Rio Ostrava

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod blegon » 05 Mar 2016, 12:44

Já to mám právě také tak krok a hned jsem u akva.
Udělám to pozadí ješta na tu boční stranu a pak mi už nezbyde nic než jen čekat.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 05 Mar 2016, 13:13

Já už to mám vychytané. Mám akva kousek od stolu s počítačem a mám na rohu akvária umístěnou rostlinu vysokou jak akva. Takže jak vstanu od stolu, přiblížím se k akva schovaný za rostlinou. Když jsem dost opatrný, nesplaší se...
Ale jak přijde někdo cizí, tak uvidí na první pohled prázdné akva. Když se podívá líp, uvidí ryby ryjící hlavou do rohů akvária. Ti moji satani jsou jak pštrosi. :(
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 11 Mar 2016, 18:21

Tak jsem konečně měl domluvený dovoz Satanoperca acuticeps z amazon-exotic-import, které už skoro rok sháním. Samozřejmě poté, co prodejci 4 měsíce plavaly v nádržích, je pár dní před mým nákupem doprodal. Kdyby jste je nebo Geophagus taeniopareius někde u nás nebo v sousedních zemích viděli, dejte mi prosím vědět. Pan Klepešta prý jezdí dost po Německu a je z tama schopný mi je dovézt. Jinam bych se musel projet osobně.

Aktuální osádka:
3x Brachyrhamdia meesi
2x Crenicichla regani
1x Krunýřovka sp. L445 (Chaetostoma sp. L445)
1x Panak sp. L204 (Panaque sp. (L204))
7x Satanoperca leucosticta

Chci doplnit skupinu nějakých menších cichlid a ty leuticosty nahradit acuticepsy. Krunýřovku musím přelovit do menšího.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 13 Apr 2016, 21:08

Přidal jsem pár fotek. Bohužel kvalita tragická. Akvárium je hrozně temné. Mám slabé světlo, tmavou vodu a kompletně zarostlou hladinu. Jako bonus plaché ryby, co se nenechají vyfotit z blízky.
Satanoperky trochu poporostly, tak bych chtěl konečně zjistit, jestli mám Satanoperky leuticosta nebo mapiritensis. Nenajde se tu nějaký odborník, co by to byl schopný určit? ;)
Zatím mám všech 7. Ty 2 problémové kusy v poslední době už moc často zešikma neplavou, ale občas se to pořád děje.
Jako doplnění bych chtěl ideálně skupinu Mesonauta sp.. Ale nechci mutanty Mesonauta festivum, co se běžně prodávají. Chtěl bych wildy nebo F1 či F2. Bohužel takové ryby nejde za rozumné peníze sehnat. Sice jsem je již jednou koupil, ale došly mi ryby skoro bez ploutví co nežraly a do 3 dnů bylo po nich.
Prílohy
sl6.jpg
SL4.jpg
SL3.jpg
SL2.jpg
450l2.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Máj 2016, 17:45

Dokoupil jsem 9 Mesonout (údajně mirificus) a pár ryb přelovil jinam, takže aktuální osádka je:
1x Brachyrhamdia meesi
9x Mesonauta ?
30x Neonka černá (Hyphessobrycon herbertaxelrodi)
1x Panak sp. L204 (Panaque sp. (L204))
7x Satanoperca mapiritensis
Párek Hřebenáčů reganových mám v karanténním akváriu, kde zkouším i chov krevetek v hamburském filtru. Mesonaut si chci nechat jen pár, zbytek pak asi rozdám.

Už ani Satani moc živou patentku nechcou a do 4cm dlouhých mesonaut jí moc nenacpu. Asi už ji nebudu kupovat. Už aby byla živá koretra, to je nesrovnatelně lepší krmivo.

PS: Momentálně sháním:
Geophagus taeniopareius
Satanoperca acuticeps
Gymnogeophagus "Rhabdotus" Group (prostě jakýkoliv studenomilný Gymno bez hrbu u samce)
Pseudancistrus sp. (L440) - líbí se mi, ale nevím jestli bych mu uměl připravit vhodné podmínky

Líbí se mi jen nesehnatelné ryby, takže v poslední době kupuju jen ryby co moc nechci, protože ty co chci nikde nejsou! :cry:
Prílohy
Mes.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod ioopp » 18 Máj 2016, 07:05

Ti satani jsou už pěkní. Až bych řekl, že i docela cvaldové. Zeměžrout, co je vybiravý i na živou patentku je už solidně rozmazlená ryba. :twisted:
Jaký má smysl kupovat ryby které nechceš a dál tak zasahovat do akva, které se snažíš už nějaký čas dát do pohody (ryby). Nemůžu si pomoct, ale to je pořád, jak když přetahuje kočka koťata. Co z toho ty ryby pak mají...co ty z toho máš? Nervy?
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod ioopp » 18 Máj 2016, 17:53

jo a neber si to nijak zle...jen malé rýpání :P
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 18 Máj 2016, 18:00

V pohodě, já ty nákupy komentoval u druhé nádrže. Přesně vím co bych chtěl, ale sehnat to je momentálně nemožné... Tak kupuju co mě napadne, aby mi něco plavalo v nádržích.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod ioopp » 18 Máj 2016, 18:33

taky vím přesně co bych chtěl...no je to strašák na kterého si až tak nevěřím...zatím :twisted:
Obrázok
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 18 Máj 2016, 18:38

Uaru fernandezyepezi? Přesně ty jednu dobu skoro měl Blegon, měl už pro ně nachystané akvárium se speciální vodou. Ale dopadl jak já a nakonec mu nákup nevyšel a tak koupil něco jiného.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia