Rio Ostravice

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 15 Apr 2016, 08:40

Když nechceš cpát do vody léčiva. tak zvední teplotu vody a do filtru přidej aktivní uhlí. Možná to nepomůže, ale určitě to neuškodí.
Vodu bych měnil klidně dvakrát i třikrát týdně, ale ne 50% objemu. To musí být pro ryby strašnej šok. Lepší je častěji a menší množství. Nesnižuje ti ten předfiltr výkon filtru? Je proudění vody dostatečný? Trošku mi v akváriu schází dekorace. Pro ryby může být stresující, když si nemohou vytvořit svoje teritorium.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 15 Apr 2016, 21:30

Ja by som to riesil tiez moznou podobnou metodou ako pisal plzenak, ale miesto aktivneho uhlia by som im tu vodu poriadne zalial torbenom, pripadne tam ako bonus supol aj listy mandlovnika, vodu by som mozno menil len podla hodnoty NO3, urcite pridat dekoracie, neake rastliny a samozrejme neaky ten fishtamin do krmiva urcite neuskodi, no vsadzam na to, ze to bude genetika.
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod RAP » 16 Apr 2016, 09:44

Plzenaak píše:.....Vodu bych měnil klidně dvakrát i třikrát týdně, ale ne 50% objemu. To musí být pro ryby strašnej šok. Lepší je častěji a menší množství.....

Jj, tohle podepisuji! Zejména pokud se používá voda přímo z vodovodu.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Máj 2016, 17:31

Tak ty černé skvrny jsem přestal řešit, snad to není nemoc. Měním cca 30% vody týdně. Mám koupený za 500Kč celkem velký kořen. Momentálně se louhuje v sudu, o víkendu ho tam asi přendám.
Dále jsem tu přelovil Chaetostomu a 2 menší Brachyrhamdia meesi. Ve velkém byli často vidět, tady jsem Chaetostomu 4 dny neviděl a od Brachyrhamdií maximálně někde vykuknout hlavu. Snad si zvyknou. Ale řasy mizí, takže chaetostoma funguje.
Kdyby někdo měl zájem o ty Brachyrhamdia meesi, tak mi napište. Můžou i do společenského. 3cm dlouhé neonky černé nechali na pokoji.
Proteusi mě štvou čím dál víc. Odmítají žrát patentku a dost plaší. Nejradši bych je nahradil Gymnogeophágy bez tukového hrbu z Uruguaye, ale ti jsou nesehnatelní. Letos jsem je viděl 1x u Glasra, ale okamžitě byli vyprodaní. Zkušel jsem je krmit tolstolobikem. Ten jim šmakoval, ale hladina pak byla mastná jak u polívky... Takže musím koupit jinou rybu pro proteusy.
Prílohy
325v2.jpg
325v1.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod Janek » 17 Máj 2016, 17:58

Kup grundle a máš vyřízeno, jen s tím prostě musíš u rybožravých druhů počítat, buď se s občasnou mastnou hladinou smířit, nebo skimmer, ale držet creni a podobné druhy jen na patentkách, granulích, no obecně bez ryb, je podle mě zločin :D
Jsem tak trochu zvědavý jestli ti nějaká ryba chvíli zase chvíli vydrží :D :D Hned bys vše dával pryč, ani to nenecháš vyrůst :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Máj 2016, 18:10

Já za poslední rok pořizoval:
Crenicichla regani - kupované na seznámení s Crenicichlami, líbí se mi, ale radši bych něco většího
Satanoperca leuticosta - od začátku plánovaní jen dočasně než seženu Satanoperca acuticeps (ale dokud bude místo zůstanou)
Pimellodela gracilis - vyklubali se z toho Brachyrhamdia meesi, takže si nechám maximálně jednoho
Neonka černá - plánováno jen na odzkoušení, jestli uklindní Satany (nepomohli), pak krmivo
Mesonauta ? - koupeno 9, ale chci jen pár pro sebe a jeden pro Blegona
Guianacara geayi - plašili, tak šli zpět
Krunýřovka sp. L445 - pořízená na boj s řasou, funguje, tak asi zůstane
Crenicichla proteus - koupeni trochu ze zoufalství, aby nebylo 325l akvárium prázdné. Takže nevím jestli zůstanou, obzvláště pokud budou extrémně agresivní, jak údajně umí.
A ještě mám nově 2 rybičky v hamburském filtru karanténní nádrže. Dostal jsem je omylem s krevetkami, takže časem asi krmivo...

Takže za rok 9 druhů a většina asi pude (šla) pryč. :mrgreen: Ale já už to psal. Chci odladit osádky k maximální spokojenosti a pak zase několik roků nic neměnit. Předtím jsem měl stejné ryby 4 roky beze změny (kromě úmrtí po nehodě).
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 17 Máj 2016, 20:11

Jo odladit posádku dá práci a většinou je to formou pokus-omyl. Taky je rozdíl v tom co člověk chce, co sežene a co se nakonec snese. Ideální je asi jeden větší pár a nějaká eLka k tomu.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Máj 2016, 20:27

JJ, hrozně záleží jak kdo je náročný. Většina lidí se spokojí s tím, co je skladem. Ale já si vyberu jeden druh z mnoha a navíc dycky ten nejméně běžný, takže nesehnatelný.

A ten pár Cichlid + elka mi taky přijde jako dobré řešení. Po pravdě delší dobu uvažuju nad párem Crenicichla zebrina do 450l a k tomu nějaké ryby jen aby nebyly samy (L204 a pár Mesonaut nebo 6ks Satanoperek). Ale má to 2 háčky. Netuším jak moc by jim bylo moje akvárium malé a ta cena...
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod Janek » 17 Máj 2016, 20:45

Takhle velké tvrdé ryby jako jsou zebriny v páru a osamotě bez rozptylujících dalších ryb by bylo bláznovství, už vzhledem k ceně a raritnosti.
Nevím jak tu jsou s většími creni ostatní zkušení, ale Ioop a jeho akva je krásná ukázka toho co ty ryby zvládnou a to jsou u něj podle mě ještě mírné oproti tomu jak by řádit mohly. Jak by asi dopadly kdyby ty ryby byly samy delší čas, myslím že by za chvíli byly buď dvě akva nebo jedna ryba.
Já už třeba po nějakých zkušenostech s tím co napsal Plzenaak nemůžu souhlasit.... určitě jsou druhy (hlavně jihoamerické) a harmonické páry s kterými to jde, ale jako obecné pravidlo a recept na klid bych viděl spíš 2-3 vyrovnanější páry cichlid a čím víc rušivého k tomu, tím lépe. (tetry, coryny, Lka, sumci) Jak se cichlidy v páru nemají zajímat o co jiného než o sebe navzájem, je to hodně vrtkavé, i když to může relativně dlouhou dobu fungovat.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Máj 2016, 20:57

No Zebriny mě lákají právě proto, že by to měly být nejklidnější Creni a krásně zbarvené. A samy by nebyly, 1ks L204 a asi 6ks Satanů. Přemýšlím nad tím dlouho. Hrozně mě sere, že si nemůžu pořídit velké akvárium. Bo to bych už je měl.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia