Rio Ostrava

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 08 Jan 2016, 20:09

Jaké rostliny jsi zkoušel rostliny na hladině? Pistia u mě nejela vůbec, Limnobium laevigatum jede jen když hnojím a akorát Salvinia roste bez problémů. Ale taky jsem kvůli rostlinám upravoval proud vody z filtrů, aby se u hladiny moc nehýbala.
A pěkné to bude, až budou všechny ryby co chci a spraví se ty co mám teď. Ale bohužel mi neklapl transport z Humenného. :( Ale třeba klapne jindy nebo něco budou mít u Papíka nebo Kalaby. Pojedeme tam spolu s Humbalem a Blegonem v únoru.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 11 Jan 2016, 19:52

Problémy Satanoperek nemizí, spíše se zhoršují. Nyní už mají příznaky 2 ryby. Nahrál jsem krátké video, kvalita sice mizerná, ale je to na něm vidět.
Podezřívám problémy s plynovým měchýřem. Ryby jsem koupil v listopadu s dopravou kurýrem. Přišly dost podvyživené a jedna polomrtvá - točila se podél své osy a neuměla plavat rovně. Nyní mají 2 ryby ze zbývajích sedmi problém udržovat požadovanou hloubku. Obě jsou mnohem agresivnější než zbytek, obě často vídám u vzduchování ožírat vzduchovací kámen nebo požírat bublinky a obě bývají poslední u žrádla a už jsou trochu podvyživené. Problémy se vyskytly po přehazovaní nádrží, takže velký stres a možná se zhouply parametry vody včetně teploty.
Tímto prosím o radu čím by to mohlo být způsobené a jak postupovat.

Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Janek » 11 Jan 2016, 20:03

Ty dvě ryby už podle mě šanci na budoucnost nemaj, ukončil bych je. Zbytek sledoval. Tohle se asi vyloženě cílené léčit nedá.
Ostatním rybám bych se snažil co nejvíc dopřávat a podporovat imunitu co to jen jde.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod blegon » 11 Jan 2016, 20:42

Jak píše Honza ty dvě už se z toho asi nedostanou takže nemá cenu aby se dál trápily.
Vypadatá to že se kvůli měchýři nemůžou potopit.
Viděl jsem sice v různých rybářských pořadech že ryby odvzdušňovaly jehlou když se nemohly potopit, ale u takto malých ryb by to bylo stejně nemožné.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 24 Jan 2016, 19:20

Přikládám pár nových fotek, něco foceno bleskem. Každopádně kvalita docela mizerná.
Ty 2 postižené Satanoperky jsem zatím neutratil. U žrádla se chovají normálně, plavou rovně a žerou. Po konzultaci s Blegonem zkusím celou nádrž odčervit, ale až dám Guianacary pryč a snad dovezu nové ryby. Doufám, že tím odčervením vyřeším aspoň částečně tu plachost. Byla chyba ty Satanoperky dát do nádrže bez přeléčení.
Prílohy
new2.jpg
Současný vzhled nádrže
Zradlo.jpg
Satanoperky
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod blegon » 24 Jan 2016, 20:22

Koukám že stanoperky celkem povyrostly ;) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 24 Jan 2016, 21:10

Trošku jo, ale proti těm co máš teď ty jsou furt malinké. Doufám, že jim prospěje změna vody, kterou mi nečekaně připravily vodárny:
Měření vodovodní vody 6.1. a dnes 24.1.
pH: 6,7 -> 7,7
Vodivost [µS/cm]: 520 -> 202 (těmi jednotkami si nejsem jistý, mám velmi levný měřák, kde se v návodu píše o ppm)
TDS [ppm]: 247 -> 97
Do 14 dnů bych měl mít rašelinový granulát JBL, který snad trochu zkrotí nárůst pH. Pokud ne, mám 240 litrů rašeliny. Pokud ani to nepomůže, poradím se s nějakým chemikem a budu muset do akvária lít nějakou kyselinu...
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 03 Feb 2016, 18:37

Guianacary vrátím Blegonovi a místo nich jsem si vyhlídnul Ossancora punctata u Glasra. Jinak se mi z jeho bohaté nabídky nic vhodného nelíbí.. Satanoperca acuticeps stále marně sháním, škoda že mi nevyšel transport páru z Humenného. :(
Starou 325l nádrž si tento víkend napustím a příští víkend si snad do ní něco přivezu.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 16 Feb 2016, 09:14

Guianacary jsou už u Blegona i s jedním Panakem L204. Teď celou nádrž přeléčím Flagellolem. Snad pomůže Satanoperkám co mají problémy s plynovým měchýřem a snad i trochu s plachostí.

Příští týden chci koupit 5ks Ossancora punctata. Ve starém akváriu mi plavou 3ks Pimelodella gracilis a ještě tam dokoupím skupinu Australoheros sp. Red Cabail. Z ní mi snad zbyde pár.

Stále sháním Satanoperca acuticeps a teď i Geophagus taeniopareius.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod ioopp » 16 Feb 2016, 13:26

'Red Ceibal' jsou krásné rybky. Doufám, že se ti s nima zadaří a brzo přibude další téma ve fóru s nějakýma osobníma postřehama :) Jsou to celkem málo známé, natož popsané ryby.
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron