720 l - Amazonské zákoutí

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod nhkg » 21 Okt 2016, 22:49

Chaetostoma normálně vylízá přes den. Aspoň ta co jsem měl já. U žrádla odháněla a plašila Satany. I přes den se snažila prát s mnohem větší L204 a občas potrhle plavala velkou rychlostí po akváriu. Ale ve druhém akváriu byla vidět mnohem méně. Divná ryby, ale určitě ne věčně zalezlá potvora jak u mě byli třeba modří fantomi L128. Ti nevylezli ani při krmení.
Já sem teď s mými eLky maximálně spokojený. Mám L204 a L137 po jednom kuse. Oba přijdou ke žrádlu, neperou se a občas vyplavou i ve dne. Hlavně L204 vůbec nevadí světlo. Ale trvalo jí to 4 roky...
Být tebou zbavím se všech ryb se kterými nejsi spokojený a dokoupím další. Když je nabídneš zadarmo, tak se někdo najde. Dokonce občas i někdo s odpovídajícím akva. Já to tak dělal rok, ale teď sem maximálně spokojený s osádkou v 450l. Akorát dokoupím jen něco do dalších akva, která mám teď prakticky prázdná.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 21 Okt 2016, 23:25

No nejaky ty sumce bych chtel ponechat a to budou ty chateostomi. Zatim jsem neprisel na chut nejakym eLkam. Tak doufam ze se Chateostomi zabydli a budou vuc cilejsi. No Crenicichla a pokud se zadari i Daemon pujdou z domu. Ja uz jen doufam ze neprijdu o dalsi rybu. Takze az vsechny zbyle dorostou tak budou ryby v optimalnim poctu.
Jo tak k doplneni tvych ke gymnogeophagum to nebude jednoduche, jestli mas stale pozadavek na nizsi teplotu tak vyber je asi dost omezenej a o sehnani tech ryb ani nemluvim.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod nhkg » 22 Okt 2016, 08:23

Chaetostomy ti aspoň žerou řasy. Jak jsem ji dal pryč od Gymnoušů, tak je vidět, že i jedna zvládala čistit celé 325l akvárium.
Ať ti ten démon pak nechybí. Já se předloni rozhodl, že přejdu od Satanů na menší ryby a dal pryč Satany. Do měsíce jsem toho litoval a radši koupil nové větší akva a nové Satany. Mi ty ryby hrozně přirostly k srdci. Ti bez puntíků jsou odolnější než kterákoliv ryba co máš teď.
Doplnění ke Gymnoušů půjde. Chce to jen trpělivost. Teď sháním eLko na řasy, někde levně sumečky Scleromystax barbatus. Obojí je běžně k dostání. A občas se objeví i nějaká vhodná cichlida. V září jsem objednával Chaetobranchopsis australis, ale bohužel nedorazili. Pak byly Apisto, ale ty vyprodali než tam Kudrna jel.
A teď mám ještě jedno minikvárko 58l taky bez topení. Tam neplánuju Cichlidy a chci tam vrčivky (Trichopsis) .
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 22 Okt 2016, 19:08

Tak ja mam chaetostomy dve a zatim zadny ubytek ras nepozoruju ;) . Dokonce zacinaj odchazet i lekniny, ale to davam na vrub snekum. Hold rostliny v tomhle akva proste nemaj sanci. Mozna nejakej Anubias, ale s rychlosti jakou roste by byl za chvilu sama rasa. Jedine nejaky drobny plovoucky jako je okrehek. Pistii se ve vetsim proudu vubec nedari, tak pokud narazim na jinou plovoucku zkusim nejakou dalsi.
Pro me jsou top ryby A. Heckelii a Biotodoma :D . Ale nad Satanama uz taky delsi cas u uvazuju.
Pokud se zadari a sezenu S. Acuticeps nebo Pappaterra tak pujdu do nich. Z tech bezne dostupnejsich uvazuju nad S. Leucosticta, ty ma aktualne Glaser v nabidce. Ale ted chci hlavne dat nadrzi chvilu klid at se zas vsechno ustali a neprijdu o dalsi ryby. No ono je dalsich ryb co bych chtel o dost vic. Jen ten prostor neni nafukovaci :( .
Jo vrcivky jsem taky nejakej cas mel, hezka, vdecna rybka.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod blegon » 24 Okt 2016, 17:08

Kudrna má skladem daemony ;) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 17 Nov 2016, 21:04

Po cca měsíci menší aktualizace nádrže. Po neurčené nákaze jsem přišel o jednoho daemona, dvě cupida a jednu wavrini. Měsíc ryby pozoruji a ostatní vypadají v pořádku, tak doufám, že všechny ryby budou prosperovat.
Před časem proběhla větší údržba. Všechny kameny a kořeny šly ven a byly očištěny a odkaleno řádně celé akva. Plus postupně vyčištěny oba externí filtry.
3 týdny zpátky jsem neodolal a dovezl jsem si pár nových rybek, 4 kusy Satanoperca leucosticta a 5 kusů Geophagus taeniopareius. Satanoperky mají kolem +- 7 cm, jen si nejsem moc jistej určením druhu. Doufám že to budou leucosticty a ne jurupari (zkusím líp nafotit). Geophagové jsou ještě prcci mají tak 5 cm. Nemůžu si pomoct, ale strašně mi připomínají B. wavrini, jen mají víc odlesků na celém boku než Biotodomi a nemají bíle orámovanou skvrnu na boku.
Celou dobu jsem je nechal v 200 litrovém akva, ale dnes už jsem je přelovil do velkého k ostatním.
Prílohy
torben.jpg
Akva po výměně vody a přidání torbenu
celek.jpg
Akva
S.leucisticta.jpg
Satanoperca
Satanoperca.jpg
Satanoperca
Geo.jpg
Geophagus taeniopareius
Geophagus.jpg
Geophagus taeniopareius
geophagus a wavrini.jpg
Srovnání geophagus a wavrini
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Nov 2016, 22:02

Dokoupil jsi moje oblíbené ryby. :D Z mojich Satanoperca leucosticta se vyklubaly Satanoperca mapiritensis. Ty tvoje asi ještě nepůjdou určit, v mládí všechny vypadají jako jurupari a rostou hrozně pomalu. Každopádně je super, že si dal na mou radu a zůstal jsi u Satanů, akorát jsi přešel na ty odolnější (bez puntíků).
A Geophagus taeniopareius jsou neskuteční krasavci. Kdysi se mi líbili i proto, že jsou tak malí. Teď mě to že jsou malí pěkně štve, protože kvůli zebrin nemůžu koupit malé ryby a hrozně bych je chtěl.
Odkud máš ty ryby? Glaser?
A kdyby jsi se nudil, prosím o aktuální soupis osádky. Tohle mi tu hrozně chybí, na rybičkách je to krásně u každé nádrže vidět.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Danny » 17 Nov 2016, 22:52

Ahoj Saty,moj daemon to tiez nedal a asi cca po 3 tyzdnoch pozorujem na dalsom pri postrannej ciare podobne ranky na koži.Ale len na jednej strane.Diery na hlave nema.Novy geosi super gratulacia. ;)
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod kvietik » 17 Nov 2016, 23:20

Geophagus taeniopareius som videl minule naživo u Blegona a veľmi sa mi páčili, tak gratulujem k nim nech sa im u teba dari. Ako sa u teba dari Akare Heckelovej? Ak by sa ti ich podarilo vyfotiť , tak to hoď sem dik.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1874
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 18 Nov 2016, 00:22

No nakonec jsem je vzal od Klepešty, kterej je měl skladem.
No Satanoperky mě celkem uhranuly, tak uvidíme co z těchto vyroste. Tyhle geoše jsem sháněl dost dlouho a když byla možnost tak jsem prostě neodolal.
A. heckelii je úžasná ryba, daří se jí skvěle. Největší dva kusy už mají skoro 15 čísel. Až dorostou budou dominantou nádrže.
Zkusím nafotit, ale nějak se mi nedaří poslední dobou fotky. Když přidávám do vody torben jsou fotky hrozně do žluta a nevystihuje to vybarvení ryb. Uvažuju, že vyměním led reflektory, za led osvětlení i s jiným vybarvením než jen studená bílá, jestli by to třeba nepomohlo pro lepší kontrast ve výsledném vybarvení. Dařit se fotky jak Dannymu tak si spokojeností mnu ruce :D .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron