Malawi 200

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Ako sa vám páči moja nádrž ( 1 najlepšie, 5 najhoršie)

1
2
50%
2
1
25%
3
1
25%
4
0
Nehlasovalo
5
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 4

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 05 Apr 2015, 10:44

Dik, ak to nespásajú prísavníci bude to MEGA! inak ešte rozmýšľam nad takým malým úletom fire fishky aspon 4 ale podla mna kapacitne by to nefungovalo
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod paloi » 05 Apr 2015, 16:12

KlimO píše:Noo externy filter by sa zisiel, asi by som mal nejaky poriesit uvolno sa priestor a bude to decentnejšie len neviem aký

Vnútorný filter Ti nezaberá až taký strašlivý objem. Áno, v pomere k 200 litrom je to možno vyššie percento, ale externým nejaký extra objem neušetríš. Ale to môžeš kľudne vyhodiť jednu z tých skál a si na tom istom (ušetríš priestor). Ja som v 600-ke kedysi fičal s dvoma vnútornými filtrami a fungovalo to. Akurát ich treba nepomerne častejšie čistiť ako vonkajší.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 05 Apr 2015, 21:25

A je istejsie, ze voda bude cistejsia s externym filtrom? teda ze je efektivnejsi? lebo tato hlava nie je zla ani mi osobne nevadi akurat tu ma smeruju k nemu
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Apr 2015, 07:00

To je ťažko povedať. Ja som si na čistotu vody nemohol sťažovať, či boli filtre vnútorné alebo teraz vonkajší. Akurát nitrifikácia prebieha v externom účinnejšie, keďže tam majú nitrifikačné baktérie dlhší čas na rozmnoženie. Keď periem každý týždeň vnútorný filter, tak väčšinu tých baktérií vyvraždím. Nepočúvam totiž rady skúsených a molitany periem v chlórovej vode. Ale najviac nitrifikačných baktérií je aj tak v štrku na dne a tie zostávajú. Ja vidím výhodu externého filtra v úspore času.

Ale pokiaľ som s vnútorným filtrom spokojný, nešiel by som bezhlavo do externého, zvlášť pri objeme 200 litrov.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod huhu » 06 Apr 2015, 10:09

Ono je asi aj otazne, co je podla teba cista voda. Ci je cista na oko alebo ci je "cista" chemicky. Preto stale riesime biologicku a mechanicku filtraciu. Biologicka napomaha k chemickej rovnovahe - podla mna dolezitejsie. Aj ked ako paloi pise, nielen vo filtri prebieha biologicka filtracia. No a ked chces krystalovo cistu vodu tak ju musis v co najvacsom objeme prehnat cez filter aby sa v nom zachytili vsetky drobne necistoty. Ja si na toto velmi nepotrpim ale kazdemu sa pazi nieco ine. Externy filter ma este tu vyhodu, ze ho nieje vidiet :) - ale zase sme pri tom, co sa komu paci.
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod CameronMitchell » 06 Apr 2015, 14:33

ja požívam filtre značky EHEIM ten starý mam vnútorný a je v pohode sú tiche a a účinne a ľahko sa čistia
CameronMitchell
 
Príspevky: 34
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:12
Bydlisko: Čierne

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod yurocck » 06 Apr 2015, 15:25

KlimO píše:ahoj, mna najviac stve ze mensie ciastocky plavaju, hentam hadica saje komplet vsetko a mas krystalovu vodu? bez mikrocastic vo vode?


...či sa zbavíš mikročastíc , neviem :) , ale určite budeš mať kvalitnejšiu filtráciu s ex. filtrom . Ja mám vodu od nábehu v akva stále čistú ,bez nejakých viditeľných plávajúcich častíc aj napriek tomu , že sme na začiatku pár krát prekŕmili. Či si tam dáš aj filtračnú vatu je na tebe, ale mne sa osvedčila . Pred kúpou filtra si pozri riadne recenzie. Napr . na ten typ čo mám ja som našiel dosť negatívnych
a keby som ho nebol dostal , tak ho asi nekúpim . Napriek tomu som s ním spokojný , tie poruchy , ktoré sa tam uvádzali sa u mňa zatiaľ neobjavili . Ahoj :)
Obrázok užívateľa
yurocck
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 28 Feb 2015, 19:22
Bydlisko: Žilina

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 06 Apr 2015, 18:11

No ja nejakú viditeľnú špinu nemám ale mám rád üplne detailíky a teda ak mi po akva plävajú také prachové častice tak už ma to rozčuluje napríklad ako ryba po sebe ťahá "šnúru" výkalu druhá ju roztrhá ako to padá dole a najradšej by som bol aby to hneď nasal filter :D proste chcel by som kryštálovo čistu, ale to asi tak nefunguje :D Možno len zamením žiarivku za 10 000k a bude to tmavšie a nič také tam vidno nebude
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 07 Apr 2015, 12:24

Inak, myslíte si, že to už bude prehnané keď pridám 2+1 alebo 3+1 aulonocara fire fish ? keďtak môžete odporúčiť chovateľa. Som z okolia NMnV
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod yurocck » 07 Apr 2015, 13:11

KlimO píše:No ja nejakú viditeľnú špinu nemám ale mám rád üplne detailíky a teda ak mi po akva plävajú také prachové častice tak už ma to rozčuluje napríklad ako ryba po sebe ťahá "šnúru" výkalu druhá ju roztrhá ako to padá dole a najradšej by som bol aby to hneď nasal filter :D proste chcel by som kryštálovo čistu, ale to asi tak nefunguje :D Možno len zamením žiarivku za 10 000k a bude to tmavšie a nič také tam vidno nebude



... tiež riešenie :D
Obrázok užívateľa
yurocck
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 28 Feb 2015, 19:22
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia