Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 12 Aug 2016, 11:51

veľká škoda :(
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 12 Aug 2016, 13:35

K...a ! :roll: Nejdražší a nejlegendárnější ryby na CK a oni si kapou jak gupky !
Je to veliká škoda ale ještě pořád máš záložní a Tillman taky ;) ..... ale přeju ti aby tohle byla opravdu poslední !
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 12 Aug 2016, 13:36

:cry:
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod paloi » 12 Aug 2016, 16:01

HEAD66Y6 píše:K...a ! :roll: Nejdražší a nejlegendárnější ryby na CK a oni si kapou jak gupky !
Je to veliká škoda ale ještě pořád máš záložní a Tillman taky ;) ..... ale přeju ti aby tohle byla opravdu poslední !


Najdrahšie určite nie sú, ak to berieme na cenu za kus ;) Zasa nepreháňaj :P A najlegendárnejší zostáva (aspoň pre mňa) Rostrov aligátor (aj keď si nie som istý, či to nebola legenda len na CP). Ja som len pre Tomocichlu sieboldii urobil neskutočný marketing :mrgreen:

V podstate ja som od Tillmanna pýtal len 6, takže teraz mám počet, aký som chcel na začiatku. Tých 8 som musel zobrať, ak som chcel rezerváciu. Ale reálne - budem rád, ak zostanú 2-3 kusy. A drzé sú, darí sa im aj pri väčších rybách.

A za sústrastné telegramy ďakujem ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 12 Aug 2016, 22:12

upřimnou soustrast
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod sumdir » 14 Aug 2016, 16:51

paloi píše: Ja som len pre Tomocichlu sieboldii urobil neskutočný marketing :mrgreen:



tak to je pravda, propagaciu si im za tie 4 roky urobil poriadnu :mrgreen: keby ryby museli platit tantiemy, od sieboldii by si mal uz pekny balik na ucte :mrgreen:

a ked pozeram na tu fotku, dobre si ju tie ostatne ryby podali, skoda jej. kazdej jednej ryby je skoda.
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod paloi » 14 Aug 2016, 21:14

horko-ťažko sa mi dnes "podarili" aspoň dve fotky :(
Prílohy
DSCF7381.JPG
DSCF7312.JPG
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 22 Nov 2016, 08:18

Nazdar Paloi ;)
Je u těchto krásek něco nového? Doufám že je vše OK a dělají radost .... taky zkus něco vyfotit.
Ty máš doma takový poklady a vůbec se nechlubíš :roll: Nebuď tak skromnej.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod paloi » 13 Feb 2017, 16:57

Pár postrehov zo života sieboldii, po osobnej skúsenosti:

Rastú neskutočne pomaly. Cincelichthys pearsei, dovezené v rovnaký deň a rovnakej veľkosti, majú po roku asi dvojnásobnú veľkosť. Menšie Petenia splendida red ich tiež už prerástli. Drzé sú však neskutočne (samozrejme, v rámci mojej kľudne osádky). Postavia sa rybe aj 3-násobne väčšej. Niekedy dokonca vo dvojici, ako som si párkrát všimol. Je to až smiešne, ako sa dve malé ryby jedujú a zastrašujú jednu veľkú. Rešpekt majú akurát pred 30 cm Peteniami a melanurusom.

Na nete sa píše, že preferujú rastlinnú potravu. Ale kdeže! Mám asi odchov navyknutý na mäso. Ovsené alebo pšeničné vločky si dajú, ale netrhajú sa za tým. Tomu, čo vonia po nejakom živočíchovi, nikdy nepohrdnú.

Problém s čistou vodou. Pri prvej uhynutej rybe som myslel, že ju ostatné dobili. Mala rozpáraný bok. Ale keď sa nad tým spätne zamyslím, asi to nebola bitka. A ak bola, tak rana prepukla do infekcie. Na rybe bola hlboká červená rana a okolo biele chumáče. Už sa mi to niekoľkokrát zopakovalo, keď som sa 3 týždne nedostal k čisteniu akvária. Vtedy zabral Baktopur Direct. Žiadne iné ryby to nemajú. Ani nemali. Jedine Caquetaia spectabilis mala také chumáče, ale tá to mala vždy len na papuli. Kto choval niekedy spectabilis, mohol sa s tým stretnúť.

Vnútrodruhová agresivita. To áno, toto je správanie ako z učebnice. Vždy si vyhliadnu jednu, do ktorej všetky ostatné dorážajú. Našťastie sa ten "obetný baránok" strieda, keďže 4 menšie ryby sú v rovnakej veľkosti. Najväčší kus (aktuálne asi 11-12 cm) sa do bitiek nezapája. Keď boli ryby spolu, vyfarbil sa jeden kus, predpokladám, že to bol samec, asi alfa (najväčšiu mám asi samicu). Keď som oddelil tieto dva kusy, tak sa k sebe celkom mali. Žiadne bitky medzi sebou, často plávali popri sebe. V druhej časti sa vtedy vyfarbila iná ryba (predpokladám, že tiež samec, možno beta). Niekedy koncom roka som zrušil predelovaciu sieťku a ryby som spojil dohromady. Beta samec vybledol a vyzerá ako všetky ostatné ryby. Alfa samec ďalej žiari.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 13 Feb 2017, 19:58

Pěkný doplnění informací k chovu ;)
Paloi jak jsme se bavili když jsi byl u mě, růst sieboldii ale i hromady jiných ryb se s růstem mladých C. pearsei nedá srovnat. To jsem fakt u jiných ryb nikdy neviděl, jak dokážou poskočit třeba během 14 dnů... Těch 32cm co měl můj samec synspilum za 8 roků , stačil samec pearsei dohonit za 4 roky!

Tak ještě nějaký fotky k sieboldii kdyby se podařilo ..... ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť