720 l - Amazonské zákoutí

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod perchess » 01 Sep 2017, 21:24

Ja mám s B. wawrini úplne opačnú skúsenosť - od malička najdrzejšie ryby v akva, stále nenažrané, od žrádla odháňali aj väčšie S. acuticeps. Ale mimo kŕmenia pohoda, sem-tam sa naťahovali medzi sebou, ale iných rýb si nevšímali.
Obrázok užívateľa
perchess
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 07 Sep 2014, 20:11

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod Saty » 02 Sep 2017, 08:41

Taky mě to překvapilo. Donedávna byly dost aktivní, u žrádla skoro první a jen tak se zastrašit nedaly. Jak dorostly geophagové a začaly být dost hašteřivější, tak začali obtěžovat i menší ryby. Což se na wavrinkách dost podepsalo. Je to škoda, ale když se zadaří, tak pro ně zařídím nějakou menší nádrž.
A ještě máš acuticepsky, odkud byly, případně nějaké foto by potěšilo.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod perchess » 02 Sep 2017, 18:37

Saty píše:A ještě máš acuticepsky, odkud byly, případně nějaké foto by potěšilo.

Ešte stále mám ten jeden pár, ktorý som si nechal keď sa vybrali zo skupinky. Samec má cca 16-17 cm a samica o cca 3 cm menej. Mám ich už 7 rokov. Boli kúpené od Glasera, F1 nemecký odchov. Fotky odo mňa nechci, na toto som nikdy nebol, čo odfotím je rozmazané alebo neostré. Nemá to význam.
Wawrini už nemám, odišli po jednej v priebehu cca roka, posledný samec v januári, mal 19 cm (15 cm bez chvosta resp. 22 cm s brušnými plutvami). Škoda. Boli úžasné.
Obrázok užívateľa
perchess
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 07 Sep 2014, 20:11

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod Saty » 02 Sep 2017, 18:47

Tak to musí být paráda, dneska jsou tyhle míň běžný satanoperky k nesehnání. S kým je máš v nádrži, jsou bojácný? Znám jen jednoho člověka co je má, ale ten je má v jednodruhovce. Tak mě zajímá i názor někoho jinýho, jak zvládaj další spolubydlící.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod perchess » 02 Sep 2017, 19:04

Nie sú bojácne, ale ľakavé (reagujú na prudký pohyb). Bezproblémové ryby, mal som ich s B. Wawrini a teraz sú pri nich diskusy. Mal som s nimi na začiatku aj Dicrossus filamentosus a Paracheirodon axelrodi - vôbec si tieto malé rybky nevšímali. Na začiatku som mal skupinku 4 mladých, naťahovali sa občas iba medzi sebou. Keď sa vybral pár a zvyšné 2 som odlovil, samec už si všímal iba samicu. Al nie v štýle strednej ameriky - buď sa vytrieš alebo zdochneš.... Bez absolútneho násilia, ani plutvy nemáva potrhané. Vytreli sa asi 6-7-krát, raz sa aj 2 mladé vyliahli a rozplávali, ale ďalej neprežili. Takže keď to zhrniem - vďačné nekonfliktné ryby.
Obrázok užívateľa
perchess
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 07 Sep 2014, 20:11

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod Saty » 02 Sep 2017, 20:32

Takové vděčné, nekonfliktní ryby by se mi taky libíli, snad se jednou zadaří :D .
Moji satani se mezi sebou rvou celkem pravidelně, ale většinou to už odnáší jen oškubanýma ploutvema (viz. foto).
Prílohy
jurupari.jpg
S. jurupari
jurupari1.jpg
geophag.jpg
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod nhkg » 03 Sep 2017, 08:24

Krásní satani. Ti moji se taky hašteří a mívají trochu oškubané ploutve, ale rvačkou bych to nenazýval.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod Saty » 09 Sep 2017, 20:08

Přidávám pár aktuálních fotek po údržbě. Dvě hodiny jsem přebíral i okřehek z hladiny a všechen jsem ho vybral. Nechal jsem jen Salvinii. Okřehek sice hezky stínil, ale neustále zarůstal hladinu a lepil se mi na ruce.
A nakonec ani poslední wavrinka to nedala :( .
Prílohy
celek.jpg
Akva
boční pohled.jpg
Jedna z boku
houf.jpg
Houf
krmení.jpg
Krmení
satanoperky.jpg
Satanoperky
S.jurupari.jpg
S.jurupari
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod wunti » 09 Sep 2017, 20:33

Chlape krásná nádrž. A úžasné ryby. Jurupari jsou luxusní ;)
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod nhkg » 09 Sep 2017, 21:20

Nádrž je luxusní, ale ti Satani asi nejsou jurupari...
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron