720 l - Amazonské zákoutí

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod perchess » 04 Máj 2016, 18:36

....ďalší, ktorý prišiel na chuť biotodomám! Vitaj na CK. Sú to úžasné ryby a v tej nádrži im bude super. Ale myslím si, že keď ti to všetko vyrastie do dospelosti, tak budeš redukovať počty (alebo sa zredukujú sami). Toľko miest na ukrytie nevytvoríš ani v takom objeme aký máš. Nemyslím tým že by to boli ostré povahy, ale slabšie jedince nebudú mať svoj "kútik", nebudú sa preto cítiť komfortne a bude to poznať na sfarbení aj správaní. Ale to je ešte v tvojom prípade ďaleko.... Tak nech sa im darí, budem tvoju nádrž jedným očkom sledovať.
Obrázok užívateľa
perchess
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 07 Sep 2014, 20:11

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 07 Máj 2016, 15:02

Přidávám pár fotek reganek, ale jsou to rychlíci a nepostojí :D . Snad z toho půjde něco poznat.
Prílohy
heckelii.jpg
A. heckelii
crenicichla1.jpg
regani.jpg
regani1.jpg
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod nhkg » 07 Máj 2016, 15:18

Na poslední fotce mají Biotodomy hrozně propadlá břicha a sameček Creni nějak moc velké. Čím je krmíš? Chtělo by to asi víc žrádla, co creni nežerou a biotodomy jo. Můj sameček se už bohužel naučil na sušené, ale krmiva s velkým obsahem zeleniny (Hikari Excel) zatím naštěstí nežere.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod ioopp » 07 Máj 2016, 15:50

mně ty creni příjdou zase jako dvě samice...každá trochu jiná forma :)
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 07 Máj 2016, 15:55

No já se je aktuálně snažim naučit na sušené, možná proto. Už několik dní jsem nedával mražené. A to sušené jen tak uzobkávaj, tak nevim. Nakoupil jsem několik druhů od Hikari, pak od Sery a Tetry. Asi se budu muset vrátit k mražené :( . Za to reganky sežerou snad úplně všechno a žerou furt dokud je co.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod blegon » 07 Máj 2016, 16:03

Bez mraženého to nepůjde... ;)
Mražené dávej koretra,artemie já jim k tomu dávám ještě kryl a mysis to jsou také super krmiva.
Hlavně né žádná nítěnka a patentka ... alespoň za mě...já ty sajrajty rybám nedávám.

Ze sušeného dávám Hikari a sera discus granulát ;) .
Jo a crenicichly pár budou.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Janek » 07 Máj 2016, 16:22

Ondro kde se u tebe vzala ta fobie z patentky, to by mě zajímalo, áááno nitěnka je trochu riskantní pokud nemáme jistý zdroj, ale jinak oba dva sajrajty, jak píšeš, tak jsou jedny z nejlepších mražených krmiv vůbec, oproti nim se taková dospělá artemka a možná i koretra může jít zahrabat.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod blegon » 07 Máj 2016, 16:35

Honzo já krmím hodně dlouho jen koretra,artemka.
Když jsem krmil v minulosti patentkou tak vždy nastaly nějaké problémy paraziti děrovka atd.
Ale pokud se patentka sežene z opravdu dobrého zdroje tak bych se jí také nebál a třeba bych jí zkusil.
To je bohužel celkem problém vždy v tom je hafo dalších potvor...já jsem tam pokaždé něco měl.
Někdo patentku chválí někdo je proti (já jsem proti asi jeden z mála).
Nevím o nikom kdo patentku nedává :D .
Za mě ale patentka ne a o nítích nemluvě...je na každém jak se rozhodne ;) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod ioopp » 07 Máj 2016, 18:57

jj pár to bude... to byla spíš menší narážka na ty jejich pupky :mrgreen:
Ty cardiostigmy co jsem měl byly taky žrací popelnice a pupky jim narostly nehorázné, až se na to nedalo dívat :evil: sežraly i granule pro eLka... když chutná veškeré žrádlo co dáš do vody, tak je těžké je udržet v štíhlé linii... ty co mám teď žerou naštěstí umělé žrádlo jen velic neochotně
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Danny » 07 Máj 2016, 21:30

No, moje ryby dostali črevne parazity asi po mrazenej koretre a žiabronožke. Ešte stale neviem, či su 100% z toho vonku. Stale maju začiatok výkalu biely, tak 2cm a potom nastupuje tmavy dlhy kabel. Ja som skončil s mrazenym, lebo uz treti krat za tri roky som musel liečit ryby. Skalare som vychoval na kvalitnom suchom krmive a pravidelne sa vytieraju a samce maju na vyšku cez 20 cm. Tak prečo by som nevychoval aj geošov.
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia