Rio Ostrava

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 20 Jún 2016, 22:08

No 2 je ideální počet, pokud to je pár. Ta větší je výrazně mohutnější, tak bych mohl mít štěstí. Ale po pravdě netuším jak se u zebrin rozpozná pohlaví a nikde na netu jsem na to nenarazil kromě použití ultrazvuku a ten nemám. :D Taky by mě zajímalo, jestli skáčou. Ale asi nebudu riskovat a i přes největší vedra nechám krycí skla . Uvolním jen někde uprostřed škvíru na chladící vetilátor.
Ale vědět, že jsou tak pěkné, tak bych pro ně jel hned jak jste je dovezli a vzal jich mnohem víc i po 140e. Na těch fotkách v ruce co jsi tu dával, jsem ani nepoznal, že to jsou zebriny.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 21 Jún 2016, 03:47

nhkg píše:No 2 je ideální počet, pokud to je pár. Ta větší je výrazně mohutnější, tak bych mohl mít štěstí. Ale po pravdě netuším jak se u zebrin rozpozná pohlaví a nikde na netu jsem na to nenarazil kromě použití ultrazvuku a ten nemám. :D Taky by mě zajímalo, jestli skáčou. Ale asi nebudu riskovat a i přes největší vedra nechám krycí skla . Uvolním jen někde uprostřed škvíru na chladící vetilátor.
Ale vědět, že jsou tak pěkné, tak bych pro ně jel hned jak jste je dovezli a vzal jich mnohem víc i po 140e. Na těch fotkách v ruce co jsi tu dával, jsem ani nepoznal, že to jsou zebriny.

no na ruke sú ryby čerstvo vysackovane po dlhej ceste to preto sú take ale zasa na druhej strane mas to lacnejšie a v podstate väčšie ako prišli dost rýchlo to rastie :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 21 Jún 2016, 07:00

Tak to je super, že rychle rostou. Snad s tím budou pokračovat i u mě. Akorát musí přijít na to, že neonky jsou k jídlu.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 21 Jún 2016, 14:56

Obě zebriny mají břicha pěkně nacpané a přes noc a den zmizelo asi 10 neonek černých. :D
S takovouhle budu muset brzy shánět nové tetry. A další burza je až za měsíc. Chci je přes léto krmit co nejvíce živými rybkami, ať pěkně rychle rostou.
Snad se pak nevrhnou na malé Mesonauty.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 21 Jún 2016, 17:20

Aby jste věděli jakou z nich mám radost, tak pár fotek.
Mimochodem včera jsem čistil čelní sklo a je ještě špinavější než bylo. :(
Prílohy
Z15.jpg
Z14.jpg
Z13.jpg
Z11.jpg
Z10.jpg
z8+S.jpg
Z7.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 22 Jún 2016, 20:05

Nechat se zebrinami malé 4-5cm Mesonauty nebyl dobrý nápad. Jedna je bez oka a má potlučenou hlavu. Sice jsem čin přímo neviděl, ale přijde mi to, jako by se do ní zakousla zebrina. Myslel jsem si, že když zebriny mají žrádlo v podobě neonek, mesonauty jim nevlezou do tlamy a motají se u hladiny, tak nebude problém.
Každopádně 8 zdravých Mesonaut se zatím docela marně snažím odlovit.
Prílohy
Mes oko.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 22 Jún 2016, 21:08

A už bych je pakoval. Nakonec tam budeš mít jen ty dvě hubený (i když krásný) potvory.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 22 Jún 2016, 21:20

7 odloveno, 1 nezvěstná a ta na fotce to má za sebou. Ta mrtvá s ocasem 5,5cm. Jedna z největších. :(
Přes hodinu jsem ty potvory lovil. Jsem dost nešikovný a moje klasická taktika nahnat si ryby jednou síťkou do druhé nefungovala.
Zebriny by měly být z nejklidnějších Creni, tak doufám že nebude problém v budoucnu se Satany. Ale asi by ti Satani měli přidat na rychlosti růstu. Mají cca 12cm a na 20cm jim to potrvá ještě minimálně rok.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Janek » 23 Jún 2016, 07:14

To že jsou to dravci a budou ti lovit cokoli se namane, nemá s klidnou povahou nic společného. Mesonauty jsou pro ně taky do huby logická volba, pokud má takový dravec na výběr, vždycky si vybere co největší kořist, i za cenu, že to je tak tak. Za pokus jim stálo. Nikdy se u mě nestalo, že by nějaká rybožravá mrška brala radši menší sousto, vždycky vyrazí po té největší grundli, největší rybě, i za cenu že se s tim víc nadře. Ty Mesonauty je díky tvaru asi zaskočily.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod ioopp » 23 Jún 2016, 07:33

Vítej v klubu Crenicihel... "Co se do huby nevleze, to tam apoň narvat zkusí"
To máš jak když jdeš na štiku, dáš tam 20cm plotici a vytáhneš 30cm kudlu :)
Máš dravce z přírody a ti si ryb umí vážit tím správným dravým způsobem. Pro toto jsem tak velké štiky nikdy nechtěl. Těžko pak novou rybu do akva přidáš. Vlastně chtěl strigaty :lol:
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 5 hostia