Rio Ostrava

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 16 Feb 2016, 13:47

Dá se toho k nim najít dost, ale někdo píše, že za 8 měsíců mají 20cm, jiný že rostou 2cm za rok. Jeden jak sou klidné a druhý že se mu 2 páry nesnesly v kubíku. Uvidíme. Potřebují v zimě chladnější vodu. Snad jim bude stačit 18C v noci a 20C ve dne přes zimu. Nejradši bych je dal do jezírka jak amíci. Ale u nás je v létě hrozně vedro...
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod ioopp » 16 Feb 2016, 13:55

Proto ty "osobní postřehy" poslední dobou stále víc pochybuju o věrohodnosti některých atlasů na netu...
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod RAP » 17 Feb 2016, 01:16

Záleží na velikosti a hloubce jezírka. Pokud není příliš mělké, tak si tu správnou teplotu najdou. Aby tě pak nekleplo při výlovu. :D
Není to sice veledílo http://www.akvarista.cz/web/clanky/clanek-143 , ale trochu by ti to mohlo pomoci. ;)
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 05 Mar 2016, 09:56

nhkg píše:Problémy Satanoperek nemizí, spíše se zhoršují. Nyní už mají příznaky 2 ryby. Nahrál jsem krátké video, kvalita sice mizerná, ale je to na něm vidět.


Tak aktualizace. Zkoušl jsem Flegalol a bez úspěchu. Tak jsem 2 nemocné ryby jsem přelovil do jiného akvária (325l) bez dekorací a vzduchování. Poté sice šíleně plašily a hrozně se v něm bály, ale plavaly jen správně. Bohužel to druhé akvárium jsem musel vyhradit pro jiné nově koupené ryby, tak jsem je dal zpátky. A opět plavou ze šikma. Jsem na 100% přesvědčený, že žerou bublinky vzduchu ze vzduchování.
Mám je fakt utratit?
Jinak ryby u mě stále plaší, když se někdo hýbe po akváriu. Při krmení musím chvíli počkat u akvária a nehýbat se, aby připlavaly k čelnímu sklu pro žrádlo.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Janek » 05 Mar 2016, 09:58

A co tu tvou teorii potvrdit uplně a v tomhle akva na pár dní vypnout vzduchování nebo přidat difuzor aby byly jen mikrobubliny ? Pak budeš mít jistotu
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 05 Mar 2016, 10:01

Už jsem o tom uvažoval. Zítra při výměně vody provedu.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod ioopp » 05 Mar 2016, 11:49

Neuvažuješ nad nějakým tmavým pozadím? Ryby by se ti pak mohly zklidnit. Ta bilá stěna jim nebude dávat moc pocit bezpečí. S plachostí jsem bojoval asi rok, než si ryby zvykly, že jsou u dveří...ze začátku byly tak rozhozené, že jsem při příchodu do místnosti musel ve dveřích počkat, než mě zaregistrují. Ani nikoho dalšího do místnosti nešlo přivézt. Jinak to byl armagedon... Šlo to pomalu přes žrádlo...Každý příchod znamenal aspoň malou špetku žrádla. Teď by nejradši vyvalily sklo, když někdo přijde.
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 05 Mar 2016, 12:20

Černé pozadí bude. Je v plánu od začátku. Ještě před napuštěním jsem nalepil na nádrž černou tapetu. Ale blbě jsem ji nalepil a nakonec jsem musel zadní stěnu dát jako čelní, tak jsem ji strhnul. Takže dám papírové pozadí. Dříve jsem v Ostravě normálně koupil černou tapetu, ale letos ji nikde nemají. Už jsem ji dávno objednal na netu. Ale po letech jsem se rozhodl opět vyzkoušet kvalitu dopravy PPL. Jako vždy s PPL, balíček někde bloudí....
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod blegon » 05 Mar 2016, 12:28

Radime mám stejný problém pozadí černé,ale akvárium mám hned když vejdu do místnosti po levé ruce.
A ryby se lekají ...plánuji přidat ještě pozadí aby ryby viděly jen přes čelní sklo.
Ryby se mi plaší jen v 900L nádrži v jiných ne.
Začaly se plašit po přidání nových ryb což nechápu.
Zkoušel jsem přidat hejno neonek jestli by to ryby nezklidnilo,ale hypselecary je během chvíle sežraly...jediná možnost by byla nějaký Metynnis.
Zkusím to ještě s tím krmením pokaždé když půjdu do místnosti,ale moc šancí tomu nedávám :roll: .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod ioopp » 05 Mar 2016, 12:37

No byl to nápad. Co jsme se přestěhovali, tak to byl opravdu rok, jestli ne i dýl co tak bláznily. A viděls, jak to mám. Otevřeš dveře uděláš krok a jsi před akváriem. Byly to však moje nervy, než si zvykly. Chtěl jsem, aby byly v pohodě hned, ale na nic jiného, než trpělivost jsem nepřišel :/
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron