720 l - Amazonské zákoutí

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod nhkg » 03 Feb 2017, 19:26

L128 skoro nevylízá ani v noci. Měl jsem je a byly to nejvíce zalezlé ryby co jsem kdy choval. Potvrdil to i jejich další majitel. Vylezli jedině po zhasnutí světel, když se navzájem honili. Takže vůbec netuším, kdy mi likvidovali rostliny.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 10 Mar 2017, 22:22

V nádrži celkem nic nového. Geoši rostou neskutečnou rychlostí, jen jeden kousek nějak vázne, ale ostatní už pomalu dohnaly Satanoperky. Ale čím jsou větší tím větší rozpory mají s cupidama co se týká žrádla. Nikdo si nenechá nic líbit a celkem tvrdě po sobě jdou. Takže uvažuju, že B. cupida půjdou z domu. Je to celkem dilema, ale do budoucna jiné řešení nevidim.
Satanoperky už mají kolem 10 cm, přidávám pár fotek jestli někdo poradí s určením druhu, pokud to už někdo pozná. Já se furt přikláním k jurupari, ale za to bych byl celkem nerad.
Prílohy
S.leucisticta-compressor.jpg
S.leucosticta1-compressor.jpg
leucosticta-compressor.jpg
peckoltia-compressor.jpg
Peckoltia
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 19 Mar 2017, 17:32

Na jedné akaře jsem vypozoroval nějaký zvláštní útvar. Líp to popsat neumím. Je to na obou prsních ploutvích u jejich kořenů. Na jedné má takovou kuličku cca velikosti 2-3 mm a na druhé straně má celej základ prsní ploutve zarudlej a zbytnělej.
Nevím co to je jestli nějakej parazit či co. Do nádrže jsem v poslední době nic nepřidával a žrádlo jsem také žádné nové nekupoval. Naštěstí to má jen ta jedna akara, ostatní ryby jsou v cajku. Ryba normálně žere a plave s otatními, žádné změny chování apod. Přidám pár nekvalitních fotek, špatně se to fotí. Poradíte co by to mohlo být, případně co s tím.
Prílohy
nemoc.jpg
nemo.jpg
nem.jpg
ne.jpg
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 24 Mar 2017, 19:49

No co se týká heckellky tak o moc moudřejší nejsem. Je v karanténě, ale chování i žere úplně normální.
Ale mám i radostnou událost :D .
Do nádrže přibudly nový obyvatelé:
3x Peckoltia sabaji
1x Hypostomus (kolega nevěděl moc druh, ale podle fotek co jsem googlil tak to vypadá jak nějaká varianta bruno pleco)
Prílohy
skupina.jpg
hypostomus.jpg
pecklt.jpg
peckoltia.jpg
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 24 Mar 2017, 20:52

Hypostomus cochliodon - moc pěkná rybka.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod nhkg » 25 Mar 2017, 08:57

Klidně to může být i Bruno pleco red ( Paraguy ) co nabízí Kudrna nebo rusty pleco (Bruno) co nabízí Glaser. Jsou to totožné ryby a na 99% Hypostomus basilisko. Toho mám já a dával jsem jednoho Ondrovi.

Saty kukni se sem: http://www.scielo.br/scielo.php?script= ... 4000300585
Toto je vědecké pojednání, kterým se určily nové druhy Hypostomus basilisko a khimaera. Je tam i napsané jak je rozlišit od cochliodon. Nejlíp to jde poznat asi podle tlamy, takže ho musíš načapat na čelním skle.

Biotodomy jsi už prodal?
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 25 Mar 2017, 10:55

No Ondra taky psal, že to bude basilisko, tak to asi tak bude :) .
Načapat, to se lehko řekne po včerejším vypuštění, jsem pořádně ani jednu rybu nezahlídl. Snad si brzo přivyknou a vylezou.
Ale za odkaz díky pročtu si ho.
Jo B. cupido povezu zítra jednomu zájemci a B. wavrini jsou přestěhovaný v menší nádrži, ale asi je dám zpátky, jestli budou zas prosperovat.
Ale kvůli přelovování cupid musím dneska vytahat všechnu dekoraci, takže aspoň okouknu toho hypostomuse.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 25 Mar 2017, 13:49

Přijde mi, že když naroste rybě křivá huba a odborník ji náhodou chytí, tak hned máme nový živočišný druh.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 25 Mar 2017, 15:28

Nevím nejsem odborník, tak si nechám poradit.
Ale je fakt, že dneska se z "novými druhy" roztrhl pytel :) .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 25 Mar 2017, 18:45

Tak po prvotním nadšení jsem si prohlídl hypostomuse a celkem jsem se zděsil co to má na sobě za tečky. Na krupičku je to moc velký aspoň mi to tak přijde.
Hned jsem volal známýmu od kterýho ho mám, ale potvrdil mi, že krupičku v akva určo nemá. A co jsem tam včera byl taky jsem si v jeho akvárkách ničeho takovýho nevšim.
Co myslíte, že to je. A mám ho přelovit do karantény, když už je velkým (moje chyba, že jsem je tam včera nedal). Peckoltie na sobě nic takovýho nemaj a to byly ve stejným akva.
Prílohy
coto-compressor.jpg
co-compressor.jpg
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron