Rio Ostravice

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 28 Aug 2016, 19:49

Dneska konečně odputovaly k Ondrovi ryby co mi tu zavázely. Poslal jsem mu i Panaka L203 z velkého akvária.
Tak jsem tu konečně přelovil gymnogeophágy. Trochu jsem i upravil dekorace. Ještě to není úplně ono, ten velký kořen nejde nějak rozumně ustavit a ten mopai asi nahradím nějakým jiným z burzy. (Mopai se pěkně vyjímá na poličce pod akváriem)
Takže osádka je:
6x Gymnogeophagus rhabdotus
1x Chaetostoma sp.
Prílohy
325c1.jpg
hejno.jpg
Gymn.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 13 Sep 2016, 10:02

http://www.fishbase.org/summary/46745

Chaetobranchopsis australis

Neznáte někdo tuto rybu? Zaujala mě, ale nevím jestli by se sem hodila. A krmit můžu max 2x denně.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 23 Okt 2016, 21:13

Chaetobranchopsis australis jsem sice objednal, ale nedorazili. Tak zatím jsou tu Gymnouš sami, protože Chaetostomu jsem předal dál.
Přidávám aspoň pár jejich fotek a snad už něco k nim konečně úspěšně koupím.
Prílohy
Gymn4.jpg
Gymn1.jpg
Gym3.jpg
Gym2.jpg
Gym1.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod kvietik » 24 Okt 2016, 19:26

pekne ti narástli aj sa začínajú sfarbovať...
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 24 Okt 2016, 19:32

Co všichni máte s tím, že narostli? Netrápím je měřením, ale mají cca 5-7cm. A podle netu mají vyrůst na 10-14cm. Takže jsou na polovině. Ale je to pomalu rostoucí druh, obzvláště když mají v akva 20-22°C. Dospělí budou snad příští rok v létě a to by mohli mít kolem 10cm. Ale vybarvení jsou v reálu líp jak na fotkách, nepovedlo se mi je pořádně vyfotit.
Horší je, že nevím kde k nim koupit ryby. Kudrna na to v poslední době s***e a v nabídce ostatních není nic zajímavého.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod wunti » 24 Okt 2016, 21:58

Co k nim chceš?
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 24 Okt 2016, 22:08

Co snese 20°C, seženu to a bude se mi to líbit. :D Ideálně Cichlidu bez hrbu. Ale Apisto mi vyprodali, Chaetobranchopsis australis jsem objednal a nedorazili, tak stále čekám.
A k tomu chci studenomilného Hypostomuse. Snad nějakého zajímavého seženu.
Pak chci nějaké vousaté sumečky, co se nebudou schovávat. Uvažoval jsem o Lepthoplosternum pectorale, Glaser je chvilku měl. Ale sou fuč, tak asi Scleromystax barbatus, pokud je seženu za rozumnou cenu.
No a pak marně sháním do jiného akva přírodně zbarvené v akváriu se množící krevetky. A taky tam chci Vrčivky. Ty sice Glaser má trvale, ale musel by mi je někdo dovézt.
Aspoň že do 450l už nic nesháním.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod wunti » 25 Okt 2016, 05:04

Vrcivky jsem svého času měl. Zajímavá rybka. ;)
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 25 Okt 2016, 19:16

Ty jo, už jsou z nich moc zajímavé rybky. Jsem moc zvědavý jaké budou až vyrostou, protože jsem o nich taky uvažoval. Proč si k nim nepořídíš Aequid. portalegrense? Jsou teď u Glasera. Podle mě by k nim šly. Jakého toho Hypostomuse bys k nim chtěl?
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 25 Okt 2016, 19:49

Jako zajímaví ti rhabdotus jsou, barví se pěkně. Ale chtěl bych radši Gymnogeophagus sp. "tempura norte".
Aequidens portalegrense by určitě do toho akvária pasovaly, ale po pravdě moc se mi nelíbí a jsou moc běžné. Stejně jako Cichlisoma dimerus bych je bral kdyby to byly odchyty nebo měl možnost ty ryby a jejich rodiče vidět.

Hypostomuse jakéhokoliv méně běžného z jihu, co mu vyhovovuje teplota 18-26°C, ale samozřejmě ne plectosomus. Glaser už takového dlouho nemá. Pěkný je třeba tenhle:
http://www.amazon-exotic-import.de/Gall ... %20233.htm
Ale měl jsem už objednaného (Pan)Cochl. basilisko (BRUNO) od Glasra. Měl přijít s Chaetobranchopsis australis ale nedorazilo nic. Ten název co tam má Glaser je tak blbý, že se z toho může vyklubat cokoliv, ale snad by dorazil: http://www.planetcatfish.com/common/spe ... es_id=5916

Ale úplně hlavní problém je Kudrna. Musí jet ke Glasrovi. Jak pojede, už si něco vyberu, ale taky to zase nemusí dorazit...
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia