Malawi 200

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Ako sa vám páči moja nádrž ( 1 najlepšie, 5 najhoršie)

1
2
50%
2
1
25%
3
1
25%
4
0
Nehlasovalo
5
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 4

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 18 Apr 2015, 18:09

Čavte, jednu saulosku mi dosť ostatné ryby dobili, všimol som si to práve teraz, plutvy roztrhane na minďár, odlovil som ju ale a dal do provizornej "nemocničky" :)
v podstate som len plastovu nádobku prederavil, aby tadial prúdila voda otázka ale znie
Nebude sa v tom prehrievať voda? keďže ryba bude väčšinu času kým sa nezregeneruje v tejto nádobke. Prikladám foto ako to vyzerá
Prílohy
20150418_190429.jpg
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 22 Apr 2015, 19:45

Tak o rybku som prišiel, mám za ňu ale 2 náhrady takže to zamrzí ale nejako sa cez to prenesieme.. aspoň už netrpí..
prikladám foto samca /of Kofola/ uzivatela . ryby su krásne a rastú ako z vody
Prílohy
11178678_10200291475205718_76396728_n.jpg
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 25 Apr 2015, 16:57

Po tej prestabe akvaria som este nezaznamenal nosenie, je mozne ze maju nedostatok ukrytov? v povodnom nosili casto aky je vas nazor? alebo su primlade
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 20 Aug 2015, 14:56

Cavko, myslite ze tetratec EX 700 bude vhodny? zvladne to ?
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 22 Sep 2015, 09:14

Takže keďže je tu mrtvo a stále nadávam, že toto fórum je už skôr zamerané na ameriku ako na afriku možno sa tu ešte nájde nejaký priaznivec.
Update:
Po problémoch s vytieraním rýb som tušil, že tie kamene, ktoré som použil asi nebudú vhodné. Vodu dávam studňovú a tá je sama o sebe tvrdá. Kamene boli vápence a teda pridávali vode ešte na tvrdosti. po pol roku ani jedného výteru som si povedal dosť a vymenil celý interiér. Použil som klasiku kamene z rieky Váh krásne ešte obrastené riasou takže to vyzerá prirodzenejšie ako bledé kamene a tmavé pozadie. Na moje prekvapenie po 2 týždňoch som prišiel z práce a jedna samička už v rohu akvária s plnou papuľkou :)
Druhá vec ktorá sa zmenila je osvetlenie. Používal som nejaké noname 2x6500k žiarivky. Teraz mám vpredu sylvania aquastar 10000k a vzadu osram skywhite 880, ryby majú krajšiu farbu a som spokojnejší.
Ako poslednú vec o ktorej sa zmienim je to, že som pred prerábkou daroval mojich 3 prísavníkov kamarátovi do nádrže s koreňmi a do mojej si tak ako si to malawi zaslúži dám ryby vhodnejšie a to sumčekov syndontis.
V najbližších dňoch dám foto a video ako to aktuálne vyzerá.
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod huhu » 22 Sep 2015, 13:26

Tak neboj sa, niesi sam! :) Cakam na foto a tesim sa. (asi musim spravit update aj mojho akva...)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod Dominik829 » 18 Feb 2016, 07:19

KlimO píše:Takže keďže je tu mrtvo a stále nadávam, že toto fórum je už skôr zamerané na ameriku ako na afriku možno sa tu ešte nájde nejaký priaznivec.
Update:
Po problémoch s vytieraním rýb som tušil, že tie kamene, ktoré som použil asi nebudú vhodné. Vodu dávam studňovú a tá je sama o sebe tvrdá. Kamene boli vápence a teda pridávali vode ešte na tvrdosti. po pol roku ani jedného výteru som si povedal dosť a vymenil celý interiér. Použil som klasiku kamene z rieky Váh krásne ešte obrastené riasou takže to vyzerá prirodzenejšie ako bledé kamene a tmavé pozadie. Na moje prekvapenie po 2 týždňoch som prišiel z práce a jedna samička už v rohu akvária s plnou papuľkou :)
Druhá vec ktorá sa zmenila je osvetlenie. Používal som nejaké noname 2x6500k žiarivky. Teraz mám vpredu sylvania aquastar 10000k a vzadu osram skywhite 880, ryby majú krajšiu farbu a som spokojnejší.
Ako poslednú vec o ktorej sa zmienim je to, že som pred prerábkou daroval mojich 3 prísavníkov kamarátovi do nádrže s koreňmi a do mojej si tak ako si to malawi zaslúži dám ryby vhodnejšie a to sumčekov syndontis.
V najbližších dňoch dám foto a video ako to aktuálne vyzerá.



Ahoj

vieš mi hodiť foto tvojej prerobenej nádrže s kameňmi z rieky Váh ? chcem sa inšpirovať asi ako to má vyzerať. Môžeš dať do nádrže kamene obrastené machom ?? nie je za potreby to ešte vyvariť ??
Obrázok užívateľa
Dominik829
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Feb 2016, 07:01
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 23 Feb 2016, 12:48

Čavko, prídem dnes z práce mám naplánovanú výmenu vody a porobím nejaké fotky keď si to sadne. Momentálne sú už asi mesiac v nádrži prísavníci veľkoplutvý takže veľa toho už spásli lebo riasi na kamenoch boli dlhé už ako vlasy cca 7 cm rozmýšlal som či ich neostrihám.. :D Čo sa týka kameňov tak som ich vylovil z rieky doma opláchol trochu rukou očistil povrchovú špinu a riasu a šupol do akva.. fungujem tak už dlho a nič zlé.
Pravdou je ale, že mám hlavu v smútku s akva.. Vrásky mi robia nečistoty v akva... Vymením vodu a o 2 dni je na dne plno výkalov všetko sa to víri a som z toho znechutený. Používam len tú kocku a atman at 202 neviem čo s tým robiť.
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 29 Feb 2016, 09:10

Ahojte, momentálne to vyzerá takto. som z toho zúfalý nejak som s tým nespokojný.
Prísavníci pôjdu preč, molitan je 10x10x15 a objednaný 40x30x10. Svetlo mam sylvania aquastar 10000k a Osram skywhite 880. Svieti to podľa mňa dosť do fialova. Viete nejako pomôcť? ( Točené LG G3)
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 29 Feb 2016, 13:02

Je to takový neútulný. Něco tomu schází. Já se v africe nevyznám a tak neporadím. Jestli ti vadí nečistoty, tak to chce pravidelnou údržbu a asi by pomohl externí filtr. Ze světel mám podáním barev nejraději Aquatlantis. Dá se k němu pořídit stmívač, který světlo postupně rozsvěcuje a zhasíná, ale je to dražší světlo.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia