Rio Ostrava

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Saty » 26 Apr 2017, 20:09

Škoda jí :( . Takže nějaká nemoc a zebriny to skončily?
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 26 Apr 2017, 20:21

Saty v to doufám. Ale pravděpodobnější je, že zebriny se nudily/měly hlad/..., tak napadly zdravého satana.
Pokud přijdu ještě o jednoho satana, taky 4 zbývající dám pryč a koupím více sumců.
Nebo vás napadá nějaká mírná cichlida, co by se hodila do 450l akvária a byla dost odolná vůči zebrinám. Mě napadá jen Hypselecary a ty nechci.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Saty » 26 Apr 2017, 20:50

No tak to težko radit. Napadá mě zkusit přidat nějakou odrostlejší páru např. Heros, ale záleží jak by soužití dopadlo.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 18 Máj 2017, 19:30

Saty, napíšu ti to sem. Nepřišel jsem na to, jak do zprávy přidat fotky a třeba to bude zajímat i někoho jiného.

Můj externí skleněný filtr s hladinou v úrovni hladiny v akváriu. 2. verze, původní byl úplně šatně navržený a i tento není úplně podle mých představ.

A přívod jen 2x učko svařené z vodovodní trubky.
1. Komora: Sání, dole se usazuje kal a je zde umístěno topení
2. Komora: a - filtrační vata, měním každý týden, b samostaný molitan, občas properu, 2c zbytek molitanu
3. komora: a - molitan v kuse po vrch přepážky, b - molitan nakrájený na kostičky
4. komora: molitan nakrájený na kostičky, je zde zavedeno na dno vzduchování, protože nemám čeřící přepážky
5. komora: a molitan, b 7,5 litru Ehfi substrát pro, c molitan
6. komora: čerpadlo (450l/h) + litr rašelinového granulátu v pytlíku
B Výstup z filtru - zahradní hadice

Při údržbě vyndám obě učka na sání z akvária a hadici z filtru přehodím z akvária do první komory. Díky tomu si filtr v sobě točí vodu a je nezávislý na hladině vody v akváriu. Vatu měním každý týden a při tom odkalím pod vatou a v 1. komoře.
Přívodní trubky nemají odvzdušnění. Takže je ponořím do akvária tak, aby se z nich dostal vzduch. Pak ucpu jeden konec (palcem nebo korkovým špuntem) a ten ucpaný konec přemístím do první komory filtru tak, aby se ten neucpaný nedostal nad hladinu.
Pokud to nechceš řešit jako já, nebo budeš mít to potrubí složitější, můžeš si v nejvyšším bodě navrtat dírku, do ní zatěsnit vzduchovací hadičku. Pak se trubka nasadí jen shora, pusou se vysaje pomocí vzduchovací hadičky všechen vzduch z trubky a pak se vzduchovací hadička utěsní škrtítkem na vzduchovací hadičky.
V případě výpadku proudu se nestane vůbec nic. Hladiny jsou víceméně ve stejné úrovni, tak se jenom dorovnají na 100% a po obnovení přívodu se zase rozjede čerpací hlava a filtr jede dál.
Když se ucpe přívodní trubka, vyčerpe čerpadlo z poslední komory všechnu vodu spolu s vodou. která je nad přepážkami. Měl by jsi na to mít rezervu v akváriu. ALe mám 2 trubky a ještě se mi nestalo, že by se ucpaly obě. Moje čerpadlo se nezničí chodem naprázdno. Mám to vícekrát ověřeno při údržbě, kdy jsem vyndal to sání a zapomněl přehodit hadici. Pak se poslední komora odčerpala do akvária a čerpadlo jelo na sucho. Míval jsem tam topítko a to při tom vždy prasklo.
Čeřící přepážku bych si zase udělal, ale jen jednu. Je dobrá na umístění vzduchování, i když teď jsem musel použít vývod vzduchu pro filtr na něco jiného a nemám v něm vzduchování.
Pásky skla na boku a tím, že voda bude procházet molitanem bočně je dobré řešení. Taky o něm uvažuju do budoucí verze 3 mého filtru. Ale předposlední komoru bych udělal stejně jako mám teď. Poslední komora musí mít přívod vody z hora přes přepážku, jinak se ti při ucpání sání dostane do akvária voda z celého filtru. A taky bych rád někam dal keramiku. Na tu jen pásky skla po bocích nestačí. Taky je otázkou, jak řešit sání, nedáš tam takto vatu.
Prílohy
fl4.jpg
Viz popis
FL2.jpg
Trubka na sání
fl1.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod liborass » 19 Máj 2017, 09:56

mám něco podobného, ale pod akva a vatu jsem měnil taky každý týden, pak jsem do komory nasadil krevetky a ted měním vatu jednou za dva měsíce a i hladina se moc nezvedá...
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 19 Máj 2017, 14:22

pekne vymyslené/úrobené
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Saty » 19 Máj 2017, 19:42

Máš recht do zprávy nejde přidat fotka :( . Tak po poradě s tebou jsem zkusil v rychlosti nakreslit představu filtru i s rozměry. Sorry je to jen ručně ale pro představu stačí. Nakonec jsem zvolil dvě čeřící přepážky. Stačí u nich šířka 15 mm? Dál jsem neměl představu z jak silného skla udělat samotné akva stačí 6? Přepážky jsou z 5 to by mělo být dostatečný. Co se týká čerpadla, mám doma jedno plonkovní eheim compact 600. Výkon udaný výrobcem je 250 - 600 l/h bude to dostatečné?
V obrázku jsem to nepopsal, ale první komora vpravo (50 mm) je na sání a poslední vlevo (90 mm) je na čerpadlo.
Tak s chutí do mě, s přípomínkama co udělat jinak a líp.
Prílohy
filtr-compressor.jpg
náčrt
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 19 Máj 2017, 19:56

Vypadá to OK.
K čemu chceš tu přepážku? Já bych jednu chtěl na vzduchování a na to asi bude 1,5cm málo, proudění vody to stačit bude. Ale jen jednu udělat nemůžeš, nevyšlo by ti sání a výtlak jak mají.
Co se týče skla, tak 60cm vysoká akvária se lepí z 10-12mm. Ale ten filtr je hodně zpevněný těmi přepážkami. Možná bude 6mm stačit, ale s tím ti neporadím. 5mm na přepážky bude stačit bohatě.
Ten Eheim klidně použít můžeš, ale musíš mít druhé čerpadlo v akváriu. Akorát ten Eheim dost žere vzhledem k výkonu.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod liborass » 19 Máj 2017, 20:05

přepážky můžou být i ze 4, já mám čeřící přepážky široké 2,5 cm a co takový filtr https://rybicky.net/nadrz/19387/d157848.jpg je to vlastně několik hmf filtrů za sebou, mě osobně se dost líbí...
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Saty » 19 Máj 2017, 20:17

Právě do těch přepážek dám vzduchovací kamínky a ty do těch 15 mm v pohodě vlezou (mám je změřený). Měl jsem obavy, že na těch 60 cm by mělo nějaký vzduchování být. A jen s jednou čeřící přepážkou by to nevycházelo s přepážkou k čerpadlu. Příkon čerpadla je podle výrobce 7 W což je oproti 25 W u externího filtru pro mě o dost míň. Tenhle filtr bude náhrada za jeden externí, na druhé straně zůstane druhej externí eheim, takže čeření vody po celé dvoumetrové délce bude v pohodě. Na sílu skla se poptám u výrobce co doporučí.
Re liborass: v původním plánu jsem to chtěl řešit jako dle návrhu výše, nebo spíš kombinací několika přepážek a několika pásu na hmf filtr. Ale pak jsem to zavrhl. Zatím se mi víc pozdává návrh když voda cirkuluje mezi přepážkami. A taky jak podotkl Jirka, je to nepraktický v tom když tam chceš nacpat nějaký sypký náplně (sice jdou dát do různých sáčků apod.) anebo třeba i vatu hned do první komory. Ale s tímhle řešením počítám do novýho akva, který plánuju, ale kde bude tento filtr vlepený přímo v akva.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron