malá tanganyika v obývačke

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 27 Dec 2022, 11:45

Pýtal som sa ho na to samozrejme a vravel že sa to niekedy stáva :⁠-⁠D.. oni išli postupne po jednom v priebehu cca roka.. vychudli na kosť a uhynuli..
Julidam sa nepodarilo odchovat nič.. väčšinou zmiznú tak do mesiaca od vyliahnutia všetky a ide sa odznova.. postupne mi asi 3 odrastli do veľkosti tak 2 CM ale potom bez nejakej zjavnej príčiny som ich našiel mŕtve...voda je ok podľa testov a multifasciaty takto nemiznú..
Trochu prázdno tam je ale necham tomu prirodzený priebeh a ak sa nič nepohne tak niekedy v lete doplním nejaké cyprace
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod samosebou » 02 Jan 2023, 18:34

Žeby tie juliďaky proste zabili keď podrástli? Zbaviť sa konkurencie?
Mne sa ti tie cyprichromisi vlastne ani nepáčia, taká nezaujímavá ryba. Budem zháňať niečo iné časom do voľnej vody, škoda že toho je tak málo. Kamoš mal odchovane tak som vzal, ale radšej by som niečo iné. Moje sa začali už vytierať.Teraz dve samice držia.
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 02 Jan 2023, 18:56

Ťažko povedať... Sú to nevyspytateľné špiny, ale veľmi zaujímavé :⁠-⁠) s tými cyprichromismi nesúhlasím.. mne do voľnej vody pasujú, ale každý máme jemne iný vkus :⁠-⁠) .. čo inak do voľnej vody čo by sa netlačili k útesom? Napadá mi jedine Lamprichthys tanganicanus.. ale dá sa zohnať? Skôr by som povedal že nie :⁠-⁠)
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod samosebou » 26 Feb 2023, 23:47

Ako u teba? Ukáž dačo. Čo nové?
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 01 Mar 2023, 16:39

IMG_20230301_162752807_HDR.jpg
Ani nič nové.. keď som bol 4 dni na dovolenke tak jeden cyprichromis vyskočil cez mikro strbinu von a uschol tak ostali už len 3.. v lete asi pôjdem do petrovic doplniť :) inak julidy jeden pár sa stále schovávajú v rohu medzi skalami momentálne so 4mi mladými vo veľkosti asi 7-10 MM .. ťažko povedať či z toho niečo bude.. na druhej strane je jedna samica a tam okupuje skaly... Ostatné po starom.. pár sumbu žije ale nejako sa k sebe nemajú a multici si žijú svoje (4 rodiny) odfotiť to poriadne neviem ale pripájam aspoň niečo :) inak druhé akvárium kde je len jedna rodina brichardi sa rozrastá exponenciálne a za 9 mesiacov čo som ho založil tak je tam odhadom 70 rýb všetkých veľkostí.. musím to začať niekomu rozdávať
Prílohy
IMG_20230301_162618844_HDR.jpg
IMG_20230301_162943392_HDR.jpg
IMG_20230301_162732953_HDR.jpg
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 30 Mar 2023, 07:04

Malý update.. po výmene cca 40% vody si samica julidochromis ornatus zabila ďalšieho partnera a ostali mi už len 2 samice, každá v jednej kope kameňov terorizujuce všetko čo sa priblíži... Tak ich chcem dať preč, tým pádom ak by mal niekto záujem darujem.. momentálne sú v karanténe, k dispozícii ihneď.. snáď sa niekto nájde, prípadne odporucte kde zavesiť inzerát.. je to dosť špecifické..
Ako som ich dal do karantény, ožil párik altolampologusov sumbu a majú sa k sebe viac.. uvidíme
Doplnil som stav cyprichromisov na cca 30 kusov ( z pôvodných boli už len 3 a to je málo na ich spôsob života)
Takže aktuálne zloženie je 30 leptosoma, jeden pár altolampologus sumbu Shell a 3 rodiny multifasciatov+ zopár nezaradených samcov
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod samosebou » 30 Mar 2023, 07:36

Sakra, to je veľká škoda. Tie ornatusi máš krásne, ako sme sa bavili julidochromisi sú parádne ryby, veľmi zaujímavé...
Nechcel si dokúpiť aj tie? Čo tých pár mladých ktoré tam.boli? Chcelo by to ešte niečo medzi skaly. Cyprače snáď pôjdu teraz lepšie. Aké si zobral? Spýtam sa kamoša, má viac nádrži a kadečo v nich či nevezme ti dve
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 30 Mar 2023, 08:40

Škoda ich je veru a v petroviciach už yellow nie sú skladom a miešať ich s uvira som zatiaľ nechcel... Mladé zmizli.. neviem čo ich spasilo zo sveta...do budúcnosti chcem julidi isto ešte len nechám to chvíľu tak a neskôr dám možno transcriptusy skupinu nech sa vyberie pár.. tieto dospelé samice su krásne zdravé, len keď nie je pár tak to nie je tak zaujímavé sledovať.. popytaj sa ... Rád ich venujem niekomu komu poslúžia
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod samosebou » 21 Apr 2023, 17:10

Ornatusi zrovna nemá.. Nové cypráče ako? Jake si vlastne kúpil?
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 23 Apr 2023, 16:48

Doplnil som také ako som mal pôvodne.. jumbo kekese .. vyzerajú spokojne, žerú ako divé... Všetko vyzerá v poriadku :D ... Teraz ich je tam asi 30, a stále rozmýšľam ako vyriešim tie 2 samice julidochromis... Zohnať samce je problém a bojím sa tam pustiť mladé lebo sa obávam že by ich tie špiny potrhali do hodiny od vpustenia :D
Prílohy
IMG_20230423_174402314.jpg
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron