Malá JA

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod Saty » 10 Okt 2020, 18:00

Další nádrž z rybiček, vítej i zde :D .
Red headi jsou super až vyrostou bude to super pokoukání. O jakých satanech do budoucna uvažuješ?
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 10 Okt 2020, 20:26

Doteď jsem měl zejména tetrovitý a kaprovitý ryby (ryby bez nějakých větších projevů), takže pro mě je ta jejich aktivita, pošťuchování, přemisťování písku atd super pokoukání už teď :)
I kluci (2 a 4 roky) najednou zase chodí koukat do akvária na ryby a chtějí je krmit. Ty rostlinky a neonky už je tolik nebraly, spíš bych řekl že je vůbec nazajímaly :D

A k těm satanům, popravdě bych bral cokoliv dostupného. Ale jinak mám rád puntíkovaný a pruhovaný ryby.
Takže na prvním místě mám démona (že je náročnější vím), pak ty tvoje papatery a acuticeps.
Jsem zvědav jestli se ti podaří něco odchovat...
Jinak ti přeju ať seženeš samice g.camopiensis - to jsou moc pěkní geoši ;)
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 11 Okt 2020, 19:42

Tak to můžeme časem něco vyměnit, ať máme nepříbuzné ryby ;)
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 13 Okt 2020, 10:41

To by asi šlo... ;)
Netrvalo to ani týden a stačí se přiblížit k akváriu a už jsou nasockovaný všechny ryby všechny ryby u hladiny v rohu :D

Za začátku bylo vidět, že koretru neznají a nejvíc se vrhaly na červený granulky Tropical krill gran a moc jim nejede granugreen. Berou ho do tlamek a vyplivují, tohle klidně opakují půl hodiny než ho sežerou...
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 03 Dec 2020, 21:29

S odstupem času pár fotek akva a hlavně geošů. Rybky hezky povyrostly a dvě rybky spolu blbnou. Čtyři velikostně odskočily ostatním (dvě z nich tvoří pár, teda nejspíš :) )

Jen mě trochu vrtá hlavou co s tím mrzáčkem? Je to asi druhá nejmenší ryba. Vitální, žere bez problémů, ale při čelním pohledu má křivou tlamičku (už jsem se tomu s manželkou smál, že je jako Václav K.mladší :D ), vykukují mu žábry, mám strach aby se z něj třeba časem nestal otloukánek...
Co by s ním udělali zkušení chovatelé? Nechat ho, nebo zlikvidovat? Na jednu stranu je mi ho líto, ale je mi jasný že čím bude větší, tím ta ryba bude opticky "ošklivější" a zároveň mě ji bude víc líto zlikvidovat... :?

PS: zaujalo mě, jak vzájemně imponujícím rybám černají (zejména) prsní ploutve. Koukal jsem, má to na fotkách i Danny, ale jeho ryby už byly větší. Moji jsou přecijen ještě prckové :D
akva.jpg

20_12_01.jpg

20_12_02.jpg

20_12_04.jpg

parecek.jpg
dorostenci vzadu blbnou


mrzáček:
20_12_01.jpg

20_12_02.jpg
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 03 Dec 2020, 22:08

Roste ti to rychle. Přidal bych buď hodně rostlin nebo šutry, kořeny a větve.
Je to hodně "holé". Málo skrýší a odpočinkových míst pro ryby.

Ke Klausovi ml. :
Máš jen 3 možnosti. Pokud ti ho je líto, tak si ho nech a zkus jak dlouho vydrží....
Nebo ho usmrť, protože pořádná ryba z něj stejně už nevyroste.....
Je to možná krutý, ale nebudeš první ani poslední člověk, který to udělal!
Pak je tu možnost třetí - zkus ho darovat, ale pochybuju že ....
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod blegon » 04 Dec 2020, 06:07

Rostou z toho pěkné ryby ;).
Tu rybu s tou špatnou skřelí bych určitě vyřadil zbytečně bude zabírat místo ostatním.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 04 Dec 2020, 09:13

Díky kluci. Nic jinýho jsem nečekal, ale potřeboval jsem se v tom utvrdit. Dnes ho "vyřadím"...
V reálu to akva tak prázdné není. Každopádně kus (teda spíš kousek) větve z ovocnýho stromu se máčí v bečce (už víc jak měsíc a vyčuhuje nad hladinu už jen kousek), tak snad do vánoc přestane plavat a snad seženu další břidlice.

Ve sklorexu v Brně jsem vykoupil poslední a hornbach byl zavřený. Příští týden se tam stavím a nějaký koupím, abych jím mohl obskládat kytky. Kryptokoryny to nedávají. Buď je ryby vyryjí, nebo zasypou. Hygrophilám chybí draslík a microsoria rostou pomalu. S dopováním CO2 to rostlo úplně jinak :mrgreen:
Mám tam microsorium pteropus mini, je v plánu přikoupit klasickou variantu a asi i echináč...

Mám tam ještě jednu "vadnou" rybu. Hřbetní ploutev nestahuje dozadu, ale položí ji nabok. Už jsem to zkoušel mockrát vyfotit, ale jak se přiblížím k akváriu, není tam ryba bez napnutých ploutví... :mrgreen:
Každopádně to je můj Elvis a tomu nic nehrozí :)
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 04 Dec 2020, 10:58

Ty máš nádrž plnou kapacit - Klause ml. , legendu Elvise :mrgreen:

Jo, větev bude dobrá. Ono to tak opticky rozdělí prostor. Tyhle ryby se asi mezi sebou moc neperou ne?
Pěkná je ta modrá na horním pysku. Vypadá to jako kdyby měli knír :D
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 05 Dec 2020, 21:26

Jména měly jen dvě z řady vybočující ryby. Václav byl včera vyřazen... :(

Elvis - viz foto. Prostě jak tu hřbetní ploutev skládá na stranu, připomíná mi Elvisovu “vlnu”... :)

Větev jsem nakonec přidal hned včera. Zatížil jsem ji lávovým kamenem a na druhé straně břidlicí. Chudáci geoši z toho byli pěkně rozhození. Ještě teď se jim na levou stranu moc nechce...
Další dvě větve jsem dal obratem máčet...
76DE7AF3-2A7A-4220-95CD-3264C496C2EB.jpeg

6EAF70B5-B134-4464-9774-F355312C8728.jpeg
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 2 hostia

cron