malá tanganyika v obývačke

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod takino » 19 Dec 2021, 09:32

Ahoj, ja mám s Cyprichromismi veľmi podobný problém, ktorý ale začal prakticky ihneď po nasadení do akvárka týždeň dozadu - boli najviac nesmelé spomedzi ostatných (ďalší parťáci boli Compressiceps, Enantiopus, Julidochromis, Ocellatus). Hneď od začiatku boli utiahnuté, smutné, tmavé, stiahnuté .... proste stres. Ako krmivo som dával mrazené cyklopy + sem tam pomelený SeraSan. Vždy pri kŕmení to vypadalo, že všetky ryby super jedia (a aj tak bolo - ale všetky okrem Leptosomiek). A na tretí deň začali cca 2-3 hlava dolu, úplne bezvládne plávať a len sem tam sa zatrepali a zas "vypli". Spravil som video a poslal Fuljerovcov, že čo robím zle a hneď mi povedali, že sú total vychudnuté a isto nič nejedia. Tak som veľmi pozorne kukal pri jedení a naozaj, vôbec nič nejedli - ak aj niečo, tak to vypluli. Hneď som si šiel vypýtať živé artémie a aj kúpil mrazené artémie, mrazené červené maličké cyklopy, rozomlel som na prach aj SeraSan, dokonca aj žĺtko skúsil uvarené (to nešlo vôbec) a doslova ich učil jesť = v rohu, kde boli utiahnuté som im to presne nad ne hádzal, púšťal, zatiaľ kým som ostatným rybám dával jesť ich obľúbené cyklopy alebo Serasan.
Momentálne sa situácia stabilizovala tak, že mi z 20 Cypráčov zostalo 7 :( , ktoré sa proste rozhodli žiť a prekonať stres (aj keď tiež vypadali dosť zle - vychudnuto) a už pekne postupne jedia a mrazené artémie, aj keď im robím už aj živé . aj tak sú asi to najlepšie, čo môžem rybkám dopriať. Týmto siedmym statočným už verím, pekne plávajú, už aj sa vyfarbujú - na malých školákov puberťákov až prekvapivo skoro - a jedia s ostatnými.
Ak by si si chcel porovnať, či Tvoje problémové rybky vypadali podobne, mám aj tie videá s nimi, môžem Ti poslať pre porovnanie.
Môj záver je ale taký (zatiaľ a dúfam, že sa nebude meniť), že tie "pošlé" Leptosomy to zabalili, lebo chceli, proste plávali medzi potravou a nechceli, týchto 7 malo tú istú situáciu, ale rozhodli sa žiť.

Želám veľa šťastia a hlavne zdravia a daj vedieť ako sa darí !
takino
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 17 Nov 2021, 11:48
Bydlisko: Bytča

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 20 Dec 2021, 20:02

Ahoj, vďaka za reakciu.. sledujem aj tvoju tému a máš to pekné a veeelmi podobne môjmu:) ja som Imrovi a Karin tiež poslal foto asi pred 2 mesiacmi ale sa mi neozvali... Zaujímavý problém, mne ale isto všetky jedli od začiatku ( august) bolo ich tam 26 a momentálne 14.. dnes som vytiahol ďalšiu mŕtvolu... Zaujímavé že už sa ti farbia, mne sa začínajú dvaja pomaly vyfarbovat až teraz, 4 mesiace po nasadení... Skúšal som im dávať aj iba vločky ale hovno sa zmenilo.. proste postupne jedna po druhej vychudnu a skapu.. tak jedna za týždeň.. ostatné druhy no problem
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 20 Dec 2021, 20:06

Takto nejako sa mi podarilo odfotiť toho trošku zafarbeneho samca aj so stále sa zmensujucou druzinou
Prílohy
IMG_20211220_200321813_HDR.jpg
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod takino » 20 Dec 2021, 21:39

Ešte ma napadla jedna vec. Skús vysledovať, či náhodou ten hlavný samec (?možno aj nejaká samica tam) neodháňa vždy tú rybku, čo vychrtne a (očividne prestane jesť).
Mne sa zdalo, ale všimol som si to až pri posledných 2-3 "odsúdených", že ich od hlavného stáda odháňal hlavný samec a oni vlastne zostali samé a osamote radšej prestali jesť - to býva pri stresovaných rybách častá reakcia. Keď som ale začal každý deň dávať aspoň 1-2x živé artémie, neodala im ani tá odvrhnutá, postupne sa pripojila a samec už prestal mať problémy s hocikým. Je to síce len len môj prípad, ale bodaj by to pomohlo aj Tebe! Skús, živé artémie isto niekde zoženieš aspoň na skúšku.
takino
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 17 Nov 2021, 11:48
Bydlisko: Bytča

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod 1joko » 22 Dec 2021, 16:09

JBL vyraba artemio set na liahnutie živej artemie.A vajíčka artemie sa dajú tiež kúpiť.Ja mám tento set a som spokojný…
Obrázok užívateľa
1joko
 
Príspevky: 180
Obrázky: 0
Registrovaný: 09 Nov 2014, 20:05
Bydlisko: Lučenec

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 07 Mar 2022, 19:57

Po pár mesiacoch dávam update na moju nádrž.. zatiaľ len jedno video s párom julidochromis ornatus a čerstvým poterom... Niekde tam sú ešte aj staršie mladé julidy ale vždy keď vytiahnem telefón tak zmiznú v skalách.. https://streamable.com/xren0h
Keď sa mi podarí niekde nahrať 450mb video tak pridám aj celú nádrž
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 07 Mar 2022, 20:16

Pripájam aj video celej nádrže https://streamable.com/kcnwat
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod samosebou » 22 Dec 2022, 14:48

Nejaké aktuality?
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 26 Dec 2022, 16:24

Momentálny stav cca jeden a pol roka od založenia je: z pôvodných 26 cyprichromisov mi ostali 4, vyzerá na jeden samec a 3 samice.. chcel som nejaké doplniť ale Imro mi povedal že to mám nechať tak a snáď sa doplnia sami.. aj keď samec všetkým neúnavne nadbieha, ešte som žiadnu nevidel že by mala v tlame potomstvo.. ale jedia tak snáď sa k tomu dostanú..
Samica z páru Julidochromisov sa rozhodla si zabiť samca a teraz vyzerá že začína tvoriť pár s iným samcom čo bol doteraz ako nezaradený poslanec bez partie. Na druhej strane je sama samica ďalšia a to su všetky julidy.
Altolamprologusy sú jeden pár, raz za čas sa dajú dokopy, vyzerá že sa aj vytru do ulity ale potom nič z toho.. predtým keď tam bol iný samec tak sa mladé rozplavovali takmer každý mesiac..
Mulťáci pomaly rozširujú svoje rodiny( 4 páry, každý na kope svojich ulít s potomstvom.. niektoré už skoro veľké ako dospelé)

Celkovo je to stabilné ale spokojnejší by som bol keby okrem multifasciatov sa dožili dospelosti aj iné mladé :⁠-⁠)
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod samosebou » 27 Dec 2022, 07:58

Zvláštne s tými cyprichromismi, Imro ti nevravel čo by to mohlo byť?
Ja som kupoval 17 a stále všetky žijú, žerú parádne, sú síce štíhle na to koľko požerú, ale zdravé.
Jedna samica už držala v papuli ikry. Nemáš tam prázdno bez nich? Možno by som skúsil iný druh nejaký.
Tie juliďaky neodchovali nič?
Ono je zaujímavé nechať to aj tak nech to ide vlastným vývojom a pozorovať.

samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia

cron