Profi akvarium Dříteč

Reportáže z návštev u cichlidárov, alebo miest kde sa "objavili" cichlidy

Re: Profi akvarium Dříteč

Neprečítaný príspevokod huhu » 26 Máj 2015, 22:51

No ked to je pre verejnost otvorene v piatok, dost blbo by bolo dat vylet na iny den... aspon ja si tak myslim :) Skoda, ze ste tak daleko, isiel by som s vami zase na vylet :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Profi akvarium Dříteč

Neprečítaný príspevokod paloi » 28 Máj 2015, 08:45

Návšteva Dříteče definitívne už zajtra 29.5., ranný odchod z TT sme s Durim ešte celkom nedoladili, jedno miesto ešte voľné, ak by niekto chcel. Cestou berieme Heady-ho, potom zastavenie u p. Kalabu, medzi 11:00 - 12:00 je predpokladaný príchod do Dříteče (to pre "domácich" z blízkeho okolia, keby mali chuť na spoločnú akva-seansu, v takom prípade napíšte, pošlem Vám moje číslo do SS, aby sme sa v Dříteči spoznali).

Odchod z Dříteče neplánujeme, nakoľko to sa fakt nedá naplánovať ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Profi akvarium Dříteč

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 28 Máj 2015, 22:57

Synka vyzvednu v 11.40 před školou a šlápnu na lagunu a frčíme ,předpokládaný příjezd ve 12 .45 hodin.Chlapi tak mě tam čekejte.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Profi akvarium Dříteč

Neprečítaný príspevokod sumdir » 30 Máj 2015, 13:10

chalani, ako ste dopadli? Nic sem nenapisete :?:

Mino, mas pre mna tie cyanogutaty :?: Lebo tie z tej BB asi nebudu nikdy :cry:
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Profi akvarium Dříteč

Neprečítaný príspevokod paloi » 30 Máj 2015, 14:05

sumdir píše:chalani, ako ste dopadli? Nic sem nenapisete :?:

Mino, mas pre mna tie cyanogutaty :?: Lebo tie z tej BB asi nebudu nikdy :cry:


Maťo, Herichthys cyanoguttatus nebol ani u pána Papíka, ani u pána Kalabu. Mrzí ma to. Možno nabudúce.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Profi akvarium Dříteč

Neprečítaný príspevokod Belial » 30 Máj 2015, 14:53

sumdir píše:chalani, ako ste dopadli? Nic sem nenapisete :?:

Mino, mas pre mna tie cyanogutaty :?: Lebo tie z tej BB asi nebudu nikdy :cry:


Od koho z BB si objednával?
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Profi akvarium Dříteč

Neprečítaný príspevokod paloi » 30 Máj 2015, 15:20

Stručne zo včerajšieho zájazdu. Odchádzali sme niečo po 7:00 s Duri-m. Ten blázon šoféruje 350 km bez pauzy. A je stále v pohode. To fajčiara fakt poteší :cry: Ale zasa musím napísať, že som sa ani chvíľu nebál o svoj úbohý život :P

Prvá zastávka v obci Svatý Jiří (po slovensky Svätý Jur). Už pri ceste nás čakal Heady, aby sme to našli. Káva, vécko, obhliadka akvárií. Do kelu, ten má tak krásnu Vieja regani... skoro ako Ameriky od Žiliny. A pritom si sťažoval, že ostatné sa nevydarili. Čo by som ja dal za jednu takúto vydarenú. Aj synspily boli mňamky-mňamky ;) A ešte centimetrové Herichthys deppi. Duri má už rezervovaných 50 kusov :!:

Potom cesta do Čankovíc. Pánovi Kalabovi. Ešte som tam nebol, len som evidoval dosť negatívneho. Ale najlepšie je presvedčiť sa na vlastné oči. Veru, paráda. Toto mi chýbalo... Zvítanie s osadenstvom príjemné, akvárka čisté, termobox nám doslova nanútili (lebo náš bol len taký "záložný", keby sme niečo kúpili). Vrhli sme sa do regálov, fakt super. Lacné synspily, maculicaudy, carpintisy. Ostatné cichlidy ma veľmi nezaujímali, ale bolo ich tam dosť. Dokonca malé sumčeky Horabagrus brachysoma, jeden z mojich obľúbencov z Ázie, na SK ťažko dostupných. A cena necelé 2 eurá!!! Hneď som bral dvoch. Ale asi sa budú sťahovať, Duri neskôr prejavil ešte väčší záujem ako som mal ja :D A prísavníček L191... v prepočte za necelých 20 €. Ale veľkosť asi 12-13 cm!!! Nie 5 centimetrový prcek, ako býva zvykom. Tiež sa jeden sťahoval do Trnavy, to bolo samozrejmé (Sumdir, tento nie je na predaj....) Tých L-kových prísavníkov tam bolo strašne veľa, podobne ako v Dříteči, ale cenovo to bolo bezpredmetné :cry: Pýtal som sa aj na Tomocichlu sieboldii, ale pán, ktorý nám chytal ryby, sa priznal, že to ešte ani nepočul. No tak to konečne počul odo mňa :D Takže som robil aj tak trochu osvetu :D Myslite si, čo chcete, mne sa v Čankoviciach páčilo.

Heady pozrel na hodinky, že 13:10 hod. Kedy to tak stihlo nabehnúť? Veď sme tam boli len 10 minút :!: Alebo trochu viac :?: Veľmi rýchlo sme sa lúčili, úplne sme v tom opojení zabudli na čas. V Dříteči nás už čakal Kotyzavamberk, aj so synom. Duri poháňal to stádo koní ako sa len dalo. 13:30 sme už boli v Dříteči. Kotyzavamberk nás vlastne ani veľmi nečakal, bol "zapadnutý" pred nejakým akvárkom. Rýchla "predstavovačka", zvítanie a potom už štandardný postup - najprv sme to museli obehnúť, až potom bola prvá debatná pauza, že čo si vlastne z toho vyberieme. Ešte stále tam bola Vieja argentea za 320 Kč, asi tak 6 cm fešáci. Úplne bezchybní. Kurňa, odolal som... nevzal som ju... Mám na tento druh smolu, aj tak by sa mi vyzabíjali. A posledná by uhynula. Heady neodolal, ani Duri... hehe, nezvládli to.... Veľmi dlho som pozeral na Phractocephalus sp. hybrid(1), pozor, to nie je ten klasický Phractocephalus hemiliopterus. Tento nemal červený chvost a na bielom bruchu mal čierne bodky. Júúúj, len keby to tak rýchlo nerástlo. Obávam sa, že ak ho raz budem chcieť (a to budem), nikde taký nebude. Za 200 Kč. Toto sa len tak ľahko nevidí. V rovnakej cene aj Paratilapia polleni. Neskutočné kusy, s modrými škvrnami a jasnými očami. Včera som odolal, dnes ľutujem. No nevadí, cichlidársky život ide ďalej. Jednu nepríjemnú vec som tam ale zaregistroval - neskutočné vlhko. V Čankoviciach také vlhko nebolo. Ale je pravda, že už som bol nervózny, lebo sa blížila záverečná a ja som ešte nemal nachytané ryby, lebo som nevedel, ktoré vybrať... Heady a Duri si kúpili aj sieťky na ryby. No nemohol som zaostať. Mám teraz takú sieťku, že ju nedostanem do akvária. Ale bude dobrá na vianočného kapra. Odchádzali sme 15:05, takže sme to stihli len tak-tak.

Všetko mi to platil Heady, lebo som mal len slovenské peniaze. Ale len do momentu, kým sme neprišli do Chocně. Tam bol bankomat. Ja som si to nasmeroval tam. Duri s Headym do domácich potrieb. Lebo bude treba elektrikárske lišty a sieťku, na predelenie akvária (kvôli rôznym veľkostiam rýb). Bavil som sa, že ešte aj toto povezieme 350 km :D

Znovu zastavenie u Heady-ho. Duri bral od neho Petenia splendida red. Veľké kusy, preto tie elektrikárske lišty a sieťka. Takže Heady hneď otestoval novú akvaristickú sieťku z Dříteče. Petenie chytil hravo (je to borec), ale obývačku mu zmaľovali až po strop :mrgreen: Ešteže má tolerantnú pani manželku. Mimochodom, tá sa ho pýtala, koľko minul peňazí. A on že - "všechno, už mi nezústalo ani na tu novou kérku" :mrgreen:

Aktuálne sa pri našej návšteve Heady-mu rozplávali breidohri pink. Dobehol vytešený s kvetináčom do obývačky... tiekla z toho voda skoro prúdom... keby som to doma urobil ja, skončila by moja akvaristická éra. Ešteže má Heady tolerantnú ... ale to už som písal vyššie ;)

Bolo 17:30, keď sme sa lúčili. Kotyzavamberk ešte zostával na pokec, predsa len to má domov bližšie. My sme to ťahali podľa navigácie. Ešte niekde pred Brnom nás to hodilo na nejakú úzku cestičku. Duri aj postál, že či ozaj ideme správne, ale išli sme. Úzka asfaltka sa zmenila na štrkovú. Pohoda, toto som zažil v Bosne a Hercegovine, prečo by to nemohlo byť aj v Čechách? Štrková cesta sa zmenila na lesnú. Tak toto som už v Bosne a Hercegovine nezažil. Ale Duri vravel, že super, že práve preto sme išli SUV-čkom (chcel ho otestovať). Nuž, ale keď sme v lese vbehli do zákazu vjazdu a namiesto kamiónov sme videli veveričku, zhodli sme sa, že toto asi nebude práve ideálna cesta. Tak sme sa vrátili, odkiaľ sme prišli. Do Trnavy :D Návrat domov o 21:00 hod. Jedno miesto v aute bolo stále voľné. Ten jeden z Vás, čo do poslednej chvíle váhal, môže teraz ľutovať ;)

Toto bol môj posledný výlet za rybami. Teším sa na ten ďalší posledný ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Profi akvarium Dříteč

Neprečítaný príspevokod Rostro » 30 Máj 2015, 17:50

Paloi dík za stručný príspevok. Pekne rozpísané ako vždy. Neviem či aj niekto fotil, ak hej foto tiež poteší. Nabudúce treba čosi poriešiť cez víkend, ale to je zase problém, že má každý zatvorené.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Profi akvarium Dříteč

Neprečítaný príspevokod sumdir » 30 Máj 2015, 19:00

Belial píše:
Od koho z BB si objednával?


prepac, poslal somti to do SS, nechcem verejne
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Profi akvarium Dříteč

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 30 Máj 2015, 19:39

Nefotil jsem ,ale pro mě byl zážitek v Dříteči odchyty velkých terčů z povodí Nhmunda a kvalita ,mít volné akva vzal bych WF skaláry peru altum byly perfektní tvar těla a ploutví se jen tak nevidí.Až jsem měl podezření,že to odchyty nebyly.Synek si koupil nějaké tetry a do kuchyně do 37 litrovky jsme koupili apistogrami cacadu samec a dvě samice,tak doufám ,že nás odmění potěrem.pro zajímavost terče Nhmunda stál jeden 4 500 kč.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

PredchádzajúciĎalší

Späť na Návštevy, reportáže a akvavýlety cichlidárov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron