720 l - Amazonské zákoutí

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 29 Dec 2016, 15:31

Krásný "Biotodomiště" ! ;)
Jojo pěstování štětičky mi taky celkem slušně jde :D
Paloi to potěší viď, takovýhle zjištění ale ty musíš z tý tvojí výšky vidět pořád jako ostříž .... až do ostřížího důchodového věku :mrgreen:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2862
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod paloi » 29 Dec 2016, 16:12

Ostrosť zraku je viac závislá od veku ako od výšky postavy. Na to netreba byť študovaný očný chirurg, na to prídeš vekom sám :D

Nech žije štetinka ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 04 Jan 2017, 22:06

V nádrži nic moc nového. Uvažuju, že bych na jedné straně zařídil vnitřní přepážkový filtr, jen mě štve že bych musel celou nádrž vypustit abych to mohl uskutečnit. Venkovní filtry zatím spolu s pravidelnou údržbou vše zvládají, ale do budoucna bych chtěl jeden Eheim odstavit a vyměnit za vnitřní.
Ryby jsou všechny v pořádku. Geophagové se pokaždé neskutečně přecpou a u žrádla jsou vždycky první, takže očekávám rychlý růst :D . Brzo budou srovnatelné s B. wavrini, u těch je nárůst neskutečně pomalej.
Taky jsem při posledním sčítání počítal neonky a už jich plave v nádrži jen 11, ale je to stářím, zatím si jich nikdo ani nevšímá. Uvidím zda do budoucna doplním nějaký hejno teter.
Prílohy
S.leucosticta.jpg
S.leucosticta
S.leucosticta1.jpg
Satanoperca
B.cupido.jpg
B.cupido
B.c.jpg
Cupido
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod blegon » 04 Jan 2017, 22:21

Pokud by jsi chtěl udělat HMF tak na ten nemusíš vypouštět celou nádrž stačí lišty nalepit při výměně vody ...
Když bude lišta držet na 20cm tak to stačí .
Jinak pěkné ryby ;) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 04 Jan 2017, 23:57

No spíš uvažuju o přepážce tak 15 čísel široké přes celej bok. Ale jak jsem psal vypouštět zatím nebudu :) .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod RAP » 05 Jan 2017, 21:38

Saty píše:No spíš uvažuju o přepážce tak 15 čísel široké přes celej bok. Ale jak jsem psal vypouštět zatím nebudu :) .

Tak si slep celý filtr tak, aby se ti vešel do akva a jen odhrneš dno. Když se ti přestane líbit můžeš ho jen vyndat. ;)
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 06 Jan 2017, 20:38

Tak to je supr nápad, to vyřeší spoustu věcí, díky za radu :D .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 12 Jan 2017, 15:11

Chci Vás poprosit o radu. Ty čtyři Satanoperky (druh zatím není k určení) jsou v poslední době mezi sebou strašně agresivní. Nějaký to poštuchování a sem tak oškubanou ploutev jsem čekal. Ale přijde mi, že krom oškubaných ploutví to některé už odnášejí i šrámy na těle. Nejsou to cílené útoky na určitou rybu. Prostě každá jde po každé. Není to stále, prostě jim sem tam "hrábne" a jdou po sobě a jinak jsou úplně klidné. Zkusil jsem jednu co to zatím nejvíc odnesla odlovit, ale nic moc se nezměnilo, ostatní tři si to mezi sebou vyřizují stále! Máte s tím někdo zkušenost, čím to může být?
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod nhkg » 12 Jan 2017, 15:58

Boj mezi satanoperkami by měl vypadat nějak takto: https://youtu.be/7oeQiV2wkzM?t=1m51s Jinak se u mě maximálně prohánějí.
Ale pokud to je u tebe vážnější, nevím co ti poradit, u mě se tak nikdy nechovaly a to je mám už 6 roků a dvě různé skupiny. Možná kdyby jich bylo víc, tak by se ta agresivita víc rozprostřela...
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 12 Jan 2017, 16:57

U mě jdou do sebe víc do těla. Vím, že 4 kusy není ideální počet, ale čekal jsem že v tom větším prostoru nebude problém. Nakonec bych stejně nechal jen jeden pár až se spáruje. I když při mým štestí budou všechno samci :( . Můžu zkusit přikoupit, jestli budou leucosticty zase v nabídce, ale zas nevím v jaké by byly velikosti, aby to nedělalo neplechu. Zkusím ještě jeden kus přelovit a v každé nádrži nechám dva kusy jestli to pomůže...
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron