Rio Ostrava

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod ioopp » 30 Jún 2016, 17:08

On je to jen běžný WF který není určený ;)
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Janek » 30 Jún 2016, 17:29

Ty ryby co ti nabízí Radim a Ondra nepodceňuj, jsou to docela oříšky na určení a kdo ví co to je, hlavně divoké nádherné kusy. Do tvého akva k požadavkům takřka ideální mimochodem.
Ten tvůj odpor k "tuctovým" rybám je mi absolutně nepochopitelný a nesympatický, osobně mi to vůbec nesedí k chovatelství a lásce k rybám, ale naopak jen jako honění trika kdo má "vzácnější" rybu, kor když se kolikrát ty "raritky" nestihnou ani zabydlet a pokračují v cestě. Ale budiž, to je věc názoru a povahy, neznám tě, nebudu soudit. Jen by to chtělo z tvé strany nejdřív zjistit něco o té rybě než jí dáš nálepku "obyčejná" a v podstatě pohaníš rybu která se někomu líbí.

Glaser Regánky měl, už jsem je měl takřka objednané ale sešlo z nich... nicméně pokud netrefíš kvalitní kusy, vyjde ti z toho celkem nevzhledná ryba. Je to podobné jako s luteusem, který je rozdělený na třídy/fáze podle žlutosti. A navíc to jsou telata, on i 30cm pterygo nebo hypo je hromburác, natož 40. Na uklid jsou taky vrtkaví, dokonce záleží na povaze. Měl jsem stejné sumce a jeden se válel a žral jen krmení, druhý mi dokonale leštil skla, to člověk neodhadne, ale když jsem toho leštiče tenkrát dal pryč, za pár dní bylo vidět jakou hromadu práce zastal.

Za sebe nedoporučuju učelně pořizovat na čištění, budeš jen zklamaný jak se ti na to vyprdne, v opačném případě to ber jen jako +

A já budu zase protlačovat ryby na které se sám chystám v budoucnu, nebo je mám pořád v zásobníku co by kdyby.
Věčně nedoceněné L075 .... užasné atraktiní a AKTIVNÍ ryby, ideální vzrůst, nikdo ti nezaručí že pro tebe budou pracovat, ale rozhodně tě budou bavit.
Jestli budou schované nebo ne, to není o rybách, to je o chovateli a podmínkách, ale rozhodně být tebou prděl na nákup 1 kusu, ale pustil pár peněz a koupil tak 4 kusy stejného druhu. Ta skupinka vypadá neporovnatelně lépe, lépe se cítí a i tu stydlivost to potlačuje. Hrozně moc lidí podceňuje skupinové chování eLek, přitom mají svoje nádherné zvyky a interakce které jeden kus nikdy neukáže. Na takovou skupinu plně vzrostlých krásných sumců může být člověk po pár letech opravdu pyšný, copak jeden kus.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 30 Jún 2016, 17:55

Proč nechci běžné ryby se mě neptej, sám to nevím. :D
Skupina klidnějších eLek by byla zajímavá, ale potřebuju něco, co vyroste aspoň na 15cm, aby to nelákalo zebriny. A zase musím myslet na kvalitu vody. Pokud víc ryb, tak radši pár cichlid + 1 elko než 4 eLka. Jak to nebude žrát řasy, tak mě to extra trápit nebude (kořeny očistí L204 a skla holt já), ale určitě to elko nechci nějak speciálně krmit. Luteus se mi líbí ve všech fázích, ale moc vyroste a nejde sehnat.
A nevěřím tomu, že jestli eLko vyleze, záleží jen na mě. L128 jsem nikdy ve dne neviděl ani v době, kdy si L204 běžně ožírali kořen na osvětleném místě.
Teď jsem si všiml, že Glaser naskladnil Hypostomus soniae L137, co mi doporučoval i Plzeňák. Je to takový trošku hezčí Bruno (o tom jsem taky uvažoval). Takže když neseženu nic hezčího a bude jak tam Kudrna pojede, půjdu do něj.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Janek » 30 Jún 2016, 18:05

Je to 100% o chovateli. Oni i sumci dokážou být stresovaní cichlidama, podmínkama, dokonce jsou na to možná citlivější než kde jaká cichlida. Já měl L200, neustále mi zeleně svítil u skla, to samé panaci, adonis, leopardi, L181, L264, L270, L201.... mám pokračovat ? :D Věř mi, Lka nejsou schovavačná zvířata dokud jim nedáš důvod.
L075 dají bez problému 25 cm, ti L137 jsou taky dobrá volba... jinak nepřekrmovaná Elka zas tolik nenadělaj, tam se není čeho bát. Když je nebudeš kdo ví jak překrmovat, naopak ti ty 4 kusy přemelou detrit od creni a ostatních, taky často opomíjená věc, že z rozpáraného všežravého Lka z pravidla vyleze převážně jednou přetrávený detrit ostatních ryb + něco z toho příkrmu
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 06 Júl 2016, 22:10

Tak jsem asi měl štěstí na Creni. Moje zabriny žerou nasekané grundle na první pokus. Nakonec sežraly ze dna i to co jim popadalo, než pochopily, že to je k žrádlu. Víceméně žerou všechno mražené co jsem do akvária hodil (filé, artemie, koretra a patentka). Ale musím někde sehnat zdroj levných a bezpečných živých rybek. Mraženou patentku co jsem měl ,jsem dneska vyhodil. Už tím nebudu krmit.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod mato80 » 08 Júl 2016, 09:45

čo sa ti vyskytol nejaký problém s patentkou
mato80
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 20 Apr 2015, 13:30
Bydlisko: Nitra

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 08 Júl 2016, 10:07

Nechci krmit dravce ničím, co žere bahno - nitěnka, patentka a žížala. Navíc proteusi to ani nežerou. Živá patentka sice je snadno dostupná, ale plná bahna a časem zasmrádne a já to ani nepoznám (momentálně nemám čich). A pak je ostuda jak přijde návštěva. Mraženého jde lehce sehnat spousta druhů a v mražáku mám málo místa. Chci radši koupit mystis, krevetky a mušle. Víceméně krmivo řeším jen pro zebriny. Satanům stačí sušené, toho mám moc. ELka nepřikrmuju a proteusi v druhém akváriu žerou to samé co zebriny, akorát potřebují menší kousky.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod mato80 » 08 Júl 2016, 10:39

aha už som sa zlakol že nejaky konkretny pruser ,takže v podstate prevencia :)
mato80
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 20 Apr 2015, 13:30
Bydlisko: Nitra

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 18 Júl 2016, 20:56

Snažil jsem se nafotit zebriny, ale ty potvory po nažrání zalezly pod kořen a odmítly vylézt.
Prílohy
7_2016.jpg
Komb1.jpg
Vpravo můj první pokus o otevřenou tlamu :D
ZEB1.jpg
SLA1.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 18 Júl 2016, 22:34

pekne sú očividne sa udomácnili dobre :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť