Rio Ostrava

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 28 Dec 2015, 13:31

Tak jsem nahradil původní nádrž 325l novou 450l. takže znova:

Založenie nádrže: 5.3.2005 (do 27.12.2015 325 litrů)
Biotop nádrže: Jižní Amerika
Rozmery nádrže (d x v x h): 1800x500x500
Hrúbka skla: 10mm
Objem nádrže : 450l
Dekorácia v nádrži: Kořeny Driftwood, kokosové skořápky, listí mandlovníku
Filtrácia nádrže: Vnější komorový filtr, vlastní návrh, hladina v úrovni hladiny akvária, 4x10l molitanu, čerpadlo Maxjet 450l/h, vnitřní filtr Fluval U4.
Osvetlenie nádrže: 1x18W Led zářivka Immax 18W 4000K + 1x18W Led zářivka Immax 18W 6500K
Ohrievanie nádrže: 250W Tetra, ve filtru
Stojan pod nádržou: Dřevotřískový
Kryt nádrže: Není
Rastliny v nádrži: Hladinu pokrývá z 50% Limnobium laevigatum a 40% Salvinia molesta, jinak v nádži živoří Echinodorus 'Angustifolius, Echinodorus grisebachii a Pistia stratiotes
Ryby v nádrži: 11x Guianacara geayi - Cca 8cm, od Blegona.
2x Crenicichla Regani - samec 11cm a 1 samice 8cm
1x Chaetostoma sp. L445 - Od Blegona (původně ji měl Plzeňák). Čistí výborně skla i kořeny, 8,5cm.
2x Panaque sp. (L204) - nejstarší ryby v akváriu, mají 6 roků a 14cm.
7x Satanoperca leucosticta 9-11cm
Kŕmenie rýb: Sera discus granules, Hikari Cichlid Staple, Tetramin, mražené, Fluval Cichlids
Výmena vody: 1xtýdně 180 litrů
Prílohy
S10.jpg
Satanoperca leucosticta
d12.jpg
Skoro hotovo
Akvan.jpg
Napouštění
assa.jpg
Hotovo, poazdí dodám později (černou tapetu)
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 02 Jan 2016, 18:13

Přidal jsem hřebenáčům jeskyňku. Hned tam vlezl jeden panak L204, tak jsem vchod trochu zmenšil.
Jinak akce neproběhla úplně bez následků. Jedna satanoperka má nepěkně odřený bok. Panakové zase spolu co chvíli bojují a nejenom že tím plaší ostatní ryby, ale jeden má už poraněný bok a přijde mi, že se mu tam tvoří plíseň. Dal jsem více listí a pokud to nepomůže, asi budu muset nasadit Esha 2000.
Co mě ale trápí je jedna lecousticta. Drží se pořád u vzduchování, občas nějakou bublinku polkne, občas vyfoukne vzduch. Normálně plave, ale má problémy se dostat až ke dnu a oproti ostatním je podvyživená. Nevíte co s tím?
Guianacary furt plaší, tak půjdou pryč a možná i jeden Panak.
Nějak se mi nedaří normální fotka, musím ten plevel na hladině pořádně protrhat.
Prílohy
Jesk2.jpg
Keskyňka
AKVas.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod ioopp » 03 Jan 2016, 01:26

co znamená normálně plave, ale nemůže se dostat ke dnu? žeby poškozený plynový měchýř?
druhá je odraná? co jsi s těma rybama dělal při přesumu? :roll:
že se ti řežou elka je jasné, když si jim to celé předělal a zabírají si místa...
Guianacary se lekaly vždy, nebo až teď v novém? (na videu ve starém vypadají ok) Nechceš těm rybám celkově dát šanci a ne je hed při nějakém problému posílat pryč?
Taky se mi dlouho ryby lekaly a uvažoval jsem nad tím, že je vyměním-prodám...no teď jsem moc rád, že jsem se nezachoval unáhleně a byl jsem trpělivý :)
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 03 Jan 2016, 09:13

Guianacary se lekaly vždy, takže půl roku. Mám s tím problém už asi 10 roků u většiny druhů ryb. Vykašlal jsem se i kvůli tomu na čichavce a přešel na cichlidy. Nevím čím to je, ale svádím to na trámové stropy, co dost přenáší vibrace. Bydlím poblíž nákladní železniční trati. Při průjezdu vlaku vibruje celý barák včetně akvárka. Rybám vadí hlavně chůze v místnosti a pohyb do 1 metru od akvária. Já byl trpělivý takto u Geophágů Pindare asi 4 roky. Jak šli pryč, hned byly ryby v akváriu klidnější. Navíc jsou hezčí ryby než Guianacary. :D Líbí se mi hlavně menší Hřebenáči, ty Satanoperky Acuticeps mít musím a i bez Guianacar mi tak asi nezbyde místo na Biodotomy, které bych taky chtěl.
L204 se dříve vůbec báli vylézt. Pomohlo zastínění akvária rostlinami a zmizení velkých ryb (to je dočasné). Je pravda že takto bez pozadí a s přestavbou kořenů nejsou v akváriu pro ně dobré úkryty, snad se uklidní.
Chci si teď rok ladit osádku a pak na to delší dobu nesahat.
Ta odřená se z toho dostane, nevypadá to na velký problém. U té druhé to je horší. Plave pod úhlem 45°nad dnem, aby se ho byla vůbec schopná dotknout. Ale normálně žere. A kdyby nežrala i ty bublinky, třeba by byla OK. Ale ten měchýř mě taky napadl.

Mimochodem, nevíte jestli je mezi Hřebenáči mezidruhová agresivita? Pár mi teď chtěl druhého samečka zabít, ale jiné ryby pokud nejsou poblíž jejich fleku úplně ignoruje... Chtěl bych přidat ještě jeden druh hřebenáče, tak ať se mi nebijí. Velikostně by mohli být dobří Crenicichla Notophthalmus a Crenicichla compressiceps.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 03 Jan 2016, 09:50

Rybky asi nemají dost úkrytů. Na plachost má určitě vliv absence pozadí. Ryby nemají rády, když je akvárium otevřené na všechny strany.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 06 Jan 2016, 19:32

No černou tapetu sháním, ale sehnat ji bez vzorku, matnou a nesamolepící je trochu problém. Čekám až ji jeden obchod u nás naskladní, pak si hned pár metrů koupím a nainstaluju ji za akvárium. Předělal jsem i úkryty, aby se Panaci měli kam schovat - navíc 1 trubka o průměru cca 4cm a odstranil jsem blokádu vchodu jeskyňky. Panaci se snad uklidnili, zbytek plaší čím dál víc. Akorát Hřebenáči mi dělají radost. Zabrali 3 trubky o průměru 2cm co jsem jim dal do rohu akvária a zuřivě si je hlídají.

Došly mi měřáky z Číny - viz foto. Všechny za cca 15 euro. Výsledky nepotěšili, ale vodárny mi teď výrazně zvedly tvrdost, z normálních necelých 5°je teď přes 8°dH.
Výsledky měření, měřil jsem i destilku pro kontrolu:
Ph: 6,9 v akváriu, 6,7 vodovodní a 5,8 destilovaná
Vodivost [uS]: 520 v akváriu, 520 vodovodní a 2 destilovaná
TDS [ppm]: 545 v akváriu, 547 vodovodní a 2 destilovaná
Prílohy
meraky.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Jan 2016, 19:37

450-ku priniesol Ježiško? Vzhľadom na dátum založenia nádrže mi to tak logicky vychádza ;) Nech sa rybám v novom roku a v novom akváriu darí ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 06 Jan 2016, 19:47

Plánoval jsem ji od léta, ale vše se tak vleklo. Ježíško měl donést ryby, ale nepovedlo se zorganizovat transport.
Jinak díky, ale bohužel moc se nedaří. Viz výše. Panaci se dobili navzájem, Guianacary jsou ultrasplašené a 2 Satanoperky mají problémy (jedna je zralá na utracení). Jenom Hřebenáči mi dělají radost a snad i mají jikry v trubce. Ale vzhledem k vodě z toho asi zase nic nebude.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Jan 2016, 20:24

Možno sa nedarilo, ale veď tento rok sa začne dariť ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 08 Jan 2016, 20:01

pekne to máš a ten šalat na hladine také niečo som chcel aj ja ale nejako sa mu u mňa nedarí :(
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 6 hostia