840L Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Ako sa vám páči moja nádrž ( 1 najlepšie, 5 najhoršie)

1
31
89%
2
3
9%
3
1
3%
4
0
Nehlasovalo
5
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 35

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod stiff » 22 Okt 2014, 10:53

Krásne Herosy! Kedysi som nevedel zohnať takúto peknú "obyčajnú" prirodzenú formu... Namiesto steindachnerov by som si pri tých Herosoch a Psittakoch vedel predstaviť Satanoperca daemon. Ja čo som mal steindachneri, vadilo im pH do kysla. Heros, Psittacus to majú radi... Tak isto vyššia teplota steindachnerom veľmi nebola po chuti. Daemony, mapiritensis... To by bola šupa. Alebo winemilleri... A ešte jeden pár Uaru, krásne veľké s oranžovým okom :) ;) :mrgreen:
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 22 Okt 2014, 12:04

Ahoj, taky se mi víc líbí ty přírodní formy, než "barvičky". Ten co se těch mladých zbavoval měl právě problém, že je nikdo nechtěl, kvuli nevzhlednému zbarvení. Naštěstí pro mě :)
S těmi steindachneri tomu docela věřím, ale při těch 28-29°C se mi zdá, že se mají poslední dobou až moc dobře. Mám teda velké problémy s tím samcem...tak agresivního blba těžko pohledat! Terorizuje celou nádrž včetně mnohem větších Hoplarchus. Zkusil jsem mu přidat samice a první tři co jsem mu přivezl pozabíjel. Další z jiného zdroje už to nějak ustály a povyrostly. Pořád se mi v hlavě honí myšlenka, že půjde celá skupina z domu. S těma mapiritensis jsi to trefil ;) Mám vyhlídlou jednu skupinu už odrostlých ryb, ale ta cena je pro mě krutá...zařizovali jsme letos byt (všechno), tak se musím ještě chvíli krotit... No, ale nalákal jsi mě pěkně...zase má o čem přemýšlet :D
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod stiff » 22 Okt 2014, 12:14

ioopp píše:S těmi steindachneri tomu docela věřím, ale při těch 28-29°C se mi zdá, že se mají poslední dobou až moc dobře. Mám teda velké problémy s tím samcem...tak agresivního blba těžko pohledat! Terorizuje celou nádrž včetně mnohem větších Hoplarchus. Zkusil jsem mu přidat samice a první tři co jsem mu přivezl pozabíjel. Další z jiného zdroje už to nějak ustály a povyrostly. Pořád se mi v hlavě honí myšlenka, že půjde celá skupina z domu.


No veď to presne vravím. Vyššia teplota im nerobí dobre. Stúpa agresivita. Ja som mal kedysi skupinu 4 samce a 6 samíc. Samce boli tak agresívne, že sa pozabíjali medzi sebou. Najprv sa dohrýzli dva a obidva zdochli. Mal som niekoľko odchovov, medzitým sem tam zabili samicu. Nakoniec sa dohrýzli aj ďalšie dva a obidva zdochli. Ostali tuším 2 samice.. O nejaký čas neskôr som si zaobstaral dalšiu partiu. Tam to dopadlo veľmi podobne, ostal mi jeden samec, ktorého mám dodnes. V samostatnom akvárku :)

Pri nižšej teplote klesá chuť k treniu, agresivita opadne, ryby sú kľudnejšie ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 23 Okt 2014, 13:49

tady jsem našel jednu nepovedenou starší fotku, jak se do Hoplarchuse zakousl (zbaběle zezadu) steindachneri :mrgreen: jinak ani nemůže, to by to chlepec schytal...
Už jsem se rozhodl a dám je pryč... steindachneri.
Prílohy
zakouslý steindachneri.jpg
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 29 Okt 2014, 21:08

Dnes vylovena celá skupina G.steindachneri a jeden Hoplarchus (ten postižený), takže je tam teď jakoby prázdno...ale není :idea:
Taky odloveno 7ks P.maccus(2samci a 5samic) a zkusím je dát vytřít. Po vyndání kořenů jsem našel prázdnou samici :shock: nezdála se mi nemocná, když jsem ji chvíli sledoval, jak aktivně hobluje řasu, hašteří se z dalším maccus a nechce se následně nechat chytit potvora, tak je snad dobrá. Je možné, že se tam třou...s vodou čaruju často, aby je to vybudilo. Mladé jsem teda nenašel. Budu ji mít teď víc na očích, kdybych se pletl (což je dost možné) a uvidím jestli se zas bříško zaplní.
Taky jsme u kamaráda kvůli tomu vrtali do driftwood díry sukovníkem... jako truhlář mi řekl: Železné dřevo vole! :mrgreen: šlo to opravdu blbě...
Dál odebrán další kořen kvůli prostoru. Vypadá to teď jinak. Jak to celé sedne, dám fotku.
Naučil jsem se ještě dnes jak dostat z dutiny dřeva tvrdohlavého panaka. Pomalu ho zasypávat pískem. Okamžitě začal vylézat ven.
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 31 Okt 2014, 08:02

nějak se mi ten dvoumetr scvrkává :?
Prílohy
30,10,14.jpg
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 31 Okt 2014, 08:25

Máš to pěkný. Jsou to docela mackové.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod Belial » 02 Nov 2014, 08:10

Máš tie papagáje naozaj parádne. Mne sa tie moje nejako nevedia prehupnúť cez cca 12cm....
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod paloi » 02 Nov 2014, 19:06

ioopp píše:nějak se mi ten dvoumetr scvrkává :?


takéto pocity mám aj ja ;) a bude nás takých viac :D
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 02 Nov 2014, 19:30

paloi píše:
ioopp píše:nějak se mi ten dvoumetr scvrkává :?


takéto pocity mám aj ja ;) a bude nás takých viac :D

to je nás určite viac s jedlom rastie chuť :D nenormálne ma tu namotávate na krásne ryby to sa chlapci nerobí :(
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Seznam [Bot] a 6 hostia