1600l nádrž Malawi

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod paloi » 03 Feb 2016, 17:11

nhkg píše: Třeba se časem dopracuješ k cichlidám z Ameriky jak většina z nás tady. ;)


Nenechaj sa pomýliť, že by nás tu bolo viac amerikáncov, aj keď amerikánci sú aktuálne aktívnejší pri písaní príspevkov. Afrikánci sú teraz na CK akosi v útlme :? Ale oni určite len čakajú na svoju príležitosť a jedného dňa to tu vo veľkom rozbalia ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod jancibie » 03 Feb 2016, 17:18

A prejdú na Ameriku... :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod Dominik829 » 03 Feb 2016, 21:02

nhkg píše:Začínáš s asi 100x větším akváriem než bývá běžné. :D
Já bych se na tu výměnu třetiny vody vykašlal a zvednul bych výměnu automatickou, ať to mění aspoň 5% vody za den (nastavíš si dle počtu ryb a požadované kvality vody). Aspoň nebudou tolik kolísat parametry vody a ty si ušetříš práci. Budeš jen odkalovat podle potřeby. My měníme 1x týdně 30-70% vody, protože měnit 5-10% vody každý den ručně by zabralo hodně času a nechceme plašit ryby každý den.
Jaké máš parametry vody? Nebudeš muset denně něco sypat, aby jsi upravil tvrdost a pH pro Malawi?

Máš ideální nádrž pro Skaláry vysoké. Třeba se časem dopracuješ k cichlidám z Ameriky jak většina z nás tady. ;)


zaujala ma tvoj návrh výmeny vody 5 až 10 % každý deň a odkalovať. Ako zistím koľko je za potreby ? uvádzaš podľa počtu rýb a kvality vody. No ja budem mať malé rybyčky "zabehove" :) a časom porastu, kvalitu vody viem zmerať lakmusovým papierikom, existuje na to odporúčanie napr. 0,5 l/deň na jeden centimeter ryby ? Neviem od čoho sa mam odraziť ako zistím,že filtrujem a dolievam dostatok vody ?
Obrázok užívateľa
Dominik829
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Feb 2016, 07:01
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod nhkg » 03 Feb 2016, 21:05

Vzoreček určitě neexistuje. Zkušení to poznají na první pohled podle chování ryb. Můžeš měřit i NO3. Ale nejlepší bude, když se zeptáš toho, kdo ti radil s tím akváriem. Já se v Malawi moc nevyznám...
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod Dominik829 » 03 Feb 2016, 21:10

paloi píše:
nhkg píše: Třeba se časem dopracuješ k cichlidám z Ameriky jak většina z nás tady. ;)


Nenechaj sa pomýliť, že by nás tu bolo viac amerikáncov, aj keď amerikánci sú aktuálne aktívnejší pri písaní príspevkov. Afrikánci sú teraz na CK akosi v útlme :? Ale oni určite len čakajú na svoju príležitosť a jedného dňa to tu vo veľkom rozbalia ;)



Dúfam ,že pri mojej nádrži to rozbalia :) veľmi sa teším na rady skúsených borcov
Obrázok užívateľa
Dominik829
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Feb 2016, 07:01
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod Dominik829 » 03 Feb 2016, 21:27

nhkg píše:Vzoreček určitě neexistuje. Zkušení to poznají na první pohled podle chování ryb. Můžeš měřit i NO3. Ale nejlepší bude, když se zeptáš toho, kdo ti radil s tím akváriem. Já se v Malawi moc nevyznám...



Moj problem spočiva v tom, že chcem rozumne bilancovať na hrane medzi ekonomickou a potrebným komfortom rýb.
Moje čerpadlo vie tlačiť max 12000 l/hod ak to tak nastavím na plno vodu roztočím ako v práčke, aspoň mne sa to zdá ako silný prúd ktorý by malé násady rýb asi dlhodobo neuplávali. momentálne ide asi na 65 - 70 % výkonu

tak je výmena vody ... rozdiel medzi 5 až 10 % vody/deň znamená v mojom prípade 29 200 až 58 400 litrov/rok. Nechcem zbytočne dolievať vodu ak to nie je potrebne.
Ako sa správajú ryby čo chcú viac čerstvej vody ?? alebo väčšiu či nižšiu cirkuláciu vody ??
Obrázok užívateľa
Dominik829
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Feb 2016, 07:01
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 03 Feb 2016, 23:59

Vitaj u nas :D pekná nádrž aj keď na Afriku je trochu vysoká ale asi počítaš možno aj so zmenou osádky na nejaké JA Ameriky :D Afrikam nevadí silnejší prúd vody ide tam skôr o tvrdosť vody a Nka merať. Na meranie by som ti odporučil (ako aj mne odporučili) skôr kvapôčkovú metódu je to presnejšie ako papierik. Všetko čo sa týka výmeny vody spozoruješ časom sám na správaní rýb ci prosperujú ci nie a podľa toho si nastavíš výmenu podľa seba.
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod Dominik829 » 04 Feb 2016, 06:33

satan z pekla píše:Vitaj u nas :D pekná nádrž aj keď na Afriku je trochu vysoká ale asi počítaš možno aj so zmenou osádky na nejaké JA Ameriky :D Afrikam nevadí silnejší prúd vody ide tam skôr o tvrdosť vody a Nka merať. Na meranie by som ti odporučil (ako aj mne odporučili) skôr kvapôčkovú metódu je to presnejšie ako papierik. Všetko čo sa týka výmeny vody spozoruješ časom sám na správaní rýb ci prosperujú ci nie a podľa toho si nastavíš výmenu podľa seba.



Ano máš pravdu nádrž som som sa snažil zhotoviť ako univerzálnu, ak by som chcel zmenu. Môžeš mi bližšie opísať kvapôčkovú metódu prípadne zaslať názov, odkaz výrobku aký používaš ?
Obrázok užívateľa
Dominik829
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Feb 2016, 07:01
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 04 Feb 2016, 19:50

Ahoj ja používam klasické od RATAJA na vodivosť používam digitálne TDS EC 3 konduktometer a Ph meriam aj digi aj kvapôčkami
merace.jpg

http://www.tdsmeter.com/products/ec3.html

je to jednoduché naberieš vodu z akva pridáš určené ingrediencie a podľa sfarbenia vyhodnotíš všetko je to v podrobnom popise na niektoré si potrebuješ dokúpiť len destilovanú vodu
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 1600l nádrž Malawi

Neprečítaný príspevokod bano » 04 Feb 2016, 20:20

Toto vyzerá na ďalšiu parádnu nádrž. Na môj vkus (teda ak správne dedukujem z fotiek) je nádrž blízko vchodových dverí, čo by mohlo v rodinnom dome pri otváraní dverí v zime nádrž ochladzovať, ale inak je super. Už sa neviem dočkať fotiek s prvými osadníkmi.
bano
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 29 Jan 2016, 20:39
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron