malá tanganyika v obývačke

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 08 Aug 2023, 19:11

Malý update nádrže.. z 2. samíc j.ornatus kt. som nakoniec nechal ako sú a žili každá na svojej skale meter od seba...sa na moje prekvapenie vyprofiloval pár.. pred 3 týždňami sa jedinec A nasťahoval k jedincovi B a keď som sa vrátil z dovolenky videl som asi 3 mladé... Tak teda som sa našťastie v určení pohlavia mýlil.. Alto. Sumbu už ostal iba jeden samec a ten keď sa raz odporúča na starobu tak ho nahrádzať nebudem a ak sa nič nepredvídateľné nestane, ponechám to v zložení 1 pár julidy, mulifacsiatusy okolo ulit a cyprichromisi do voľnej vody... Keď raz očistím predné sklo, spravím aj foto a pridám.. tipujem na jeseň :D
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod samosebou » 16 Aug 2023, 16:53

Čakám, ale nič. Fotka nikde, to už budeš potrebovať krovinorez kámo.
No super, dobre že tie ornatusi nik nechcel a ostali ti. Paráda.
Nie som fanúšik preplnených nádrží, ale niečo by som tam pridal ešte medzi skaly. V podstate len julidy tam máš.
Nebudem dávať tipy, to už nechám na teba, je z čoho vyberať. Este jeden druh by si mohol. Porozmýšľaj ;)
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 19 Sep 2023, 14:35

No musím počkať kým sa poberie na odpočinok ten samec altolamprologus a potom ešte počkať či sa ten párik julidov dá zas dokopy... po lete sa rozišli a každý si žije v oddelenej domácnosti.. aspoň že zatiaľ pri samici žijú 2 mladé.. a ešte mám pocit že jedna samica leptosoma má plnú papuľu tak uvidíme či z toho niečo aj bude
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod samosebou » 17 Okt 2023, 08:08

Tie leptosomi u mňa ani jedna, dochovajú, vypustia ale zatiaľ žiadna sa neukázala. Pritom sú to už veľké samostatné rybky keď idú z papuľky. Ale ja ich ani nechcem, moc mi tie ryby neberú...
Časom by som skúsil niečo iné do voľnej vody, škoda že je toho málo na výber.
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 26 Nov 2023, 11:14

Ahoj maros, tu by sa tiež hodilo nejaké video ako u samosebou :D ;)
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod samosebou » 31 Dec 2023, 10:38

Ako to ide kolega? Čo nové? Ornatusi ako? Tie julidy mi prídu jednej z najzaujímavejších tanganickych druhov , fest zaujímavé rybky. Chcel by som nejaký ďalší druh , mám len marlieri.
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod samosebou » 24 Feb 2024, 13:54

Tak už plávajú ornatusi aj u mňa. 6 kúskov som zobral. Stihol sa už aj prvý párik nájsť.
Dal som ich do 100l akvária kde boli len similisi. Ten párik tam nechám a zvyšné preložím. Myslím že by to mohlo pekne fungovať - kolónia ulitníkov a párik ornatusov. Tvoje ako?
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Predchádzajúci

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia