Rio Ostrava

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 23 Jún 2016, 07:56

NJN, já dravce nikdy neměl. Reganky nejsou dravci a proteusi jsou malí a na samotce. Jak mi zebriny nechají Satany a eLka, tak mi to bude stačit. Zbytek není podstatný. Počítám, že zebriny vyrostou na 30cm a ryby přes 15cm nechají na pokoji. Mám 2 akvária, tak nové ryby budou mít kde vyrůst. Ale jak seženu to eLko, tal tady už snad budu měnit osádku jen výjimečně.
Přes noc zmizely jen 3 neonky a objevila se nezvěstná Mesonauta. Bude tu muset zůstat. Už nechci víc plašit ryby.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 29 Jún 2016, 06:42

Učím zebriny na filé. Už jim docela jede. S takovou budu mít za pár dní možnost krmit Zebriny a Satany samostatně a určovat jim dávky. U Satanů cca vím, co potřebují, ale u Crenichel netuším. Jak často krmíte creni? A krmíte dokud nemají kulaté břicha? Reganky a Proteusy krmím skoro každý den, ale necpu je do plna. U zebrin uvažuju, že by jim stačilo ob den a do plna.

Poslední Mesonauta spokojeně žije, takže asi zebriny pochopily, že Mesonauty nejsou na žrádlo. Ale vzhledem k tomu, že samička vyroste na cca 10cm, tak tu stejně asi plánovaný pár nebude moct být.
Taky jsem dal bokem nejvíce šikmo plavajícího satana a zdá se mi, že teď ryby trochu míň plaší. Asi ty co plavou šikmo postupně utratím a pak dokoupím další, ať jich mám zase 6-7.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Janek » 29 Jún 2016, 09:52

Na filé se hodně rychle vyprdni, je to nesmysl. Dravci potřebujou komplex, kosti, pojivové látky, tuk, vnitřnosti a maso. Ano budou ti na filé taky držet a prosperovat, ale rozhodně to není nejlepší volba.
Kup grundle, nebo naše domácí krmné ryby jako střevličky a podobně. V Makru to máš kilo za kilo, pro ty dvě mršky a pár menších ti to vydrží pěkně dlouho. Budeš to mít bez krájení, pitvání a podobně (až dorostou). Ony dostanou vše co potřebujou a ještě budou happy že ulovily rybu a né nějaký divný čtverec masa.

Co se týče množství tak neporadím, konkrétně creni jsem nikdy neládoval, ale dokud to roste, tak bych jim klidně každý den nacpal pupek a jednou nebo 2x týdně hladovku pro pročištění a povzbuzení chuti. Až dorostou do plných tak bych to stáhnul na obden. Ale to jsou rady o ničem, prostě podle citu. Zkus ládovat fest a uvidíš jestli jde vše do růstu než zatučňujou. Pokud vše do růstu, tak pokračuj, pokud by se začaly kulatit (nepočítám plné břicho) tak to trochu stáhni.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 29 Jún 2016, 10:09

Na grundle přejdu až trochu poporostou. 6cm grungli úzká 13cm ryba do sebe nenarve. Mám už je koupené z kaufu, ale za kilo jen půl kila. Dávám jim i koretru a snad brzy mi dorazí 40 teter, tak jim je budu postupně dávat. Prodejce je krmil žížalami a patentkou, ale ke krmivu, co žije v bahnu nemám důvěru. Stejně tak nemám důvěru v domácí živé rybky.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod ioopp » 29 Jún 2016, 18:00

Jim ty grundle nasekej, jestli máš obavu, že to nesežerou. Ale moc bych se toho nebál. Jsou jak bláto po rozmarazení a celkem v pohodě je umí i menší ryby roztrhat na kusy.
Po zkušenostech s cardiostigmama krmím ty crawler, co mi zbyly, jen tak 1 za 3 dny grundlemi. Ale ony mi žerou i vločky, takže je moc nemůžu krmit tím, čím bych chtěl.
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 29 Jún 2016, 18:49

Díky, zkusím.
Dneska mi větší zebrina zabila tu mesonautu, co nešla odlovit. Zebrina 15cm s ocasem, Mesonauta 6cm s ocasem. Doufám, že zebriny nevyrostou moc a nebudou ohrožovat Satany, bo by mi úplně rozbily mé plány na osádky. Každopádně na Mesonauty v tomto akváriu můžu zapomenout. Rodiče těch co mám měli 15 a 10cm, to by zebriny určitě zabily až vyrostou.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Janek » 29 Jún 2016, 19:01

No uvidíš, ale já bych osobně teda doufal že vyrostou co nejvíc :D těm by se vše podřídilo když už bych je měl. Ale tak satani taky stihnou narůst ne ? 20cm satana do huby asi nezkusí, snad ani při 30 cm. Musíš to teď brát tak že to jsou mláďata a to je jen tlama s ploutvičkama :D tělo dohání až s věkem. Teď zkouší sežrat všechno a všude. Ale když je pořádně nacpeš, tak bys jim ty hladové lumpačiny mohl vyhnat z hlavy.

Jinak určitě sekej grundle, než nějaký hnusný file. Jen dej bacha, nebo spíš říkám pro informaci, grundle z kaufu a z makra jsou hrozně rozdílné. Takže když se s nima spálíš, nenech se odradit a zkus ty z makra.
Z kauflandu jsou hrozně mastné a moje ryby je žraly ze setrvačnosti, jak byly zvyklé na ty z makra, postupně začali odmítat dokud jsem je nehodil do popelnice (protože to u nás nikdo nejí :D ) a zajel do makra pro kvalitnější
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 29 Jún 2016, 19:10

Souhlasím s tím, že Zebriny jsou hlavní. Ale Satany doma musím mít taky! A oni rostou hrozně pomalu. Mají odhadem 13cm a na 20cm dorostou asi za rok. A ani nemusí všichni, u mě rostou docela nerovnoměrně.
Teď už zebriny nemají co lovit. Zbývající ryby jsou na jejich délce a mnohem mohutnější. Každopádně nacpat břicho nefunguje, včera je měli narvané k prasknutí a 24 hodin poté už zase loví...
S těmi grundlemi ste mi to mohli napsat dřív. Nejenom že v Makru stojí polovinu, ale jsou i kvalitnější. A nevím co máte všichni proti filé. Chlazený Robalo nilský (Lates niloticus) chutnal výborně a zebrinám jsem odložil jen kousek. :D
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod blegon » 29 Jún 2016, 19:14

Už vím přoč mám pořád šílený povlak na hladině od grundlí z Kaufu...musím také do Makra :D
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod George77 » 29 Jún 2016, 19:18

docela zajímavý postřeh. já v makru kupuju zase slávky a krevety. maj je tam za solidní cenu a rybám chutnaj. hlavně je dobře zasytí... btw: co takhle zkusit grundle i geošům? když by se nakrájely... co myslíte?
Jirka
Obrázok užívateľa
George77
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 11 Jún 2016, 12:44

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia