Rio Ostravice

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod wunti » 02 Okt 2017, 18:19

Hod tam nějaké valisnerie - druhu na vyber je celkem dost ;)
A poroste určitě taky pekne - akva hezky zaplní.
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 02 Okt 2017, 18:24

Valisnerie nechci. Mám s nimi špatné zkušenosti (platí i pro sagittarie). Rostla mi jedině Gigantea, ale ta listím zastínila hladinu a jak jsem list zkrátil, okamžitě uhnil. A teď mám tak málo světla, že mojí jedinou nadějí jsou Cryptocoryny.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 12 Máj 2018, 13:01

Kardinálky a Sewellie dostaly novou nádrž a tak mi tady zbylo místo na něco, s čím se můžu pochlibit i na cichlidklubu. Sice to nejsou cichlidy, ale jsou to pořádné ryby: Channy.
Mám 6 kusů, ale druhem si nejsem jistý. Původně jsem chtěl Channa andrao (bleheri BLUE), ale ty zmizely u Glasra okamžitě. Dle prodejce to jsou Channa sp. Fireback, ale cena by odpovídala spíše Channa gachua. Až se vybarví, vyfotím je a nechám si poradit na MFK.
Prílohy
chan4.1.jpg
chan3.jpg
chan2.jpg
chan1.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 12 Máj 2018, 16:14

Ještě pár fotek z akvária. Už se nebojí. Jak jsem si sedl k akváriu, tak se na mě 2 připlavaly podívat.
Prílohy
ch1.jpg
ch2.jpg
ch3.jpg
ch4.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod wunti » 12 Máj 2018, 16:41

S Asii jsem v dětství v podstatě začínal. Pak jsem zpětné zkoušel Vrcivky, ale i v pozdější době se mi o takových rybách mohlo zdát. Za mne pěkná rarita a jsem na ni zvědav jak se ti vybarvi. Palec hore a ať se jim dari. :)
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod liborass » 12 Máj 2018, 16:45

Vypadají zajímavě, jsem zvědavý jak to vyroste?
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 12 Máj 2018, 17:11

To je otázka, jak moc vyrostou. Záleží na tom, co to je ryby. Fireback kolem 20cm. U gaucha záleží na místu odchytu, ale mělo by to být někde mezi 15-20cm. Druh Channa gaucha asi časem bude rozdělený do více druhů. Hlavně mi nesmí zdrhnout nebo se vyvraždit tak, že zbude jen jedna ryba.
Štve mě, že nebyly Channa andrao. Ty jsou nejmenší (kolem 10cm) a jedny z nejmírnějších a nejvíc barevných.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod liborass » 15 Máj 2018, 15:46

Jak se channy zabydlely, vybarvily se nějak? Plánuješ je mít solo? Škoda, že ty menší nebyly..
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 15 Máj 2018, 17:21

Zabydlely se dobře. Co mě těší je, že se vůbec neschovávají. Jsou extrémně žravé. Dneska dostaly krájenou mušli a vrhaly se na to tak, že občas přibraly i list rostliny a pak ho rvaly, protože to co narvou do tlamy, už nepustí. A už stihly vyvraždit všechny šneky, maximálně přežívají piskořky, co nevylezly z písku. Barvy jsou víceméně stejné jak na fotkách co jsem dával.
Zatím se nervou, ale co jsem četl, tak při tření pár vybije vše ostatní. Takže si asi nechám jen pár a chtěl bych je na zkoušku rozmnožit. Jiné ryby k nim moc dávat nejde. Dost mi připomínají crenicichly. Ty taky co nenarvou do tlamy, tak tam aspoň zkusí narvat a zabijí při tom. A časem uvidím jak moc vyrostou. Pokud málo, tak asi budu shánět větší druh, protože mít 325l akvárium pro dvě 15cm rybky mi přijde jako plýtvání místem v bytě.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Máj 2018, 18:38

Jak se dívám na fotky, tak trochu ztmavli.
Jsou to hrozně líné ryby, ale jak cítí žrádlo, úplně se mění. :P Ale zatím jsou kámoši, neodhánějí se ani u žrádla.
Dneska sežrali celou jednu nasekanou mušli a ještě by asi zvládli jednu.
Prílohy
cv1.jpg
cv2.jpg
cv3.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia