Parachromis motaguensis

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod fajfmen » 28 Okt 2020, 12:42

Díky a nápodobně :)

Protože se mi potěr nafotit nepodařilo - co záběr, to rozmazaný naštvaný pantáta Potvůrka (cichlidy si pojmenovávám podle nejvýraznějších rysů každé z nich, ať už fyzických nebo povahových, takže když doma zahlásím něco namátkou o Divousovi, Fešákovi či Princezně, všichni okamžitě vědí o jakou konkrétní rybu jde ;) ) přidávám alespoň něco z archivu.
Prílohy
c.jpg
d.jpg
e.jpg
f.jpg
g.jpg
h.jpg
ch.jpg
Obrázok užívateľa
fajfmen
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 23 Okt 2020, 16:48
Bydlisko: Karlovy Vary

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod fajfmen » 28 Okt 2020, 13:16

Když už jsem zmínil Princeznu, tady jsou tři její fotky. Na první je ve svém starém paludárku, tam je teď část odstavených mrňat, na dvou dalších je v novějším obydlí a na čtvrtém snímku jsou dva z jejích tří spolubydlících, přibližně půlročků focených tamtéž.
Prílohy
i.jpg
k.jpg
j.jpg
p.jpg
Obrázok užívateľa
fajfmen
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 23 Okt 2020, 16:48
Bydlisko: Karlovy Vary

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod fajfmen » 28 Okt 2020, 13:28

Plus jedna Potvůrkova při tlumeném večerním osvětlení :)
Prílohy
a.jpg
Obrázok užívateľa
fajfmen
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 23 Okt 2020, 16:48
Bydlisko: Karlovy Vary

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod fajfmen » 25 Nov 2020, 14:45

Nevíte někdo, jak je to s reálným maximem vzrůstu u tohoto druhu? Když jsem dnes odstraňoval ze dna zbytky ančovičky, kterou pantáta nacupoval mrňatům, byla samička tak zaseklá pohledem na jejich hejnu, že se mi k ní podařilo přiložit pravítko :D . Malinko se sice hýbala, když to ale zaokrouhlím, měří aktuálně nějakých 17,5 cm. Všude přitom čtu, že samičky dorůstají max. 15 cm (a samci 30, což je taky překonaná míra).
Jak je to tedy skutečně?
Obrázok užívateľa
fajfmen
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 23 Okt 2020, 16:48
Bydlisko: Karlovy Vary

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod fajfmen » 25 Nov 2020, 22:28

Přidávám ještě snímeček z běžné údržby odchovny. Na všechny ostatní reaguje sameček útokem při přiblížení k akvárku na metr, zatímco já se mu tam můžu vrtat jak chci a on je v absolutní pohodě (mám ho od čudly, je to tak stále). Samička taky. Z jejich strany je to neuvěřitelná důvěra a z mé klika jako trám :D
Prílohy
guap 4.jpg
Obrázok užívateľa
fajfmen
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 23 Okt 2020, 16:48
Bydlisko: Karlovy Vary

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod miras90 » 26 Nov 2020, 13:09

Hele na udávaný max rozměr bych nekoukal. Většinou to je u ryb v přírodě v akváriu ty naší zdenenerovani jedinci dorostou většinou mnohem více. Mají mnohem více stravy, klidný život a většinou je to xxxtá generace co žije v zajetí a má prostě lepší podmínky k tomu aby vyrostli mnohem více ;)
Jinak moc hezké ryby, ať se jim daří.
miras90
 
Príspevky: 909
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod wunti » 26 Nov 2020, 20:09

Hele s tímhle absolutně nesouhlasím. Ve volné přírodě vždy jedinec doroste větší velikosti než v zajetí.
Má v přírodě větší prostor a to je k růstu pro rybu nejdůležitější faktor.
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod fajfmen » 26 Nov 2020, 20:25

Výjimky jsou. Třeba akvarijní rájovci mohou být až dvojnásobní oproti rájovcům v přírodě (jestli se tak dají nazvat rýžová políčka a kdejaká blátivá kaluž). Ale tam bude jistě hrát roli extrémní prostředí a podvýživa, s geny to nemusí souviset...
Každopádně tohle jsou poměrně velké ryby z řek, takže mě vzrůst nad udávané maximum dost překvapil.
Obrázok užívateľa
fajfmen
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 23 Okt 2020, 16:48
Bydlisko: Karlovy Vary

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod miras90 » 27 Nov 2020, 16:36

Vždy záleží jen na úživnosti vody a je jedno jestli to je akvárium nebo řeka ;)
Samozřejmě nemůžu je mít ve sklenici..
miras90
 
Príspevky: 909
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod fajfmen » 28 Nov 2020, 21:17

No fakt je, že se moty plaváním moc neobtěžují, pokud mají akvárko jen pro sebe. To pak většinu času stojí na jednom místě odkud mají nejlepší přehled a samy přitom nejsou moc vidět, jen pohybem očí sledují okolí. Bleskový výpad pro krmení, okamžitý návrat na pozici a zase jen monitoring území pohledem...
Jediná horečná aktivita nastává okolo tření (i když u mého páru už taky ne, kvartýr k Papulčině spokojenosti předělal Potvůrka už loni tak kvalitně, že jsou úpravy před každým dalším výtěrem jen ekvivalent použití prachovky... no a výtěry jsou u harmonického zkušeného páru rutina - večer lehce zintenzivní barvičky a ráno je šutr posetý jikrami). Pak hlídání čerstvě rozplavaných mláďat maminkou, aby např nevlezla do filtru... Tři čtyři dny a už zas postává vedle manžela, poučení prckové si plavou jak se jim zlíbí :)
U tvorů se silnou vazbou na teritorium (ve vodách bohatých na kořist nemusí být větší než metr na metr) asi nebude celkový prostor zdaleka tak důležitý jako to, jak se tam cítí. Je to jen osobní spekulace, ale třeba Papulčina stejně stará zatím nespárovaná sestra v neporovnatelně větším akvárku hned vedle je proti ní "poloviční" a jejího tátu (žije v cca 1000 l o více druzích, ne ovšem u mě) by náš Potvůrka ani nepovažoval za soupeře, ačkoli je pěkně urostlý... Co jsem si nemohl nevšimnout, ve společenských akváriích bývá (mimo dobu tření) velikost teritorií jen o málo větší než délka samce, víc prostě nedá... zatímco v mnohem menším soukromém si přitom jmenovitě náš dokonce vyčlenil místo, kam prostě nevplouvá. Nikdy. Něco jako Kocour v Červeném trpaslíku - " To je moje, to je moje, to je moje... Tohle místo ale nechci. To není moje." On si to zmenšil! ;)
Obrázok užívateľa
fajfmen
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 23 Okt 2020, 16:48
Bydlisko: Karlovy Vary

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia