Parachromis motaguensis

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod Rostro » 20 Sep 2014, 20:26

To je zvláštne, lebo ja keď som ich mal s ostatnými z rodu Parachromis ( managuensis, managuensis gold, friedrichsthalii a dovii), tak neboli extra agresívne. Tak rovnako ako ostatné Parachromis niako nevynikali v dave... Je pravda, že všetky boli aj rovnako staré a od mala boli spolu.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod stiff » 20 Sep 2014, 20:56

Belial píše:
Aquarista píše:parachromis majú svoju opodstatnenú povesť ;)
ale sú to nádherné ryby !!!


Ver mi, že o tom viem svoje. Samec otáčková mi zo dňa na deň zabil 10ks Nandopsis haitiensis... Vtedy som sa skoro rozplakal. Takže pekne krásne putoval aj s tromi samicami do iných rúk...


Haha :), áno, ty máš naozaj talent na likvidáciu mladých haiti :mrgreen: Tvoja spotreba týchto "bežných" rybiek skoro rozplakala mňa :) Ale pred tým motákom som ťa varoval :) Inak, ja mám teraz 2-3 samcov mota pri páre haiti. Môžem ťa potešiť, haiťáci si z motákov robia trenažéry/trhacie kalendáre. Zaujímavé je, že ich nezabijú. Posielam jedno foto "tata & syn" a tiež malú vzorku ako príklad dentálnej výbavy samcov :mrgreen:
Prílohy
parachromis_motaguensis_2_20120811_1802492188.jpg
parachromis_motaguensis_5_20121002_1748135032.jpg
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod jancibie » 20 Sep 2014, 21:23

Aquarista píše:
Belial píše:
Aquarista píše:parachromis majú svoju opodstatnenú povesť ;)
ale sú to nádherné ryby !!!


Ver mi, že o tom viem svoje. Samec otáčková mi zo dňa na deň zabil 10ks Nandopsis haitiensis... Vtedy som sa skoro rozplakal. Takže pekne krásne putoval aj s tromi samicami do iných rúk...


tuším aj arowanu ti dal dole ...

mne samec dovii od Stiffa tiež čisil akva, potom keď začal rovbiť z potamotrigonov poštové známky, dostal vlastnú nádrž. Následne zabil samicu a tak šiel známemu medzi pirane, páčil sa mu a tie pirane mu likvidovali všetko tak knim skúsil dovii. Po mesiaci ho dal synovy, lebo mu dal dole dve pirane ...

Dovii sa skrátka musí vydariť.....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod Belial » 21 Sep 2014, 06:31

stiff píše:Haha :), áno, ty máš naozaj talent na likvidáciu mladých haiti :mrgreen: Tvoja spotreba týchto "bežných" rybiek skoro rozplakala mňa :) Ale pred tým motákom som ťa varoval :) Inak, ja mám teraz 2-3 samcov mota pri páre haiti. Môžem ťa potešiť, haiťáci si z motákov robia trenažéry/trhacie kalendáre. Zaujímavé je, že ich nezabijú. Posielam jedno foto "tata & syn" a tiež malú vzorku ako príklad dentálnej výbavy samcov :mrgreen:


No keď sa tak zamyslím, tak nejaké varovanie tam bolo... Ale poznáš ma, ja počujem iba to, čo chcem.
A tú dentálnu výbavu som ukazoval aj synovi, keď som ich predával.
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod jancibie » 21 Sep 2014, 07:29

Ani hltacie schopnosti nie sú najhoršie......Tento chlapík mal cca 32cm. Vačšieho motaka som nikdy nemal a už asi ani nebudem mať.....
Prílohy
004.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod Rostro » 21 Sep 2014, 08:20

Pre Beliala treba vytvoriť samostatnú tému ako likvidujem haiti... Aj tie moje poslúžili ako krmivo :)
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod Belial » 21 Sep 2014, 16:43

Rostratus-admin píše:Pre Beliala treba vytvoriť samostatnú tému ako likvidujem haiti... Aj tie moje poslúžili ako krmivo :)


Tvoje nie. Tie postupne odišli nenásilnou formou. Ale priznávam, tých haiti som zabil viac ako ktokoľvek iný na Slovensku. :evil:
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 21 Sep 2014, 23:15

ja som mal samicu motaga dlho samu v akva a nakoniec sa vytrela so samcom managújca každý vravel že je to slepý výter a nič s toho nebude ale omyl mlade sa rozplávali síce nakoniec ostali len 2 ale prežili keď som ich dával jednému mali obe cca 12 cm zvláštne sfarbenie mali :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod jancibie » 22 Sep 2014, 16:50

satan z pekla píše:ja som mal samicu motaga dlho samu v akva a nakoniec sa vytrela so samcom managújca každý vravel že je to slepý výter a nič s toho nebude ale omyl mlade sa rozplávali síce nakoniec ostali len 2 ale prežili keď som ich dával jednému mali obe cca 12 cm zvláštne sfarbenie mali :D

Plodnosť krížencov v rámci rodu nie je žiadne prekvapenie.....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Parachromis motaguensis

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 26 Sep 2014, 11:44

Rostratus píše:To je zvláštne, lebo ja keď som ich mal s ostatnými z rodu Parachromis ( managuensis, managuensis gold, friedrichsthalii a dovii), tak neboli extra agresívne. Tak rovnako ako ostatné Parachromis niako nevynikali v dave... Je pravda, že všetky boli aj rovnako staré a od mala boli spolu.

u mňa bola len samica ta bola kludna iba s loiselkou sa nejako nemali v láske samca som nemohol zohnat 2r tak sla S5 do Prievidze
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron