720 l - Amazonské zákoutí

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod Danny » 10 Sep 2017, 06:42

Kraaasna nadrz,pekne sumerna ;) A ta zlta na tych geošoch... :)
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod Saty » 10 Sep 2017, 08:03

Díky pánové.
Co se týká Satanoperek, tak určením si na 100 % jistej nejsem. Ale co jsem brouzdal po netu tak je ztotožňuju právě s jurupari. Ty skrvny pod okem a celkově na hlavě zas tak do modra nejsou aby to byly mapiritensis a tvarem těla taky nejvíc připomínaj jurupari. Kupovaný od Klepešty jako leucosticta, ale s tím jak byly rychle, tak pochybuju, že je dovez od Glasra. A jurupari měl odchytový na skladě.
Ale s určením si nechám pomoct.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod nhkg » 10 Sep 2017, 08:55

No, podle Serioslyfish by jurupari neměla mít na hlavě puntíky vůbec: http://www.seriouslyfish.com/species/sa ... -jurupari/ Jsou tam i pěkné fotky.
Takže já bych řekl mapiritensis. Já jsem moje mapiritensis koupil jednou jako jurupari (Sklorex) a podruhé jako leucosticta (Kudrna, pravděpodobně odchov ČR).
Ale někde jsem četl, že geneticky jsou jurupari a mapiritensis, že se může klidně jednat jen o 2 formy 1 druhu.
A když počkáme na Ondru, on to rozlouskne. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod blegon » 10 Sep 2017, 10:04

Podle mě to mapiritensis jsou oni se časem ještě vybarví.
Já co mám mapiritky tak kresbu nemají všechny stejnou ve skupině jsou ryby s třemi různými kresbami.
Zde je mé starší foto mladých mapiritensis.
Prílohy
CIMG6345.JPG
47.jpg
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod Saty » 10 Sep 2017, 18:43

Abych řekl pravdu až tak mi to nevadí. Chtěl jsem leucosticty a jestli to jsou jurupari nebo mapiritensis je celkem jedno. Do budoucna až se zadaří, půjdou do akva jiné satanoperky ;) .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod Saty » 06 Nov 2017, 20:29

Menší aktualizace. Probíhá pravidelná údržba a podle kalendáře jsem otevřel větší eheim po 10 měsících, ale abych řek pravdu čekal jsem to o dost horší, ale předfiltry udělají svoje ;) .
Jinak na hladině se dost rozjela salvinie a je schopna za týden komplet zarůst celou hladinu (takže oproti lemně minor je to jako z bláta do louže).
Přidal jsem dva větší echinodory, jeden se celkem uchytil, druhej spíš živoří. Ale microsorium roste celkem pěkně až na řasy, který se na něj lepí jak na mucholapku.
Nasbíral jsem venku hafo listí pravděpodobně dubu červeného, tak jak je řádně usuším, udělám rybám v akva trochu podzimní atmosféry.
V akva přibyla skupinka Sturisoma aureum a na dno jsem doplnil hejno pancéřníčku Corydoras schwartzi.
Pokud by měl někdo zájem o 4 ks Satanoperek, který jsou už dost vzrostlý (až na jeden kus, který nějak zakrněl a moc neroste), tak se určitě dohodneme. Plánuji menší změnu osádky.
Prílohy
celek.jpg
sturisoma.jpg
S. aureum
skupina.jpg
listí.jpg
Listí dubu
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod kvietik » 06 Nov 2017, 20:38

veľmi pekné to máš ;)
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod liborass » 08 Nov 2017, 07:24

pěkně se ti to zazelenalo, že by ses dal na zahradničení :D Ale Heckelky máš pěkný ;)

Jak budeš redukovat salvnii, ovzvi se, něco málo bych si vzal ;)
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod Saty » 08 Nov 2017, 20:30

Díky páni.
Nó já na tu zeleninu nikdy pořádně nezanevřel a když se jí bude dařit a vydrží tak jí tam nechám.
Heckelky jsou krasavice o tom žádná :) .
Jasný salvinii redukuju každej týden při výměně vody jinak by to bylo úplně zarostlý. Jak to bude ozvu se ti.
Prílohy
houf.jpg
satanoperka.jpg
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Amazonské zákoutí

Neprečítaný príspevokod igor38 » 09 Nov 2017, 17:54

máš to pekné,s tou zeleninou sme na tom podobne
Obrázok užívateľa
igor38
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 15 Okt 2016, 16:25
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia