Malawi 200

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Ako sa vám páči moja nádrž ( 1 najlepšie, 5 najhoršie)

1
2
50%
2
1
25%
3
1
25%
4
0
Nehlasovalo
5
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 4

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod huhu » 09 Mar 2015, 14:28

Pre upresnenie, jednu az dve polievkove lyzice na 50l vody vymenenej alebo koplet objemu. (to vymenej mi pride logickejsie)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod simon » 09 Mar 2015, 17:41

huhu píše:Pre upresnenie, jednu az dve polievkove lyzice na 50l vody vymenenej alebo koplet objemu. (to vymenej mi pride logickejsie)

VYMENENEJ :!: :!: Ak by si to robil pre celý objem, pri výmene vody, za chvíľu by si mal akva - MORSKÉ. :shock:
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod huhu » 09 Mar 2015, 19:21

Tak mi to aj prislo... preto som sa radsej opytal. Sol sa z akvarka ani neodpari ani nic, otazka je, kolko sa jej "vypusti" splu s vodou, ale asi je rozpustena rovnomerne... Dolezite je, ze mate skusenost a netreba nad tym polemizovat :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod yurocck » 09 Mar 2015, 23:38

simon píše:
yurocck píše:... submisívny je opak dominantného , správa sa ako podriadený. Že je samec submisívny , o tom svedčí jeho sfarbenie , snaží sa splynúť so samicami , svojim sfarbením sa snaží chrániť pred
útokmi dominantného samca. Ostane tmavo oranžový s tmavými pruhmi , bavíme sa o sauloskách. Jak to je u nich inak , napíš , rád sa nechám poučiť.:D

... okolo používania soli je na fórach veľká polemika. Ja som mal na mysli používanie soli v bežnej prevádzke akva , nie len na liečenie. Pridávam bežnú kuchynskú jodidovanú soľ po výmene vody
v množstve zarovnanú pol.lyžicu na 50 - 60 l vody.

-Vďaka za info o submisívnosti.... Teraz už viem, čo to je, keď môj nedominantný samec schováva svoje sfarbenie.
-Aj ja používam soľ pri každej výmene vody - 2 pol. lyžice na 50 L vody. Hlavne ako prevenciu.


...niet za čo, inak , veľmi pekne to je vidno vo videu KlimOvej nádrže , aj keď tam má dosť samíc ,čo sa dúfam stane aj mne , napriek tomu tam vidno aj submisivneho samca. Keby sa stalo niečo dominantnému, alebo by si ho odlovil , tak tento submisivny sa za krátky čas vyfarbí na modro a bude dominantný. Tieto vzťahy sú veľmi zaujímavé a už sa teším ,že to budem môcť pozorovať naživo , tie moje opice rastú ako z vody. :)

... akú soľ používaš ?
Obrázok užívateľa
yurocck
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 28 Feb 2015, 19:22
Bydlisko: Žilina

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod simon » 10 Mar 2015, 19:33

Ja som takúto zmenu zafarbenia pozoroval u Haplochrimisov. Používam obyčajnú, jodidovanú, kuchynskú soľ.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 11 Mar 2015, 10:23

Ahoj, dik za chválu, i keď mne sa to osobne vôbec nepáči. Chcem to celé prekopať a vymeniť kamene za také ktoré budu realistickejšie vyzerať. Resp Veľké a malé a úplne malé okolo. Teraz mám len veľké lenže v okolí Váhu kde bývam sú len samé biele okrúhliaky.. Takže musim sa nakopnúť len nemám čas nakoľko píšem bakalárku..

Mňa práve mrzi, že mám veľa samíc resp málo vyfarbených samcov.. Mám len 1 krásne vyfarbeného samca, druhý je len salbúčko modrý.
Odkedy som nasadil nacitrusov o dno a sklá sa skoro vôbec nestarám. Dal som 4. Jedného kým som bol na 3 dni preč na wellnesse zabili a rozobrali, že keď som prišiel už len papuľka plávala vo vode.
Momentálne mi v akva prežívajú 3 prckovia čo ma teší.
Určite sprav prezentáciu tvojej ... Snáď sa inšpirujem
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod yurocck » 12 Mar 2015, 14:11

KlimO píše:Ahoj, dik za chválu, i keď mne sa to osobne vôbec nepáči. Chcem to celé prekopať a vymeniť kamene za také ktoré budu realistickejšie vyzerať. Resp Veľké a malé a úplne malé okolo. Teraz mám len veľké lenže v okolí Váhu kde bývam sú len samé biele okrúhliaky.. Takže musim sa nakopnúť len nemám čas nakoľko píšem bakalárku..

Mňa práve mrzi, že mám veľa samíc resp málo vyfarbených samcov.. Mám len 1 krásne vyfarbeného samca, druhý je len salbúčko modrý.
Odkedy som nasadil nacitrusov o dno a sklá sa skoro vôbec nestarám. Dal som 4. Jedného kým som bol na 3 dni preč na wellnesse zabili a rozobrali, že keď som prišiel už len papuľka plávala vo vode.
Momentálne mi v akva prežívajú 3 prckovia čo ma teší.
Určite sprav prezentáciu tvojej ... Snáď sa inšpirujem



8.3. som dal prezentáciu . pozri :D
Obrázok užívateľa
yurocck
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 28 Feb 2015, 19:22
Bydlisko: Žilina

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 13 Mar 2015, 09:20

tu je krátke video 2 krpcov, tretí by mal byť na žive tiež. Ak bude kľudný víkend od pondelka v novom vzhľade.
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod yurocck » 14 Mar 2015, 22:04

... paráda , čím si to kŕmil? zdalo sa mi , že je to niečo živé.
Obrázok užívateľa
yurocck
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 28 Feb 2015, 19:22
Bydlisko: Žilina

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 15 Mar 2015, 06:44

vobec, vlockove krmivo...aj mlade prezivaju len na zaklade uchmatnutia si mikrociastocky vlocky ktora sa okolo nich potapa na dno
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia