Rio Ostrava

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 30 Jún 2016, 08:47

Nevím jestli je to košer ale hodím sem odkaz .... ;)
Já objednávám mražené odsud, už několik let a s kvalitou jsem nadmíru spokojenej - mají pravidelné rozvážkové trasy ale posílají i ČD kurýrem.
Je tam i kolonka "chovatelská balení", kde je to po 500g a po 1000g.
Jinak Creni co jsem měl milovali mušle a ty brakický rybičky.

http://www.koblasa.cz/ec-138-mrazena-krmiva.html
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 30 Jún 2016, 10:01

Proč by to nebylo košer? Díky za odkaz, ale nemají rozvozové trasy na Moravu. Zkusím nejdříve Makro, půlka rodiny tam má přístup.
Uvazuju jestli 6x Satan, 2x Zebrina a 2x eLko bude finální osádka, nebo ještě něco přidat místo plánovaných Mesonaut. Druhé eLko bude L91. Líbí sr mi, že má pořád naplé ploutve. Snad dorazí už dnes.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Janek » 30 Jún 2016, 10:10

Na jednu stranu píšeš jak nesneseš u sebe v akva konflikty a když s ryby perou, dvě neškodné L204 jsi rozdělil kvůli handrkování o místo v novém prostředí a teď se tam chceš nasadit jednoho z nejrvavějších ? Nezlob se, ale moc promyšlené to nemáš. To o těch napjatých ploutvích je mi nová informace také, pokud tím tedy nemyslíš to že se ten sumec neustále s někym porovnává, naparuje a hledá s kým by se serval.... Další věc je to jestli mu dokážeš podsunout dostatek masa což je hlavní složka potravy tohoto rodu
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 30 Jún 2016, 10:15

Tak to jsem asi podcenil googlení informací. Nechci masožravé rvavé eLko. :( A krmit masem aniž by se zebriny nacpaly k prasknutí není reálné.
Sháním klidného všežravce. No uvidíme jestli dorazí. Pokud ne, zítra tu objednávku zruším a vrátím se ke googlení eLka.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Janek » 30 Jún 2016, 10:19

To jsi se teda seknul nejvíc co jsi mohl. Vždyť se stačí mrknout na tlamu, dokáže se zakousnout i do ruky při přelovu
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod blegon » 30 Jún 2016, 10:57

V noci po zhasnutí mu tam hodíš grundli a bude to ok ;) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 30 Jún 2016, 12:09

Vyřešeno, L91 nebudou. Janku díky moc za rady.

A teď otázka pro všechny. Sháním všežravé eLko co vyroste na cca 20cm. Musí žrát řasy a jak dojdou cokoliv co spadne na dno jako například Chaetostoma. Může ničit kytky, pod vodou žádné nemám. Nesmí být hašteřivé a nebo příliš běžné. A samozřejmě musí být sehnatelné. Taky by mohlo mít stále naplé ploutve jak L91 a nemuselo se bát vylézt do otevřeného osvětleného prostoru jak L204. A jako bonus se mi musí líbit. :D

Těch požadavků je moc. Uvažuju o rodech Hypostomus, Baryancitrus a Dekeyseria. Ty to snad jakž takž splňují a až uvidím něco vzácného z těchto rodů co se mi líbí, tak to chci objednat.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 30 Jún 2016, 12:51

Třeba Hypostomus cochliodon (aquamaster, Glaser) nebo ještě lépe Hypostomus soniae (Glaser).
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod ioopp » 30 Jún 2016, 16:12

Nechceš jednoho toho Hypostomuse co mám doma? Ti sežerou opravdu všechno..řasy, dřevo, listy suché i zelené,maso, granule, zeleninu :twisted: mají tak kolem 18cm
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 30 Jún 2016, 16:17

Hypostomuse mi nabízel i Ondra. Pokud to je L1 a podobný, nemám zájem. Nesplňuje podmínku méně běžná ryba. :D Ale díky za nabídku.
Hypostomusi asi splňují ty ostatní podmínky nejlíp. H. cochliodon je pěkný, ale docela běžný. Spíše by se mi líbil tento: http://www.planetcatfish.com/common/spe ... ies_id=146 Ale ten zase moc vyroste a momentálně ho nikde nemají.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia