malá tanganyika v obývačke

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 22 Nov 2021, 14:15

Podarila sa mi až jedna fotka... Nechcú spolupracovať a furt sa hýbu :D
Prílohy
IMG_20211122_130143990_HDR.jpg
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod kvietik » 23 Nov 2021, 17:57

Ak netušíš čo im je, tak najlepšie by bolo dať aspoň jednu rybu na pitvu veterinárovi a následne preliečiť podľa potreby.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod huhu » 28 Nov 2021, 13:50

Čím kŕmiš?
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 29 Nov 2021, 17:49

Mrazený Cyklop najviac, to pre multakov a cyprichromisov, mrazená patentka, to idú hlavne altolamprologusy a aj multaci, k tomu v menšom množstve mrazená artemia, dafnie, koretra.. a sera san vločky, to väčšinu vyjedia cyprichromisy.. dajme tomu že bežný deň je kocka cyklopu, pol kocky patentky a medzi prsty vločky
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod RadoA » 30 Nov 2021, 05:25

maros píše:mrazená patentka

Tu záleží na kvalite, lebo často vraj v nej zvykne bývať "bordel" a robiť problémy.
Obrázok užívateľa
RadoA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 0
Registrovaný: 20 Sep 2014, 07:04

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 30 Nov 2021, 06:05

Kupujem toto, štandard v každom zoo obchode...
Prílohy
aqrote-ml-klein.jpg
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod huhu » 05 Dec 2021, 16:46

hm... ja kŕmim v podstate podobne. Akurát mrazené dávam 2 - 3x do týždňa inak len vločky. Mrazené kúpim stále 2 druhy a striedam. V podstate kupujem tie čo si vypísal vyššie. Ale nie každý deň.
Skús keď tak obmedziť to mrazené, či sa situácia nezlepší. Možno je niečo vo vode, choroby... ťažko povedať.
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Dec 2021, 10:11

huhu píše:Skús keď tak obmedziť to mrazené, či sa situácia nezlepší. Možno je niečo vo vode, choroby... ťažko povedať.


Presne toto aj mňa napadlo. Keď som kupoval mrazené v reťazci - Super ZOO, v jednej predajni sa mi 2x stalo, že ryby chytili krupicu. U lokálneho predajcu sa mi to nestalo nikdy. Lebo lokálny predajca to po doručení okamžite uloží do mraziaceho boxu. V reťazci na to až tak nemusia dbať, rozmrazí sa, potom dajú do boxu. Netvrdím, že je to tak všade, ale v jednej pobočke už 2x to isté, ako som písal vyššie. A potom si človek donesie nejaký svinčík domov a nevie, čo urobil zle.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod maros » 06 Dec 2021, 17:59

Super, ďakujem za rady... Skúsim obmedziť teda mrazené, aj keď altolamprologusy v podstate nič iné ako patentku do huby nedajú :D snáď ich hlad donúti dať si vločky
Myslíte že cyprichromisy sú náchylnejšie? Lebo Alto + multaci+ ten jeden ornatus sú zdraví na 100%

A Imro mi vravel že mám dávať hlavne hlavne mrazený cyklop a ostatné menej..

Chcem doplniť ornatusy ale zatiaľ kým cyprichromisy nebudú ok to nechcem pokúšať...

Plus ešte by som sa chcel spýtať.. mám tam jedného samca altolamprologusa ktorý je v podstate navyše a v podstate nevychádza z jaskyne.. ak vylezie tak len jesť... ... Myslíte že je lepšie ho odlovit a niekomu darovať alebo mu doplniť samicu? Na začiatku boli 2 samice ale keď si na seba zvykali tak ju ostatné ustvali a vytvoril sa pár ktorý sa vytiera a jeden single samec na opačnej strane nádrže... Určite v budúcnosti túto tému chcem doplním fotkami keď sa to všetko pekne vyfarbi
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: malá tanganyika v obývačke

Neprečítaný príspevokod huhu » 18 Dec 2021, 19:06

maros píše:Myslíte že cyprichromisy sú náchylnejšie? Lebo Alto + multaci+ ten jeden ornatus sú zdraví na 100%

Ako pomohlo? či ešte stále problémy? Neviem či sú cyprichromisy náchylnejšie, len hádame, čo to môže byť. Vyskúšaš a zistíš...

maros píše:Plus ešte by som sa chcel spýtať.. mám tam jedného samca altolamprologusa ktorý je v podstate navyše a v podstate nevychádza z jaskyne.. ak vylezie tak len jesť... ... Myslíte že je lepšie ho odlovit a niekomu darovať alebo mu doplniť samicu? Na začiatku boli 2 samice ale keď si na seba zvykali tak ju ostatné ustvali a vytvoril sa pár ktorý sa vytiera a jeden single samec na opačnej strane nádrže... Určite v budúcnosti túto tému chcem doplním fotkami keď sa to všetko pekne vyfarbi

S alťákmi nemám žiadne skúsenosti, zato aj nefarebné fotky popozerať viem :D :D
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 6 hostia

cron