720 l - Amazonské zákoutí

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod Saty » 15 Jún 2017, 10:49

Akva si žije svým vlastním životem. Není na něj moc času, stíhám jen pravidelnou údržbu.
Mám v plánu vyměnit jeden filtr za celoskleněný vedle akva. Návrh by byl, už jen zrealizovat filtr a stolek pod něj (tímto díky za rady nhkg ;) ).
Ryby vypadají čile k světu. Bohužel l-sumci jsou i přes svou velikost celkem neviditelní, což mě dost mrzí. Občas vylezou na žrádlo, ale spíš se motaj mezi kameny a kořeny. Takže zatím maj stop stav a nebudu žádnýho dalšího přidávat.
Pomalu ale jistě už "dosluhují" neonky, maj už na to věk. V akva jich zbývá jen 6 kousků. Stejně tak chci doplnit hejno B. wavrini, které zůstaly jen 3 kousky.
V poslední nabídce od Glasra jsem viděl celkem zajímavé ryby, tak uvidim, jestli neobjednám větší hejno míň obvyklých teter, wavrinky a ještě něco ;) .
Prílohy
celek.jpg
houf.jpg
rybky.jpg
jurupari.jpg
jurupari
S.jurupari.jpg
S.jurupari
taeniopareiuas.jpg
G. taeniopareius
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod nhkg » 15 Jún 2017, 11:14

Ti G. taeniopareius jsou super. Moje číslo 1 na seznamu ryb co chci a nemám pro ně akvárium.
Moje Bruno pleco se sice taky motá po kořenech, ale při krmení normálně vyleze na písek. Nejvíc vídám L204 a to první 4 roky odmítal vylézt i při krmení. Tal třeba se ještě tvoje elka osmělí.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod Saty » 15 Jún 2017, 17:56

Jo je to ideální chovanec, kterej moc nevyroste, takže se hodí do menších akvárek.
Glaser má teď v nabídce celkem zajímavý geophágy, kdybych měl místo tak bych uvažoval o Geophagus argyrostictus XINGU, nebo má za dobrou cenu Geophagus sveni ARAGUAIA.
Satanoperky co chci zatím nejsou tak nejspíš počkám.
Nevím u mě jsem rád, že ty elka vidím aspoň u krmení, jinak bez šance.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod blegon » 15 Jún 2017, 19:18

Doufám že Geophagus sveni ARAGUAIA nebudou do středy vyprodané :D .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod paloi » 15 Jún 2017, 20:17

blegon píše:Doufám že Geophagus sveni ARAGUAIA nebudou do středy vyprodané :D .


Tipujem, že už sa pripravuje objednávka :mrgreen: Ešte to máš kam dávať :?:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod blegon » 15 Jún 2017, 20:18

Přibude nová cca 370L nádrž.
Do té doby je zatím trochu vykrmím někde jinde :D .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod Saty » 30 Aug 2017, 23:09

V akva se v době dovolených událo několik nemilých věcí :( . Přišel jsem o jednu z menšich A. Heckelii. Netuším co se událo, bylo to v době dovolené.
Druhá nemilá věc se stala během druhé nepřítomnosti. Když jsem přijel jednu B. wavrini jsem našel mrtvou mezi kořeny a dalši dvě jsou nehorázně dokousané a oškubané. Zprvu jsem myslel, že je to nějaká nemoc. Ale po chvilce pozorování jsem zjistil, že na ně dost doráží Geophagové, dokonce je odhání i od žrádla. Je fakt, že jsou dost hašteřivý, ale akary a satanoperky nechávají být. I když biotodomy jsou oproti nim už poloviční. Obě biotodomy jsem v noci odlovil do karantény, ale nedávám jim moc šancí, už nechtějí ani žrát. Toliko tedy k jejich soužití s Geophagy, máte někdo podobnou zkušenost? Do této nádrže už wavrinky nepořídím, s jejich klidnou povahou si zaslouží nějakou samostanou menší nádrž s podobnýma klidnýma rybama. Ale je to škoda dost sem si je oblíbil když se tak hezky vybarvily.
Co se týka eLek, rozhodl jsem se zbavit peckoltii sabaji. Jednu se mi podařilo chytit a je už u nového majitele. Bohužel tyhle ryby jsou absolutně neviditelné, dokonce nevylízaj ani na žrádlo. Ledky jsem stáhl skoro na minimum, hladina je pokrytá plovoučkama, ale ani v tom šeru nevylezou, jedině jak se zhaslo úplně. Zbývající dvě nejspíš, bez toho, že rozeberu komplet dekoraci nechytím. Ale do toho se zatím nechystám.
Jinak akva vypadá stále stejné, tak jak bude chvilka přidám nějaké foto.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod paloi » 31 Aug 2017, 08:41

To je škoda.

Ešte tam máš nejaké wavrini? Alebo tie dobité boli posledné kusy?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod Saty » 31 Aug 2017, 17:49

Bohužel nemám to byly poslední tři kousky wavrinek. Druhé menší akva jsem byl nucen zrušit takže už je nebylo kam přelovit, Předposlední "odešla"dnes ráno a poslední se zatím drží, ale nežere takže myslím, že bez šance.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod paloi » 31 Aug 2017, 18:04

Kým žije, je stále šanca ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia