Maskaheros regani

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Vieja Regani

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 10 Okt 2018, 17:54

RAP:
Tak o té občasné německé "kvalitě" vím za ty roky už taky své .... :roll:
Měl jsem odtamtud parádně zmršené H. carpintis, T. meeki a P. managuensis "gold".
Záleží fakt od koho to je. O Glaserovi si iluze taky nedělám.

miras90:
Pokud je neschvátí nějaká nemoc, nebo se nepozabíjejí mezi sebou tak se určitě dočkáš - sežrat je u mě už nemá co :D
S argentea přeju hodně štěstí. U mě se z nich vyklubali celkem ostrý a nenechavý mrchy i v mladé velikosti.
Tohle jsem nezažil se žádnýma rybama rodu "Vieja".
A to jsem měl hezkých pár let synspilum, bifasciatum, regani, breidohri klasik i pink.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Vieja Regani

Neprečítaný príspevokod miras90 » 10 Okt 2018, 20:27

Tak to se budu těšit tedy. No vim,nabízel si pak ty samce argentei ;) No uvidim ,chci je už dlouho. Z rodu vieja asi zbytek takové mrchy nejsou,mam synspily,zonaty,fenestraty,persei a vše v pohodě. Mel sem bifasciaty a taky OK. Na druhou stranu mám citrinelum, managuense a buttikoffery a to jsou doslova svině ale největší kurvy byli Dovii ty už nikdy!!! Na ty snad nemá nic :shock:
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Vieja Regani

Neprečítaný príspevokod RAP » 10 Okt 2018, 21:07

miras90 píše:Tak to se budu těšit tedy. No vim,nabízel si pak ty samce argentei ;) No uvidim ,chci je už dlouho. Z rodu vieja asi zbytek takové mrchy nejsou,mam synspily,zonaty,fenestraty,persei a vše v pohodě. Mel sem bifasciaty a taky OK. Na druhou stranu mám citrinelum, managuense a buttikoffery a to jsou doslova svině ale největší kurvy byli Dovii ty už nikdy!!! Na ty snad nemá nic :shock:

Možná by stálo za to popřemýšlet, proč to mu tak je. Je tu dost otevřených hlav........
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Vieja Regani

Neprečítaný príspevokod miras90 » 10 Okt 2018, 21:27

No proč jsou dovii mrchy tak to maji asi od přírody ;) buttikoffery,citrinellum jsou taky ale jsou v podstatě v pohodě jen občas hold honí ostatní. Citrony sem musel nechat jen par a druhý hodit do jiný nádrže protože samec po nich šel a jednu samici skoro oddělal a ted dobrý občas se chytí se svém buttikofery ale v nic extra. To dovii mi masil vše a to jiný ryby byli větší a dával jim takovou sodu,že mi 3 zabil. Tak sem ho dal pryč, ty už nechci ani za zlaté prase ;)
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Vieja Regani

Neprečítaný príspevokod RAP » 11 Okt 2018, 18:00

Já měl na mysli argentei. Dovii v podstatě ani nejsou akvarijní ryby.
Myslím, že veškeré problémy pramení z malého prostoru a přebytku potravy.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Vieja Regani

Neprečítaný príspevokod miras90 » 11 Okt 2018, 21:03

Jo tak. Nikdy sem je neměl až dnes sem si přivezl 6 kousků tak uvidím. Nicméně vím, že když se nádrž mírně přerybni, agrese se rovnoměrně hodí mezi všechny ryby a je to potom dost v pohodě. Dělám to takhle i v práci třeba s bodlokama nebo pomci když jich je víc otáčí se po sobě ale nedobijou se....
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Vieja Regani

Neprečítaný príspevokod Janek » 12 Okt 2018, 21:37

miras90 píše:Jo tak. Nikdy sem je neměl až dnes sem si přivezl 6 kousků tak uvidím. Nicméně vím, že když se nádrž mírně přerybni, agrese se rovnoměrně hodí mezi všechny ryby a je to potom dost v pohodě. Dělám to takhle i v práci třeba s bodlokama nebo pomci když jich je víc otáčí se po sobě ale nedobijou se....


Mám jinou zkušenost, a to tu, že u některých druhů to funguje, u některých ne, nebo jen chvíli. Jinak řečeno ryby fungujou, nejsou dorvané, ale časem začně padat kondice stresem, jsou prostě druhy co jsou tak trochu mrchy ale zároveň nesnesou velkou konkurenci. Např Rivuláti, Managujci, Nikaragujci, Synspily, Maculicaudy a další .. pohoda... rubaly se rovnoměrně s celým osazenstvem, byla pohoda.... například u zmiňovaných argentejek nebo třeba texasáků mi tohle nikdy nefungovalo, SNAD MOŽNÁ solo samec, ale páry určitě ne.... tam se ta neustálá neutříděná konkurence časem podepsala na kondici. Myslím že něco podobného jsem třeba četl i Festae a pár dalších.

To je moje zkušenost, ale musí se vyzkoušet :D každá voda jiná
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja Regani

Neprečítaný príspevokod RAP » 13 Okt 2018, 11:25

Kdysi jeden chovatel SA cichlid prohlásil, když budu chtít v akváriu klid, dám tam jen samce.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Vieja Regani

Neprečítaný príspevokod miras90 » 13 Okt 2018, 11:39

No dle mě je to i o jedinci stejně jako u lidí může byt hajzl a nemusí. Uvidíme ;)
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Vieja Regani

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 13 Okt 2018, 20:01

RAP píše:Kdysi jeden chovatel SA cichlid prohlásil, když budu chtít v akváriu klid, dám tam jen samce.


Viděl jsem dvě takové nádrže. Fungovalo to. Majitel do nich nemusel roky sáhnout a řešit nějaké větší problémy.
Samozřejmě se bavím o samcích od různých rodů a druhů SA cichlid.
Několikrát jsem nad tím přemýšlel i u svých nádržích ale zatím jsem se neodhodlal.


Pár čerstvých fotek regani z asijské farmy pro porovnání s těmi z DE.
Prílohy
xfgfjjhk.jpg
xfgfghf.jpg
juhkhokvg.jpg
fjhggb.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia