Rio Ostravice

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 16 Feb 2017, 20:13

300Kč a můžeš si vybrat kterého chceš. Jednoho sem slíbil Ondrovi.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod wunti » 17 Feb 2017, 09:53

Jde ho vidět přes den?
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Feb 2017, 10:22

Jeden bývá pod kořenem. Ale nemám moc úkrytů, tak ho vidím furt, nesnaží se zalézt za filtr jak by to dělali L128. Druhý většinou bývá normálně na světle před jeskyňkou. Ale jak se pohnu v místnosti tak se do té jeskyňky schová. Žrát přes den jsem je neviděl, ale tohle akvárium nemám na očích.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 25 Feb 2017, 19:57

Gymnouši jsou zamluvení, jeden Hypostomus poputuje k Ondrovi a druhého asi dám k zebrinám.
Budoucí obyvatelé se už těší na větší akvárium a nějaké parťáky, momentálně jich mám 6 v malém akváriu na okně bez dalších ryb:
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 18 Mar 2017, 23:22

Gymnouši a jeden hypostomus už jsou pryč. Největší gymnouš měl necelých 10cm, do plné velikosti mají ještě daleko. Hypostomusi oba kolem 14cm. Zítra toho co zůstal přelovím do větší nádrže. Tady asi poslední aktualizace, protože tu plánuju Asijskou osádku (sevelie a čichavci).
Prílohy
Gymn.jpg
HBAS.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 19 Mar 2017, 00:05

Ten Hypouš je krasavec. Co to je za nápad s tou Asií?
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 19 Mar 2017, 09:15

Viděl jsi to video? Sevelie jsou úžasné ryby. U toho akvária se Sevelie strávím nejvíc času. Tak je přemístím sem, protože tam kde jsou je to malé a v létě by jim tam bylo vedro. Chtěl jsem je už dlouho, měl jsem je koupit rovnou místo gymnoušů. No a k nim bych chtěl Čichavce zelené, ty jsem taky hrozně dlouho chtěl, ale neuměl jsem je sehnat. Ale musí se mi podařit vychytat proudění tak, aby bylo dostatečné pro sevelie a zároveň neubližovalo čichavcům.

A ještě bych chtěl sehnat tyto sevelie:


Potřeboval bych ještě jedno akvárium, cca 2 kubíky pro trnuchy, anténovce, zebriny a luteuse. Pak bych mohl do 450l přidat Geophagus taeniopareius a Satanoperca acuticeps a měl bych skoro všechny ryby co chci. :D
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 30 Sep 2017, 19:45

Tak už vím, proč jsem byl z Gymnogeophagus rhabdotus tak rozčarovaný. Ve skutečnosti to totiž byli 'Geophagus' iporangensis. A co sleduju FB skupinu Americké cichlidy, tak Glaser tyto špatně označené ryby stále prodává a co tam psali lidi, tak má Glaser problém i u jiných druhů Gymnogeophágů.

Jen pro zajímavost, kde toto akvárium skončilo. Momentálně jsem až na stav rostlin maximálně spokojený.
Aktuální osádka je:
4x Trichopodus pectoralis - nechám si jen 2 největší ryby, které jsou shodou okolností samec a samice
30x Tanichthys albonubea - kardinálky
9x Mřenka malá - požírači šneků
6x Sewellia sp. spotted - moji oblíbenci od 28.03.2017
8x Kryptopterus vitreolus - strašpytlové
Prílohy
325b.jpg
sewq2.jpg
sewq.jpg
cichs.jpg
a8.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod wunti » 02 Okt 2017, 17:34

Kytkam se daří?
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 02 Okt 2017, 17:57

Tady celkem jo, ale všechno to roste hrozně pomalu. Mám klasicky plovoučky na hladině, i když jen na cca 50% (v 450l u JA Cichlid mám pokrytou celou hladinu) hladiny. Salvinia je výrazně menší a roste pomaleji než v 450l, Limnobium někdo okusuje, tak skomírá, ale roste tu i Pistia, která v 450l vymizela. NO3 je tu výše než v 450l, osvětlení cca stejné.
Dole v písku mám Cryptocoryny, ty rostou pomalu, ale bez problémů a množí se. Akorát marně sháním nějaký druh, co bude až k hladině. Pak tam mám Microsorum, to je nezmar a pár extrémně pomalu rostoucích kytek, které rostou tak pomalu, že to ani není poznat (Bucephalandra, Piptospatha a Spatyphylum).

Mám pak ještě okenní 58l akvárko do kterého odpoledne svítí slunko, tam mám z rostlin jen Cryptocoryny a ty tam celkem skomírají pod nánosem řas. Ryby tam mám:
4x Stiphodon sp. blue (asi jen samice)
7x Gastromyzon ctenocephalus (koupeni jako Pseudogastromyzon myersi)
A právě teď v sobotu mi dorazili:
22x Tanichthys micagemmae
7x Sewellia breviventralis

Mimochodem, kdyby jste někdo někde viděli jiné Sewellie než lineolata, sp. spotted a breviventralis, tak dejte vědět. Rád bych rozšířil sbírku Sewellií.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia