1600l nádrž Malawi

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod Dominik829 » 05 Feb 2016, 14:47

huhu píše:'Zase som 3 strany "prespal" a oplatilo sa :D Vitaj pekne medzi nami, ucite sa tu vela naucis ako sme sa naucili aj my :) Juraja vobec nepocuvaj, velkost nadrze predsa nemoze ovplivnovat osadku :). Ked vyjde nieco podobne mne (zatial som vo faze projektu domu) tak tiez s vysokou pravdepodobnostou pojdem opat do afriky, preco by velke nadrze mali patrit len amerike. A ak raz dojde na slova nemenovanych amerikancov, tak kupim 3500 neoniek a budem mat amazonku :D
Ale teraz vazne, kup testy ako chalani pisu a v prvom kroku zisti tvrdost vody (to urcite bude stacit aj ked budes mat len papierovy test). Aby si ju fakt nemusel "dochucovat" a podla toho sa zariadis. Potom sa urcite naucis ako to je ked ryby maju zlu vodu a kedy este nie, to teraz neries, este nieje co. A napadlo mi este jedna vec, nemohol si kupit namiesto 12.000l cerpadla radsej 2x6.000l? Mne to pride rozumnejsie, vies viac regulovat prud vody a mas zalohu v pripade poruchy. Jo a este jedna vec, aj ked to je maximalna vec vkusu. Ja by som asi pridal viac, viac, este viac kamenov. Nekupuj ale chod nazbierat :D



Dakujem za milé prijatie

Vodu si meriam pravidelne lakmusovým papierikom, bývam na žitnom ostrove, podla mne dostupných info. je tu ideálna voda pre chov cichlid,čo potvrdzujú aj moje merania. Kamene samozrejme doplním no nemal som odhad na začiatok som kúpil 150 kg piesku a cez 60 kg kameňa + ďalšie veci na údržbu, auto mi "sadlo" a peňaženka zakrvácala. Myslel som že mám všetkého dosť, no akosi sa mi kamene v nádrži stratili :). Ak pôjdem po prvé ryby dokúpim ďalšie kamene.
Obrázok užívateľa
Dominik829
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Feb 2016, 07:01
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod Dominik829 » 05 Feb 2016, 15:04

fan_tomas píše:Inak ja osobne mozem celkom odporucit JBL papierikove testy. Co sa tyka NO3 tak som to porovnaval so SERA NO3 test a papierik ukazuje tak o cca 15mg/l menej. Takze na orientaciu staci, hlavne je to to rychle :)



Dakujem za príspevok ja požívam JBL EasyTest 6in1 pravdepodobne to isté ako ty. Som rád že si to porovnal s iným testerom s priaznivým výsledkom. aspoň viem čo doma mám :)
Obrázok užívateľa
Dominik829
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Feb 2016, 07:01
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod Dominik829 » 05 Feb 2016, 15:10

fan_tomas píše:Inak len taky napad, aj ked si uz rozhodnuty, podla mna by bolo tvoje akva prave orechove take frontosy, je to sice tanganika, ale kym tam nic nemas, mozes rozmyslat :D


Aj nad tým som premýšľal, veľmi zaujímave ryby najme tvarom, veľmi krásne . No možno trocha plitky dôvod ale celý dom je buď biely alebo čierny a nádrž ako dominantný architektonicky prvok má žiariť farbami a dopĺňať interiér ako celok.
Obrázok užívateľa
Dominik829
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Feb 2016, 07:01
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod kvietik » 05 Feb 2016, 15:16

Testy od Rataja som mal iba na NO3 , ale vyhodil som to, stále mi to ukazovalo nulu a neverím tomu. JBL som používal a zdajú sa mi viac ok. A čo sa týka tej dennej výmeny vody, nemám skúsenosť, ale až bude celá osádka a párkrát pomeráš hodnoty vody, tak už si to nejak nastavíš , aby to bolo dobre pre teba aj pre ryby ;)
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1874
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod Dominik829 » 05 Feb 2016, 16:48

Dobrý deň,

chcem vás požiadať o radu a nadviazať na konverzáciu s užívateľom nhkg. Jedna sa o automatickú výmenu vody v nádrži za pomoci elektromagnetického ventilu. Chystám sa zhotoviť návrh celého automatického systému a následne pristúpiť k realizácií.

Chcem denné dolievať cca 5 až 10% objemu nadrže za pomoci už spomínaného elektromagnetického ventilu napojeného na časový spínač. Mechanizmus chcem nastaviť tak aby som požadované množstvo vody docielil menším prítokom v dlhšom čase, najme z bezpečnostných rizík – potencionálne zahltenie bezpečnostného prepadu – hrozba pretečenia. Na zostavu chcem inštalovať aj vodomer aby som vedel vyhodnotiť napr. ročnú bilanciu spotreby vody.


Neviem ale kde bude najlepšie a prečo umiestniť bod vyústenia novej pritekajúcej vody. Mne to najlogickejšie príde zaústiť do odtokovej komory vedľa nasávania čerpadla aby čistá voda bola čo najrýchlejšie exportovaná do nádrže. A znečistená voda ako nadbytočný objem odtekala cez bezpečnostný prepad.

Výsledkom toho celého by mala byť plne automatická nadrž v ktorej budem iba odkalovať a kŕmiť rybičky .
Pre lepšiu názornosť prikladám aj schematické znázornenie nádrže (podotýkam, že sa jedná schematické znázornenie nakoľko nie som pri nádrži napr. neviem presne koľko je tam bioakvacitu ....

Prosím Vás o vaše pripomienky k návrhu a rady, kde a prečo mám zaústiť prítok novej vody

Ďakujem
Prílohy
nadrž a fiter.jpg
Obrázok užívateľa
Dominik829
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Feb 2016, 07:01
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod huhu » 05 Feb 2016, 21:20

Bezpecnostny prepad je predpokladam ta 9tka dole nie hore vsak? A potom ked by si dal doplnanie do pravej komory ako si popisoval vyssie tak by to podla mna bolo OK. Sam by som tak rozmyslal...

A ake mas teda parametre vody? Lebo vhodne pre cichlidy moze znamenat fakt cokolvek :D
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod Dominik829 » 05 Feb 2016, 22:38

huhu píše:Bezpecnostny prepad je predpokladam ta 9tka dole nie hore vsak? A potom ked by si dal doplnanie do pravej komory ako si popisoval vyssie tak by to podla mna bolo OK. Sam by som tak rozmyslal...

A ake mas teda parametre vody? Lebo vhodne pre cichlidy moze znamenat fakt cokolvek :D


Práve som spravil test, moje parametre sú :

NO3 = 0 mg/l
NO2 = 0 mg/l
GH = medzi 7 až 14
KH = 10
Ph = 8
Cl2 = 0

Aspoň čo mám vedomosť tak by to malo byť ok, alebo mam zlé info ??
Prílohy
DSCF0009.JPG
Obrázok užívateľa
Dominik829
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Feb 2016, 07:01
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 06 Feb 2016, 00:04

myslím že je to o.k. ale odpovedám ako laik..

..rovnako ako laik si myslím, že pri to objeme a pri počte rýb.. ta výmena vody nemusí byť potrebná až taká dramatická.. veď to také otrepané, čím väčší objem, tým lepšie udržateľné podmienky.. tak na čo ich meniť dramatickou 1/3 -ou výmenou v nejakom krátkom čase .. ale opakujem.. konštatujem ako laik, tak ma hádam opraví či usmerní niekto tých alchymistov čo majú skúsenosti
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 697
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod sumdir » 06 Feb 2016, 18:04

paradny objem, malawky si budu chrochtat blahom :P
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod huhu » 06 Feb 2016, 18:47

tiez myslim, ze je to OK, tesim sa na dalsi postup :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron