Rio Ostrava

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 08 Apr 2017, 18:12

Satanovo oko vypadá už OK, ale nelíbí se mi jedna zebrina. Už asi měsíc má na těle u hřbetní ploutve 4 bílé tečky na každé straně. Tečky jsou rozmístěny asymetricky. Vypadá to jak krupička, ale vzhledem k tomu, že už to má delší dobu a stále na stejných místech to musí být něco jiného.
Nenapadá někoho co by to mohlo být?
Přikládám fotku, je to kousek za tou černou skvrnou. Na lepší fotku nemám trpělivost.
Prílohy
zbr.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Apr 2017, 20:15

Nikoho nenapadá nemoc podobná krupičce? Dávám pár dalších fotek.
Prílohy
zn3.jpg
zn2.jpg
zn1.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Apr 2017, 20:20

Ještě pár fotek mých momentálně nejoblíbenějších ryb. Sice kvůli nim nemůžu mít další ryby co bych chtěl, ale kdyby šlo do tuhého, tak se radši zbavím satanů a elek než této dvojičky. Ono Panaquolus L204 má namále, má dost okousanou ocasní ploutev. Kdyby to nebyla má nejstarší ryba, tak už jsem ho dal pryč.
Prílohy
zzz4.jpg
zzz3.jpg
zzz2.jpg
zzz1.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 17 Apr 2017, 20:28

Jsou krásný. Klidně si dovedu představit akvárium jen s párem Creni a hejnem teter, které by se průběžně doplňovalo :-) .
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Apr 2017, 20:58

No s jejich apetitem by jsi musel doplňovat tetry každý den. :D Jednu dobu to vypadalo, že se zebriny nesnesou se satany ani elky. Ale byl jsem rozhodnutý, že si je určitě nechám i za cenu, že budou v akváriu jen ty 2 zebriny. Teď je až na L204 teď soužití OK. Dokonce ani H. basilisko, který je nejmenší v akváriu, není bitý. Umí totiž rychle zdrhat. Pokud pojede Kudrna konečně ke Glasrovi, tak jim přikoupím jednoho spolubydlícího. Voda podle mých měření je super, NO3 pořát kolem 10mg/l.
Pár creni ale můžeš mít i ty, reganky mají chování jak cichlidky. Ty moje byly naprosto mírumilovné.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Saty » 17 Apr 2017, 21:59

Krásný ryby. Osobně nevím jestli bych v akva snesl jen jeden pár ryb, ale je to věc vkusu každého. i Když tohle jsou impozantní ryby samo o sobě.
Co k nim uvažuješ přidat?
Můj nově přidaný H. basilisko měl na sobě taky podobný tečky jen mi přišly o malinko větší. Na krupičku to taky nevypadalo. Teď už to na sobě nemá a je v cajku. Vůbec netuším co to bylo, nakonec jsem ho ani nepřelovil do karantény. Jen jsem ho pečlivě sledoval a zdvojnásobil údržbu. I když paramtery vody byly dobré i tak. Prostě záhada.
Ještě se tě zeptám v akva používáš vzduchování, myslíš že je třeba. Pročítal jsem nějaký zahraniční fóra a celkem to všude doporučují. Já mám v akva dva externí filtry, který mají vypustě u hladiny, takže ji celkem čeří (ale moc to neprospívá plovoučkám :( ). Ryby taky nevypadaj, že by si na nedostatek stěžovaly, tak nevím. Spíš mě to jen zajímá, když to hodně lidí u velkých cichlid používá.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Apr 2017, 22:32

Musím mít vzduchování. U hladiny se mi voda moc nehýbe a před údržbou je skoro celá hladina zarostlá plovoučkami. Mám schválně čerpadlo s výstupem u dna, aby proud vody nevadil plovoučkám. Takže vzduchování je jediná cesta jak dostat kyslík do vody.
Už jsem o pár ryb kvůli kyslíku přišel. Neměl jsem vzduchování a rozbil jsem vnitřní filtr, který v té době čeřil hladinu. Pokud se ti hladina hodně hýbe, nemusíš vzduchování řešit. Ale jak to mám teď mi přijde ideální, ty plovoučky hrozně pomáhají s kvalitou vody.
Já taky nejsem zastáncem akvárií s pár rybami, ale zebriny jsou pro mě top ryby co se snad neomrzí. A mám ještě další 2 momentálně poloprázdné akvária (budou tam Asijské ryby).
Nebudu psát co plánuju za ryby. Pak dám fotky až to koupím. Protože furt měním názor a než pojede Kudrna ke Glasrovi, můžu chtít úplně jiné ryby.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 18 Apr 2017, 07:26

Jsou parádní!
Pokud se chová a žere normálně a ty tečky ji nepřibývají nebo se nezvětšují tak bych to neřešil .
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2873
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 26 Apr 2017, 09:48

Musel jsem utratit jednoho Satana. Docela by mě zajímalo, jestli za to můžou zebriny, nebo jestli ho jen ožíraly, když viděly že je nemocný.
Plaval hlavou dolů, občas i břichem vzhůru a zebriny ho od ocasu ožíraly za živa. Předevčírem byl ještě OK.
Prílohy
sat.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod wunti » 26 Apr 2017, 18:35

R.I.P. :(
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 629
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron