1600l nádrž Malawi

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod ioopp » 04 Feb 2016, 20:25

bano píše:Toto vyzerá na ďalšiu parádnu nádrž. Na môj vkus (teda ak správne dedukujem z fotiek) je nádrž blízko vchodových dverí, čo by mohlo v rodinnom dome pri otváraní dverí v zime nádrž ochladzovať, ale inak je super. Už sa neviem dočkať fotiek s prvými osadníkmi.

u mě byl u vchodových dveří do místnosti velký problém s plachostí ryb...skoro rok, než si největší plašani zvykli a bylo to ok

jinak teda Dominiku je to super vana a těším se na další vývoj, ikdyž mě jezerní Afrika moc neříká, no do takových akva se dívám rád ;)
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod huhu » 04 Feb 2016, 21:22

'Zase som 3 strany "prespal" a oplatilo sa :D Vitaj pekne medzi nami, ucite sa tu vela naucis ako sme sa naucili aj my :) Juraja vobec nepocuvaj, velkost nadrze predsa nemoze ovplivnovat osadku :). Ked vyjde nieco podobne mne (zatial som vo faze projektu domu) tak tiez s vysokou pravdepodobnostou pojdem opat do afriky, preco by velke nadrze mali patrit len amerike. A ak raz dojde na slova nemenovanych amerikancov, tak kupim 3500 neoniek a budem mat amazonku :D
Ale teraz vazne, kup testy ako chalani pisu a v prvom kroku zisti tvrdost vody (to urcite bude stacit aj ked budes mat len papierovy test). Aby si ju fakt nemusel "dochucovat" a podla toho sa zariadis. Potom sa urcite naucis ako to je ked ryby maju zlu vodu a kedy este nie, to teraz neries, este nieje co. A napadlo mi este jedna vec, nemohol si kupit namiesto 12.000l cerpadla radsej 2x6.000l? Mne to pride rozumnejsie, vies viac regulovat prud vody a mas zalohu v pripade poruchy. Jo a este jedna vec, aj ked to je maximalna vec vkusu. Ja by som asi pridal viac, viac, este viac kamenov. Nekupuj ale chod nazbierat :D
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 04 Feb 2016, 21:34

Inak ja osobne mozem celkom odporucit JBL papierikove testy. Co sa tyka NO3 tak som to porovnaval so SERA NO3 test a papierik ukazuje tak o cca 15mg/l menej. Takze na orientaciu staci, hlavne je to to rychle :)
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 04 Feb 2016, 21:35

Inak len taky napad, aj ked si uz rozhodnuty, podla mna by bolo tvoje akva prave orechove take frontosy, je to sice tanganika, ale kym tam nic nemas, mozes rozmyslat :D
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod bano » 04 Feb 2016, 22:31

Síce je to "trošku" mimo témy ale keď sa tu doporučujú testy, má niekto skúsenosť s JBL ProScan testom? Appka by to mala rozoznať lepšie ako ľudské oko.
bano
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 29 Jan 2016, 20:39
Bydlisko: Bratislava

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 04 Feb 2016, 22:44

no čo som počul tak je to síce drahšie ale super vec mam to overene s 2 zdrojov že je to dobre :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod Snoopy » 05 Feb 2016, 10:51

Nieco o tychto testoch som nasiel aj tu. JBL - PRO SCAN tester vody
viewtopic.php?t=447 tiez nad tym rozmyslam. Sorry za OT.
Snoopy
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 01 Feb 2016, 22:24
Bydlisko: Bratislava

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod Dominik829 » 05 Feb 2016, 14:23

satan z pekla píše:Ahoj ja používam klasické od RATAJA na vodivosť používam digitálne TDS EC 3 konduktometer a Ph meriam aj digi aj kvapôčkami
merace.jpg

http://www.tdsmeter.com/products/ec3.html

je to jednoduché naberieš vodu z akva pridáš určené ingrediencie a podľa sfarbenia vyhodnotíš všetko je to v podrobnom popise na niektoré si potrebuješ dokúpiť len destilovanú vodu



Ďakujem pekne určite si to zadovážim a upgrejdujem svoje lakmusové papieriky :)
Obrázok užívateľa
Dominik829
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Feb 2016, 07:01
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod Dominik829 » 05 Feb 2016, 14:34

bano píše:Toto vyzerá na ďalšiu parádnu nádrž. Na môj vkus (teda ak správne dedukujem z fotiek) je nádrž blízko vchodových dverí, čo by mohlo v rodinnom dome pri otváraní dverí v zime nádrž ochladzovať, ale inak je super. Už sa neviem dočkať fotiek s prvými osadníkmi.



Dvere, okenné prvky, obvodové steny ... čiže dom ako celok spĺňa energetické hodnotenie A, až na tepelne čerpadlo, k ochladzovaní chodby nedochádza už som to kontroloval termokamerou a ďalšou meracou technikou.... toho sa nebojím. Ak otvoríš dvere vojdeš dnu alebo von = pár sekúnd, nemôže to ovplyvniť teplotu 1900 l vody (nádrž + filter). Taktiež netreba zabúdať na potrebu pravidelného vetrania miestnosti, kde pri nárazovom vetraní je okno otvorene omnoho dlhšie ako pár sekúnd.
Obrázok užívateľa
Dominik829
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Feb 2016, 07:01
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod Dominik829 » 05 Feb 2016, 14:37

ioopp píše:
bano píše:Toto vyzerá na ďalšiu parádnu nádrž. Na môj vkus (teda ak správne dedukujem z fotiek) je nádrž blízko vchodových dverí, čo by mohlo v rodinnom dome pri otváraní dverí v zime nádrž ochladzovať, ale inak je super. Už sa neviem dočkať fotiek s prvými osadníkmi.

u mě byl u vchodových dveří do místnosti velký problém s plachostí ryb...skoro rok, než si největší plašani zvykli a bylo to ok

jinak teda Dominiku je to super vana a těším se na další vývoj, ikdyž mě jezerní Afrika moc neříká, no do takových akva se dívám rád ;)


Plachosť rýb ma ani len nenapadla, pevne verím, že to rybám nebude vadiť. Nádrž som schválne umiestnil v mieste najväčšieho pohybu ľudí ako dominantný architektonický prvok
Obrázok užívateľa
Dominik829
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Feb 2016, 07:01
Bydlisko: Most pri Bratislave

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Seznam [Bot] a 6 hostia