Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Diskusia o všetkom čo nespadá do "cichlid" tématiky

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod huhu » 25 Júl 2019, 12:44

Tak pridam sa aj ja s nazorom. Tiez som zazil podobnu vec ako chalani pisu a stalo sa mi, ze dnes citam neprecitane temy spred Velkej noci. Co uz. Zivot ide dalej. Urcite som za posunutie CK niekam dalej. Rad pomozem, aj ked si neviem presne predstavit s cim a hlavne kedy , ale urcite sa nieco bude dat. Pamatam si obdobie zivota na CP aj zdrod CK. Vsetko to je obrovska databaza neocenitelnych informacii. Chcel by som tymto povzbudit aj nas, co sa "bojime" prispievat, lebo sme amateri. No a co? To znamena, ze nemame cim prispiet? Urcite ano! Ak mam pocit, ze viem niecim prispiet, tak to prosím napiste. Nikdy nevieme ako ten moj prispevok niekomu pomoze. Rozbehne plodnu debatu... Hocico. Jednoducho nebojme sa! Tak vznikne kvalitne forum.
Ja sam som bol na svojom prvom akvavylete prave u Stiffa... Bolo to super! V tom case som nemal ani akvarium a uz vobec som o cichlidach nic netusil. Ale stretol som sa s ludmi, ktori boli vo veci doma, ktorych prispevky som cital a hľadal inspiraciu, co do akvarka, ktore raz budem mat A stalo sa, po chvilke mi to uz plavalo a plava dodnes.

Taka pripomienka. Nebolo by dobre pri registracii zadat u kazdeho nejake atributy typu: som chovatel, som konickar, mam obchod s akva technikou... Proste nejake veci, na zaklade ktorych sa bude dobre robit "zoznam", bude sa dat filtrovat. Mozu tam byt kategorie. Chovam to a to... A v konecnom dosledku sa to podla toho da lahko filtrovat. To len tak mi napadlo.

No na to, ze som chcel napisat kratky povzbudzujuci prispevok, uz tukam do toho mobilu dost dlho... Prepacte, prosim, preklepy

Na zaver: Som tu s Vami !

Odoslané z Mi 9 SE pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod stiff » 25 Júl 2019, 15:39

Caues huhu, jak zijes..? Dik za podporu ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod huhu » 27 Júl 2019, 21:26

Cau, kus nic nestiham... Ale je to asi normalne na dnesnu dobu. Normalne sa priznam, ze son rad ze zazivas comeback.. Mne sa tie disky az tak nepacia (okrem prirodzenej formy) medzicasom som aj ja akvaristicky podrastol aj vdaka inspiracii u teba. Nevoslo mi sice 2100l ale takmer 3/4 toho objemu som do donu vtrepal. Musim uz pridat prezentaciu akva. Ale to je na ine tema.

Odoslané z Mi 9 SE pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod Rostro » 08 Okt 2019, 10:17

Pointa tohto elaboratu:

Neviem preco mam nutkanie skusit to spojit. Spojit stare vrazdy pod jednym CICHLID KLUBOM. Vytvorit klub, ktory by bol realnym klubom. Jasne, uvedomujem a pamatam si, ze sa to za poslednych, co ja viem, 20 rokov plnohodnotne nikomu nepodarilo. To ale neznamena, ze sa to neda. Mam nutkanie skusit to uplne inak, ako sme to skusali kedysi. Chovatelia, ktori odchovavaju, by mali prednost. A tiez predajcovia. Raz rocne, ked vsetko klapne, vyrocna schodza clenov. Nejaka publikacia, kalendar, tricko, kniha... Klubovy casopis? A samozrejme, aktivny FB...

Mam nutkanie skusit to spojit, lebo kedysi sme tomu boli velmi blizko. Nepodarilo sa to koli naladam, ktore v SK chovatelskej sfere panovali. Sutazivost, konkurencia, hasterivost, nejednotnost a tvrdohlavost. Ked pocujem kolegov ako obdivuju niektorych EU chovatelov, uvedomujem si, ze u nas boli a aj su rovnaki machri, len sa to nikde neprezentuje. A to je skoda. Pamatam si casy, ked sa cichlidarske specialitky chodili nakupovat na SK, nie do PL. A Cesi mali snad vsetko nezohnatelne. Na forum nam prispieval Aquamojo, vtedajsi predseda Americkej asociacie chovatelov americkych cichlid. T.j. vtedy najvacsi boss na svete pre am. cichlidy. Ked u nas bolo (a este stale je) niekolko spickovych fotografov cichlid, ktorych fotografie su v roznych svetovych atlasoch, knihach a casopisoch.


Stiff niečo nové sa deje? Ako si s nadšením prišiel ( a nepriamo ma sem dotlačil aby som sa vrátil, len tak “for fun”) tak sa mi zdá, že ťa prešla chuť, nadšenie. Okrem svojej témy nekomentuješ nič, nevyjadruješ sa, popravde skoro nikto so “skalných” .... prečo?

Nový dizajn stránky, na to som sa tiež tešil, že to zoberie niekto zdatnejší a dá portálu “novú šťavu”. To ako vyzerá približne časovo? Dík za info
Prílohy
B1C2ED25-20B9-429E-ABAA-237517C8179E.png
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 08 Okt 2019, 11:48

Rostro píše:

Stiff niečo nové sa deje? Ako si s nadšením prišiel ( a nepriamo ma sem dotlačil aby som sa vrátil, len tak “for fun”) tak sa mi zdá, že ťa prešla chuť, nadšenie. Okrem svojej témy nekomentuješ nič, nevyjadruješ sa, popravde skoro nikto so “skalných” .... prečo?

Nový dizajn stránky, na to som sa tiež tešil, že to zoberie niekto zdatnejší a dá portálu “novú šťavu”. To ako vyzerá približne časovo? Dík za info


.. no stále čakáme na Rostra s chuťou Rostra spred 20 tich rokov .. ..taký človek nám tu bohužiaľ chýba.. chce to nejaký čas, nejaké úsilie a nejakú odozvu .. očakávanie boli veľké (teraz hovorím za seba) ale nikto se nenadchol viac ako sa očákavalo .. existuje nový dizajn a už 2 mesiace nevieme nájsť niekoho kto by ho nahodil.. sorry že som sa zapojil, i keď si oslovil pištíka.. verím, že jeho čas ešte príde..
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod stiff » 08 Okt 2019, 15:43

Rostro píše:
Stiff niečo nové sa deje? Ako si s nadšením prišiel ( a nepriamo ma sem dotlačil aby som sa vrátil, len tak “for fun”) tak sa mi zdá, že ťa prešla chuť, nadšenie. Okrem svojej témy nekomentuješ nič, nevyjadruješ sa, popravde skoro nikto so “skalných” .... prečo?

Nový dizajn stránky, na to som sa tiež tešil, že to zoberie niekto zdatnejší a dá portálu “novú šťavu”. To ako vyzerá približne časovo? Dík za info


Cau Rostro. Tak vidis aj sam, aka je situacia... Mozno si cakal, tak isto ako aj ja, ze sa do procesu zapoji viac ludi, ze sa to rozhybe po letnej sezone, ze sa niekam pohneme. No, nestalo sa. Ja som rozviril vodu, oslovil som kopec ludi zo starych cias (sukromne aj verejne). Vysledok je taky, aky je. Vyzera to tak, ze jednoducho nie je zaujem diskutovat na fore, ked pohodlne bezi FB. Tak som prestal tlacit, ved ak o to nie je zaujem... Grafika (aj provizorne logo) na novy web je hotova davno, hadam 2 mesiace, doteraz sa ale nenasiel nikto, kto by to nahodil na portal. Na CK FB, ako som prevzal administraciu, pribudlo asi 100 novych clenov za prvych zopar tyzdnov. Ale velmi malo sa prispieva, akoby to kopec ludi bojkotovalo. Tak mi to pripada. Aby to nevyzeralo ako jednostranna sukromna moja skupina (kedze som tam prispieval hlavne ja), prestal som tlacit. Vytvorili sme s Jurajom databazy chovatelov, pribudlo kopec novych tem. Ako vidis, odozva je minimalna...

Plany na smerovanie su, avsak tiez som prekvapeny z nezaujmu "starych cichlidarov" a teda ak nie je zaujem o rozvoj, tvorbu a napredovanie, nevidim ani ja dovod buchat hlavou do steny. Uz nie som chovatel/predajca, uz som tu iba ako bezny akvarista. FOR FUN. No a tak som sa aj zaradil. Mam cas, neponahlam, pockam si na partiu... Ak mas energiu a chces tlacit, nemam problem sa pridat. Kludne mozes dat nove logo (kedysi ti to s grafikou islo...), resp. ak poznas niekoho na webky, mozes nahodit nasu grafiku, je to v psd formate, pripravene.

Takze tak, puky. Ale tak som rad, ze aspon teba som prebral k CeKazivotu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod Rostro » 08 Okt 2019, 17:04

Juraj1973, pri všetkej úcte, už nie som ten človek, čo kedysi. Niektoré veci, svoj voľný čas a priority som proste prehodnotil, tak aby som bol "ja osobne" spokojnejší. Situácia to takto "nastavila". Kedysi som, aj keď ste tomu v tom čase neverili, venoval možno 80% voľného času práve portálu Cichliportal.sk a potom Cichlidklub.sk .... Žil som pre portál, mal som svoj cieľ spropagovať ho, zohnať ľudí, zveľadiť dizajn stránky a všetko okolo.... ale po pravde, väčšina toho zostalo len na mne. Už som rezignoval, nie preto, že by som nechcel, ale preto, že nie som "ochotný" dávať toľko času do portálu ( dokonca ani keby som bol za to platený ;) ). Až keď človek začne robiť to, čo som robil ja, pochopí, koľko času trvá "urobiť" obyčajné logo, koľko času treba, aby sa niečo "vylepšilo", čo si jeden človek jednou vetou zmyslí, koľko času treba, aby sa oslovili ľudia, proste čas je veľký nepriateľ v dnešnej dobe. Povedzme si na rovinu, koľko nám zostáva voľného času pre rodinu, pre seba? Aspoň z môjho pohľadu to takto vnímam, že proste málo. A radšej tú hodinu, niekedy ani to, čo mám za deň voľnú, využijem inak ako napríklad úpravou videa a vložením na YT, poprípade nejakým "opravovaním" portálu a pod. Toho času je tak málo, že som začal premýšľať, ako ho "lepšie" využiť.

Stiff, máš pravdu, síce som neveril, že sa to nakopne (už sme to skúšali viackrát), ale dúfal som, že možno čas, roky to zmenili. Prístup ľudí sa nezmenil... kuknúť, čo nové, letmo pozrieť, keď je čas, prečítať a tým to haslo... Ľudí viac baví v rýchlosti dať LIKE, ako niečo čítať, zamyslieť sa a napísať. FAKEBOOK je terajšia móda, dnes poradíš niekomu, zajtra to tam už nenájdeš. Bude tam X nových "pikošiek".... žije dneškom a keď budeš chcieť poradiť, nedohladáš to, musíš sa nanovo opýtať. A toho, kto mal chuť poradiť, ho časom prejde každý týždeň radiť tu isté. Vo fóre by si mohol dať aspoň námahu dať link, kde sa to už riešilo.... Asi tak...
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod paloi » 08 Okt 2019, 18:24

Keď vidím na fejsbúku tie diskusie v časti cichlidklub.sk a týpka menom Mirco Valec a jemu podobných, som rád, že nie som toho účastný a že CK nie je fejsbúk. Dokonca ma mrzí, že je CK nejakým spôsobom prepojený s cichlidklub.sk na fejsbúku. Komu fejsbúk vadí, ten je tu. Komu nevyhovuje náš "obmedzený chat", ten je na fejsbúku. A presne viem, o čom Rostro píše. A to sme s Blegonom len moderátori, ani sme nemuseli adminovať ako Rostro. Ale myslím, že boli obdobia, keď sme mali chuť to zabaliť, keď CK napádali kadejakí roboti, ktovie odkiaľ... Ja už som bol tak unavený, že keby nebolo Blegona, ja už by som to vzdal. Dnes sa na to pozerám s radosťou, lebo vďaka niektorým ľuďom a hlavne aktivite Juraja1973, to máme prečistené. Mne viac netreba. Mne stačí partia, ktorá sa vytvorila na CK, lebo je to dobrá partia. A stále nerozumiem, prečo sa CK porovnáva s fejsbúkom. Čo s tým všetci máte? Fejsbúk by sa mal porovnávať s Instagramom, Twitterom a podobnými peetchovinami. Ozaj - puberťáci majú Snapchat :mrgreen: CK ťažko porovnávať, lebo nie je veľmi s čím. Diskusné portály na SK sú asi 3, v ČR možno viac. Ale každý je trochu inam smerovaný. Nebudem tvrdiť, že CK je najlepší, ale asi je, keď som stále tu :mrgreen:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 08 Okt 2019, 19:39

Nemám pocit že bych tady na to sral a o nic se nestaral ;)
Jak píše Rostro - kupa lidí má svý práce nad hlavu a chce a potřebuje se věnovat taky soukromím věcem, někdo toho má v práci hodně a když si sedne večer k PC, noťasu, tabletu nebo mobilu tak nemá kolikrát chuť, náladu a nebo ani sílu odepisovat na vše.
Žiju na malý vesnici, léto, zahrada, les sežranej kůrovcem, kterej se musí kácet, našlapaná každoroční letní sezóna v zaměstnání, pomáhání s pořádáním různých "kulturních" akcí v tý naší malý vesničce střediskový, ...... :D
Nestěžuju si, každej má svý práce a problémů 3 prdele ale holt to tady asi nepůjde tak rychle jak si někteří představovali. Ale určitě to tady nehnije a věci jsou alespoň v nějakým pohybu.
Věčný debaty na téma FB a tohle fórum a počítání návštěvníků a lajků nebudu nijak komentovat.
Na to jak malý jsme prdele a kolik pacientů se věnuje výhradně chovu "našich" cichlid, si myslím že to jde a doufám že v budoucnu ještě přibude ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod perchess » 08 Okt 2019, 20:01

Súhlasím s headym a zároveň vyjadrujem veľkú vďaku všetkým, ktorí chodu Cichlidkubu venujú svoj čas a častokrát aj nervy....
Ja voľného času veľmi nemám, ale toľko, aby som si každý deň klikol tu na stránku, si vždy nájdem. Preletím príspevky a idem ďalej. To ale neznamená, že sa nezaujímam.

A teraz výzva, resp. návrh na obnovenie starých, dobrých zvykov: ak stiff bude súhlasiť a bude mať voľnú reštauráciu, navrhujem stretávku v Humennom niektorú sobotu alebo nedeľu. Cezpoľní investujú do benzínu resp. nafty a ja dám do banku 100€ na pohostenie jedlé a pitné. Bol by záujem?
Obrázok užívateľa
perchess
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 07 Sep 2014, 20:11

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mimo témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron