Rio Ostravice

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod blegon » 17 Máj 2016, 21:01

Plné akva cichlid je nejlepší nic se nemůže nikomu stát.
O zebřinach se píše že je to mírný druh crenicichly.
Ale já tomu co se píše moc nevěřím ...
Chce to zkusit,ale pár může být dlouho ok pak samci hrábne a je po samici určitě to bude chtít dost úkrytů,trubek atd.
Pokud budou v létě k sehnání za lepší cenu než normálně jako jsou teď tak po brigádě jdu do nich.
Jirko můžeme se jen modlit aby jsme je za rok touhle dobou už měli dávno doma ;) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Máj 2016, 21:09

Přišel jsem na zajímavou věc. Krmím teď pár dní jen živou patentkou. Proteusi odmítali vylézt z úkrytů a ve druhém akváriu Satani extrémně plašili. Dneska jsem jim dal mraženou koretru a najednou proteusi letí ke sklu jen se pohnu u akvária a satani se vrátili na svou obvyklou plachost. Může mi to někdo vysvětlit? Je pravda, že oba druhy patentku žerou, ale jen z donucení... Stejně jako reganky.

@Blegon: A nebo se stane zázrak, seženu acuticepsy a na zebriny pak se můžu vykašlat. :D
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod Janek » 17 Máj 2016, 22:49

To plašení nevím, i když mám teorii. Začal jsem takhle teoretizovat díky svým bichirům jelikož u těch neskutečně bije do očí rozdíl v chování kdy mají hlad a kdy ne.
Takže prosím brát s rezervou, je to jen moje teorie
1. a asi nejjistější bod, týden s tou patentkou je hrozně málo, spousta ryb potřebuje delší dobu na to aby přešly ze zobání krmiva z nutnosti na hltání. Pak takovou známou koretru uvítají tak jak popisuješ a vidí jí za každým pohybem.

2. celkem ošemetná teorie je že creni jednoduše mají hlad, jsou to lovci ze zálohy, takže rozhodně nebudou brázdit volný prostor, ale přejdou do loveckého modu kdy vyhledávají skrýše odkud by mohly něco ulovit, což se samozřejmě v akva nepovede pokud nejsou krmné rybky.

3. a vůbec nejošemetnější teorie je že se ti satani plaší právě kvůli creni, cítí jejich změnu stavu, že jsou na lovu a ačkoli nejsou v ohrožení tak jsou citlivější na jakékoli podněty, stejně jako když bych měl 200 neonek červených a hodil k nim 12 skalár nebo terčovců, nikdy žádný skalár nesežere dospělou neonku, ale stejně pujdou do hejna, je to pud a reflex.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Máj 2016, 23:00

Satany a Creni mám momentálně v jiných akváriích. Satani a reganky patentku žrali, dokud jsem jim ji dával jen občas. Jak ji dám více dní po sobě, tak už moc nechtějí.
Proteusům jsem patentku nutil přes 14 dnů, pak jsem to vzdal. Sice si občas zobnou, aby nechcípli hlady, ale nechtějí ji. Teď jsem druhý pokus vzdal po pár dnech. Nemá to cenu.
Creni jsou lovci a fakt se rádi schovávají. Ale jak se cítí bezpečně a čekají žrádlo co mají rádi, tak plavou u skla jak ostatní ryby. Jak se nažerou, tak se vrátí k tomu schovávání. Třeba satani můžou být přežraní do kuličky a stejně budou žebrat dál.
Nebudu to více řešit, vykašlu se na patentku. Creni seženu grundle a ostaní žerou sušené a k tomu pro všechny koretra, artemka a dafnie.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Aug 2016, 20:52

Takhle nějak bych si tu moji nádrž představoval:

Nahoře menší creni a pod nimi Gymnouš, Dimerusi, sumečci. Akorát ten týpek na videu má Gymnouše bokem a místo nich tam má škaredé modré cichlidy.

Zatím se mi povedlo sehnat Gymnogeophagus rhabdotus, snad se zase někde objeví ještě něco jiného. Minimálně pěkné studenomilné eLko je sehnatelné.

EDIT: Majitel nádrže z videa je asi ze Švédska. Hrozně by mě zajímalo kde na ty ryby chodí. Podle videí mu muselo projít nádrží mraky ryb z Uruguaye.
EDIT2: Už asi vím. Zajel si pro ně do Uruguaye. Taky bych chtěl. :cry:
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 17 Aug 2016, 21:06

Dimerus má dlouhodobě v nabídce gigaexotic.eu. Creni má na tom videu hezký, ale nádrž vypadá spíš jako skládka nebezpečného odpadu než jako akvárium.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Aug 2016, 21:26

Díky, věděl jsem že je má, ale úplně jsem na to zapomněl. Trochu se bojím, že budou jak Kančíci zelenoocí - věčné tření a bránění teritoria zabírajícího půlku akvária. Už mi letos prošlo rukama moc ryb, tak dost váhám. Chtělo by to ty creni a žravé eLko, ať jim to má kdo požírat.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 17 Aug 2016, 22:03

Já bych je spíš přirovnal k neohrabaným Akarám. Jeden čas jsem je dost chtěl https://www.youtube.com/watch?v=Q7BdvDRDMhg
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod RAP » 19 Aug 2016, 16:48

nhkg píše:Takhle nějak bych si tu moji nádrž představoval. Nahoře menší creni a pod nimi Gymnouš, Dimerusi, sumečci. Akorát ten týpek na videu má Gymnouše bokem a místo nich tam má škaredé modré cichlidy.....

Ty ošklivé modré cichlidy, jsem tam viděl perleťáka a nigrofasciáta.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 21 Aug 2016, 21:47

Konečně tu mám osvětlení tak jde i fotit. Akorát z osádky toho moc nezbude, jsou tu hlavně ryby, co jsem musel dát bokem kvůli nákupu zebrin (reganky a Mesonauty), ty půjdou k Ondrovi. Pak Brachyrhamdia meesi které se nemůžu zbavit a jedna ultraplachá Chaetostoma (ta zůstane).
Prílohy
325l2.jpg
325l.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia