720 l - Amazonské zákoutí

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Danny » 07 Okt 2016, 20:02

Saty ako zere a aka je jeho aktvita?creni nieje nahodou samica plna ikier?
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 07 Okt 2016, 20:11

Chování úplně stejné, jen bych řek že už nemá stažené ploutve jak před pár dny. Ale lekavá je stále stejně, ale jinak plave s ostatníma rybama po nádrži. Krmení stále spíš jen uzobkává, než by se na něho vrhala.
Creni je sameček, ale co jsem nasadil léčbu, tak krmím jen sušeným a tím se moc nepřecpává. Ale z huby mu nic netrčí, že by sežral něco většího jak to bylo v případě větších krevet. I když nevím jistě jestli neubylo pár neonek, nějak se jich nemůžu dopočítat.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Danny » 07 Okt 2016, 21:11

To budu tie neonky.Aspon ze sa neoddeluje od ostatnych.Neboj to dame uz sa to lepsi ;)
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 08 Okt 2016, 19:43

Tak stav creni se celkem zhoršil. Už neudrží rovnováhu a plave břichem vzhůru :( . Břicho má stále nafouklé a zrychleně dýchá. Vůbec to nechápu teplota je nastavená kvůli léčbě flagellolem na 29 stupňů, údržba pravidelně obden. Nemá zježené šupiny tak na nějakou vodnatelnost to nevypadá. Jediný co mě napadá je nějakej zánět plynového měchýře, ale jak to léčit? Rybu jsem přelovil do karantény, hodnoty vody stejné jak v hlavní nádrži a teplota nastavená na 29, ale dál fakt nevim.
Prílohy
nemoc.jpg
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod blegon » 08 Okt 2016, 20:09

Osobně bych jako nejlepší řešení viděl rybu urtatit.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 08 Okt 2016, 20:20

Sice drastický, ale taky mě to napadlo jako řešení. Teda pokud by někdo nevěděl co by to mohlo být případně jak to léčit.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 09 Okt 2016, 12:38

Tak bohužel ráno už plaval creni břichem nahoru. Všechny ryby krom satanoperky se jinak zdají v pořádku. Možná byla chyba vpustit do nádrže ryby od Kalabi bez karantény, jinak nevim čím by to mohlo být.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 09 Okt 2016, 15:57

Hmm tak to je blbé. Takže je to jasné. Dovolím si tady citovat jeden článek. K dispozici na http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=71

Vodnatelnost patří mezi takzvané oportunistické choroby. Tím jsou myšleny organizmy, které jsou za normálních okolností přítomny v těle ryby a patří k běžné tělesné flóře. Teprve při oslabení imunitního systému dojde k jejich nadměrnému množení a způsobují příznaky onemocnění. Napadené jsou především oslabené a stresované ryby, ale i takové které jsou chovány v nepřiměřených podmínkách. K nim patří např. tvrdá alkalická voda s překročenými hodnotami sloučenin dusíku, nevhodné krmivo (příliš výživné jako jsou Tubificidae, živočišné maso, Enchytraceus albidus, Lumbricus terrestris, Chironomidae), ale také stres zapříčiněný uvnitř i mimo druh. Příznaky onemocnění se projevují následovně: tření těla o předměty, někdy spojeným s otřásáním, jakoby se ryba snažila něco setřást, kolébavým pohybem ze strany na stranu, apatií, nechutí k jídlu, zrychleným dýcháním a hlavně otokem celého těla jako následek plnícího se břicha exsudativní tekutinou. V neposlední řadě je to i bílý, vláknitě se táhnoucí trus. Útěchou nám může být jen to, že v boji proti tomuto onemocnění musíme ošetřovat jen nakažené jedince, aniž bychom museli podrobit léčbě celý chov. Ošetřovat můžeme pomocí Metronidazolu a Nifurpirinolu. Tato léčiva působí poměrně v širokém pásmu na mikroorganizmy. Ošetření provádíme nejlépe v oddělené nádrži s podobnými hodnotami vody, jako byly v hlavní nádrži. Vlastní léčba může probíhat ve dvou fázích i za předpokladu, že léčba byla úspěšná již v první fázi. Zmíněné medikamenty dávkujeme následným způsobem: 3 600 mg Metronidazolu a 82,8 mg Nifurpirinolu na 100 l vody.

U mě to vždycky probíhalo tak, že postupně odcházela jedna ryba za druhou. Hold je to součást chovu náročnějších cichlid a člověk se musí naučit pečovat o ně tak, aby vše fungovalo, jak má.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 765
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod kvietik » 15 Okt 2016, 22:34

Mne tiež raz presne takto pri liečení flagellolom odišli dva terčovce.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1874
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 720 l - Paradise Biotodoma

Neprečítaný príspevokod Saty » 16 Okt 2016, 16:14

Tak bohužel po týdnu jsem přišel o jednu B. cupido a další dvě plus S. daemon jsou v karanténní nádrži.
Nějak to šlo všechno ze dne na den. Jak jsem přišel o crenicichlu tak se začali objevovat příznaky i na dalších rybách. Bohužel hned následující den byla jedna cupido břichem hore. Proto jsem radši přelovil ostatní ryby do karántény a zkouším léčbu bactopurem (ten mě napadl když jsem pročítal odkaz od Tomáše Kubíka níže, tímto za něj díky). Ale moc šancí jim nedávám :( .
V hlavní nádrži snad už všechny ryby v pořádku. Výměna vody, čištění předfiltrů každý třetí den. Taky jsem vyčistil jeden z filtrů a přidal do něj balík rašeliny. Hodnoty vody v akva kontroluju při každé výměně a jsou v normě.
Jen nevím co zapříčinilo tento stav. Údržbu nezanedbávám, krmení pestré, tak nějak nevím. Snad byla chyba přidat ryby z neověřeného zdroje bez karantény :( .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron