s tím jejich apetitem je na nich vidět znatelný růst a jsou to neúnavní stavitelé :D . Na to, že to jsou zatím prcci, tak celou nádrž zdatně překopávaj.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 21 Dec 2016, 20:41

Saty píše:Uvažoval jsem právě nad samostatnou nádrží jen pro druh Biotodoma a k nim bych přidal jen nějaký hejno míň obvyklých teter a pancéřníčků.


Tak to si mi dal "chrobáka" do hlavy. :)
Momentálne riešim skladbu rýb do budúceho akvária ( pozitívne myslím, aby to konečne vyšlo ), ktoré môže mať na dĺžku 130 cm alebo 160 cm. Prvá dĺžka mi vyhovuje z pohľadu údržby, keďže sa viem dostať k HMF filtru z boku, nakoľko hĺbka akvária zostane ako teraz 90 cm. Áno, už teraz počujem, že sa dostanem k filtru aj pri 160 cm a budem môcť dať aj väčšie ryby, ale keď prídem k Zuzke ( smirnoff ) a doslova čumím na jej ryby v 330 cm, tak si hovorím, že +30 cm je stále málo pre ryby od +20 cm.
A tak si mi vnukol myšlienku nad novou skladbou rýb : Biotodoma cupido, Moenkhausia costae, Crenicichla compressiceps ( odporúča aj Pavel / HEAD66Y6 ), Peckoltia compta, Lasiancistrus heteracanthus, Amblydoras affinis a nechám dožiť aj Pterophyllum leopoldi, aj keď si myslím, že Biotodoma cupido im plutvy nenechá na pokoji.

P.S. : Ospravedlňujem sa Ti za časť príspevku mimo témy. ;)
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod RAP » 21 Dec 2016, 23:02

Crenicichla compressiceps dokáží být pěkně otravní a agresivní nejen mezi sebou. Jeden z dominantních samců často napadal o dost většího samce Mesonauta egregius.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 22 Dec 2016, 00:27

RAP píše:Crenicichla compressiceps dokáží být pěkně otravní a agresivní nejen mezi sebou. Jeden z dominantních samců často napadal o dost většího samce Mesonauta egregius.


Po Tvojich skúsenostiach ( http://ceskycichlidklub.eu/FORUM/viewtopic.php?f=64&t=767 ) sa teda radšej "vrátim" v novom akváriu ku Crenicichle regani. :!:
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron