Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod paloi » 29 Máj 2016, 22:50

dva nové zábery najväčšej sieboldii, v pozadí sa motajú nové splendidy wild, Heady mi včera doviezol na Slovensko :D
Prílohy
tomo 29.5. a.jpg
tomo 29.5.b.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod Janek » 30 Máj 2016, 07:14

Už vypadají moc pěkně !
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod paloi » 30 Máj 2016, 08:25

Janek píše:Už vypadají moc pěkně !


Ďakujem, ale zatiaľ je to predčasné hodnotiť, dal som v sobotu večer dva najväčšie kusy do 300 litrov (predelil som 1000-ku) spolu s peteniami (od Headyho) k sysnpilám a bocourti. Sieboldii sú tam najmenšie medzi nimi, ale oťukali sa rýchlejšie ako petenie. Túto časť nádrže riadi najväčšia synspila. Ale sieboldii pri nej nemajú zatiaľ žiaden problém. Drzé sú ako húsenice, pri kŕmení sú prvé, aj keď sú tam najmenšie. Prekvapilo ma to, lebo som čakal opatrné a bojazlivé ryby. Zabývali sa tam behom 10 minút. Peteniám to trvá už dva dni a ešte stále nie sú vo forme.

Vo veľkom akva mám lepšie svetlo, tak vidieť na tých rybách, že už chytajú nejakú farbu, povedal by som, že taký slabý oranžový nádych.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 30 Máj 2016, 10:09

Slušný fotky paloi.... za chvilku ty zdejší "Saudky" doženem, já nám věřím :D
A sieboldi začínají být sakra krásný, fakt že jo . Koukej je rozmnožit ať si od tebe můžu koupit nějaký potomstvo a být první v ČR kdo je má ať můžu machrovat :D
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod Janek » 30 Máj 2016, 13:05

Já myslím že hlavně že to roste, tvaruje se a vypadá to jako stieboldii, potažmo vůbec tomocichla, jinak řečeno kvalitní materiál, když už na ně byl takový hon.
Mimo téma ale snad ti to nevadí, jak velké jsou ty petenky co jsme ti vezli? Neměřil jsi je ? Jde jen o to že mám jejich sourozence tak mě zajímá porovnání a jak to rostlo u Pavla
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod paloi » 30 Máj 2016, 18:07

Janek, splendidy som nemeral, išli okamžite do akva, už som ich nechcel viac stresovať. Odhadom 9-10 cm
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod sumdir » 04 Jún 2016, 12:08

paloi píše:dva nové zábery najväčšej sieboldii, v pozadí sa motajú nové splendidy wild, Heady mi včera doviezol na Slovensko :D


tak ja si ich pamatam este ako male rybky s farbou karasa striebristeho, toto uz chyta nejaku farbu, dobre... ;)
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod paloi » 04 Jún 2016, 22:06

Janek píše:Já myslím že hlavně že to roste, tvaruje se a vypadá to jako stieboldii, potažmo vůbec tomocichla, jinak řečeno kvalitní materiál, když už na ně byl takový hon.
Mimo téma ale snad ti to nevadí, jak velké jsou ty petenky co jsme ti vezli? Neměřil jsi je ? Jde jen o to že mám jejich sourozence tak mě zajímá porovnání a jak to rostlo u Pavla


Petenie od Pavla majú 11 cm, najväčšia Tomocichla sieboldii 9 cm. Pažravé sú, ako húsenice :lol:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod paloi » 16 Júl 2016, 14:31

Na začiatku témy bola spomínaná vnútrodruhová agresivita týchto rýb. Nie som si celkom istý, či ide o tú vnútrodruhovú agesivitu, alebo majú ryby nejakú chorobu. Ešte som v minulosti nemal doma rybu s takou hlbokou ranou, ako sa mi už podarilo vidieť druhýkrát za posledný mesiac. A aj argentei a myersi sa vymlátili tak, že už nebolo čo zachraňovať. Žiadne hlboké rany, len mŕtva ryba.

Aktuálne mám sieboldii rozdelené 2 + 5 kusov. Dve väčšie sú v oddelenej časti 1000-ky, 5 menších v 80-ke. Na začiatku júla som mal problém s jednou sieboldii v malom akvarku, najväčší kus, ktorý síce bil ostatné, ale práve ten mal dohryzené brucho. Červená rana až do mäsa. Dal som preventívne 1 tabletu Baktopur Direct, aby nechytila ryba nejakú infekciu. Pomaly sa to hojilo, po 10 dňoch bola rana zahojená.

Dnes ráno som si všimol v 1000-ke menšiu z dvojice s takmer identickou ranou, len bola posunutá bližšiu ku chvostu. Ryba schovaná pri nasávaní filtra, vystrašená, ani nešla za krmivom. Pritom včera večer som si žiadnu ranu nevšimol, všetky ryby žrali. Dostal som obavu, či to predsa len nebude nejaká choroba, ktorú som si dovliekol už v januári. Neviem, či môžu mať ryby v sebe parazita, ktorý ich začne likvidovať takto po pol roku. Deň pred odchodom na dovolenku a ja mám rybu s dierou v bruchu. Chytil som paniku... :twisted: Čo teraz? Tak som si zvolil "žolíka" a zavolal "priateľovi na telefón". Našťastie Jancibie končil v robote, takže mi to zdvihol ;) Podľa neho to choroba nebude, lebo do takého štádia by sa nedostala ryba (resp. rana) z večera na ráno. Ešte som chvíľu nad tým rozmýšľal. Tá myšlienka sa mi zdala logická, tak som na základe odporúčania rybu nechal v 1000-ke, tentokrát bez Baktopuru, oddelenú v sieťke. Zajtra odchádzame na 10 dní z tejto skurv.... pardón, krásnej krajiny, mám obavu, ako to bude pokračovať. Ryby budú pod občasným dozorom neakvaristu (kŕmiča), poučeného, ale predsa len neznalého. Ale ja budem optimista, že sa ryba z toho dostane. A nepribudne ďalšia s podobným problémom.

Foto dokaličenej ryby sa mi nepodarilo, tak aspoň pozrite, akú mám parádnu sieťku :P Keď si fotku zväčšíte, aj tú zúboženú rybku tam slabo vidieť.
Prílohy
zubtom.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Tomocichla sieboldii / Talamancaheros sieboldii

Neprečítaný príspevokod paloi » 12 Aug 2016, 09:34

Aj som sem zabudol napísať... tá ryba to po 10 dňoch rozchodila. Ale včera večer, nevedno prečo, našiel som na hladine plávať toto... Už bez chvostíka to malo 8 cm :cry: To bola druhá najväčšia sieboldii. Ale budem optimista, stále mi zostáva 6 exemplárov :)
Prílohy
tm_resized.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia