Malawi 200

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Ako sa vám páči moja nádrž ( 1 najlepšie, 5 najhoršie)

1
2
50%
2
1
25%
3
1
25%
4
0
Nehlasovalo
5
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 4

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 01 Feb 2015, 20:59

riadim sa týmto : bolo to na Cichlidportali
Ak máte viac rýb v jednej nádrži, bude pre vás dôležité kŕmiť ich niekoľkokrát denne. Prestaňte kŕmiť väčším množstvom raz za deň, radšej si ho rozdeľte na menšie a kŕmte častejšie. Napríklad, svoje ryby kŕmim 3 až 4 krát denne, ale len v takom množstve, ktoré skonzumujú za 20 – 30 sekúnd alebo menej. Dodržaním tejto zásady docielite, že vaše cichlidy budú menej agresívne. Pamätajte, že cichlidy sú chamtivými jedákmi, a preto môžu skonzumovať veľké množstvo krmiva za 30 sekúnd.

a aj kofola ak som správne chápal mi sám hovoril keď som ryby kupoval, že lepšie je v menšom viackrát denne.
inak tú malú rybku poter som ráno zazrel asi poslednýkrát. Asi sa stala potravou
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod simon » 03 Feb 2015, 14:21

Ja som netvrdil, že nemáš kŕmiť 3x denne. Len sa mi to zdá veľa. Ak je to na zmiernenie agresivity, tak OK. Ja kŕmim 1x denne dávku na 20 sekúnd. Niekedy im dám aj 2x denne a to vtedy, keď som dlhšie pri akva a relaxujem.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 04 Feb 2015, 12:31

budem to sledovať a uvidím čo a ako
momentálne mi nosí ďaľšia samica celkom sa teším, ale tieto prvé výtery nebývajú asi moc úspešné....takže som zvedavý každopadne objem na ne nemám takže niečo ako vyberanie samičky alebo vyklepávanie nehrozi...
BTW niečo som načítal o osvetlení ja mam 2X30w 6500k neonky takže skúsim jednu zameniť za 10 000k čo to spraví potom dám sľubené foto... ak sa mi bude cez víkend chcieť pôjdem k Váhu po nové kamene snáď to urobím krajšie takže budem mať ešte v akva živo
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 17 Feb 2015, 18:12

nejaky mensi update, mal som problemy s riasou na skle, kupil som 3 prisavnikov a riasa krasne mizne nemusim to tolko drhnut:) inak nosia 2 samice
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod simon » 19 Feb 2015, 13:52

KlimO píše:nejaky mensi update, mal som problemy s riasou na skle, kupil som 3 prisavnikov a riasa krasne mizne nemusim to tolko drhnut:) inak nosia 2 samice

Áno, prísavník je jedna z možností, ako bojovať proti riase.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 24 Feb 2015, 08:24

Hm tak som bol 3 dni prec, o akva sa mi doma starali a krmili tak ako som kazal... _Jedna rybka pustila mlade pod kamenom vidam jedneho prcka, snazil som sa pred vypustenim samicu odlovit no je to tazke chytit ju do sietky a nechce sa mi prekutavat akva takze asi moc neprezije. Ked som ale prisiel domov pozeram ze na dne nieco cierne, zaujimave je to ze 2 tyzdne v poho ale 3 dni som prec a jeden kus prisavnika lezi na dne mrtvy dohryzeny. Asi nezvladol natlak nakolko cichlidy po vypusteni prisavnikov isli hned po nich a obcas ich hryzli. Snad ostatni preziju
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod yurocck » 07 Mar 2015, 04:56

... mám podobné akva na rozbeh s cichlidami ako ty. 190 l Fluval Venezia trigon. Osádku mám tiež takú istú . 16x saulosi , 3x ancistrus. V akva mám rastliny ,anubius Nana a microsorium. Uvidím ako dlho vydržia.
Spravím dnes prezentáciu. Salousky mám zatiaľ orange , držia sa pekne. Myslím , že sa do modra vyfarbí len dominantný samec , ostatné samce , ak ešte nejaké budú , ostanú orange , len v náznakoch je vidieť znaky samca , sú submisívne. Napriek tomu ich dominantný rozlíši od samíc a budú radi , ak prežijú. Ako to je u teba , máš viac modrých ? Ja dúfam , že mám v osádke veľa samíc . Nasadil so vežovky a prísavníky , aj keď nemám nejaký väčší problém s čistotou akva , je to ešte lepšie , nie je problém s riasani. Mal som dosť hnedej na kameňoch po nábehu akva . Prísavníci po nasadení vytiahli kartáče a vyčistili mi ich za jednu noc. :D Akú máš tvrdosť vody v akva ? Solíš vodu ? Bral som rybky od Fuljera , on solí , tak som začal aj ja .
Som rád , že tu má niekto akva s podobnými , takmer identickými parametrami, môžeme porovnávať. :D
Obrázok užívateľa
yurocck
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 28 Feb 2015, 19:22
Bydlisko: Žilina

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod simon » 07 Mar 2015, 12:16

Sumisívne znaky samca - čo to je?
Soľ je jedna zo základných liečív v akvaristike.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod yurocck » 07 Mar 2015, 21:37

... submisívny je opak dominantného , správa sa ako podriadený. Že je samec submisívny , o tom svedčí jeho sfarbenie , snaží sa splynúť so samicami , svojim sfarbením sa snaží chrániť pred
útokmi dominantného samca. Ostane tmavo oranžový s tmavými pruhmi , bavíme sa o sauloskách. Jak to je u nich inak , napíš , rád sa nechám poučiť.:D

... okolo používania soli je na fórach veľká polemika. Ja som mal na mysli používanie soli v bežnej prevádzke akva , nie len na liečenie. Pridávam bežnú kuchynskú jodidovanú soľ po výmene vody
v množstve zarovnanú pol.lyžicu na 50 - 60 l vody.
Obrázok užívateľa
yurocck
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 28 Feb 2015, 19:22
Bydlisko: Žilina

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod simon » 09 Mar 2015, 12:53

yurocck píše:... submisívny je opak dominantného , správa sa ako podriadený. Že je samec submisívny , o tom svedčí jeho sfarbenie , snaží sa splynúť so samicami , svojim sfarbením sa snaží chrániť pred
útokmi dominantného samca. Ostane tmavo oranžový s tmavými pruhmi , bavíme sa o sauloskách. Jak to je u nich inak , napíš , rád sa nechám poučiť.:D

... okolo používania soli je na fórach veľká polemika. Ja som mal na mysli používanie soli v bežnej prevádzke akva , nie len na liečenie. Pridávam bežnú kuchynskú jodidovanú soľ po výmene vody
v množstve zarovnanú pol.lyžicu na 50 - 60 l vody.

-Vďaka za info o submisívnosti.... Teraz už viem, čo to je, keď môj nedominantný samec schováva svoje sfarbenie.
-Aj ja používam soľ pri každej výmene vody - 2 pol. lyžice na 50 L vody. Hlavne ako prevenciu.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 16 hostia