Rio Zobor, Grande Amazonas - fáza plánovania

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Zobor, Grande Amazonas - fáza plánovania

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 17 Dec 2018, 22:05

K paloi: filtračné ponožky to sú v podstate klasické "cediace sitká" s priepustnosťou pár micromectrov na zachytenie najjemnejších nečistôt, návratové čerpadlo je výtlačné čerpadlo, ktoré tlačí vodu späť do akva.
K tej výške, áno som s tým zmierený, mám doma teraz 80 cm výšku a dá sa to :D , akva bude v podstate na poschodí, dom má suterén čiastočne vsunutý do zeme, pod daným miestom by sa mala nachádzať pivnica, mám silné základy, rátal som s váhou 2t, myslím, že by to malo uniesť či ??? . A ano na foto je aj kozub (ten nieje zachytený) aj digestor, ono viac menej kuchyňa "leží" ešte priamo na pôde a pod jedálňou je už myslím pivnica.
Toho oxydorasa som si premyslel, nebudem ho brať, nechám si svojho megalodorasa :D
K tým konárom mal som predstavu kôli menšej šírke, že použijem zopár umelých kmeňov ako na foto a vytvorím ako keby taký potpený les, nato mi asi prírodné drevo nebude dobré, v každom prípade ešte úplne rozhodnutý niesom.
Páni...áno, aj ja by som chcel akva, ktoré má 80 cm šírku ale hold...nedá sa, priestorovo to nevyjde a búrať stenu kôli tomu nechcem, keby dám šírku nad 55 cm tak medz jedálenským stolom a akváriom si na tú stoličku sadne maximálne mimino :D
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Rio Zobor, Grande Amazonas - fáza plánovania

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 17 Dec 2018, 22:08

blegon píše:Určitě nepůjdou dohromady alty a trnuchy.
Nejde o to že je sežerou, ale trnuchy je zalehnou a domlátí je.
Vím o případu kdy takto vraždili i 20cm velké herose https://rybicky.net/fotogalerie.php?sek ... &s=66&sl=0


No kua to si ma teda nepotešil, hold, rajnice teda nebudú :D budem musieť na dno vymyslieť niečo iné...
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Rio Zobor, Grande Amazonas - fáza plánovania

Neprečítaný príspevokod Majki » 17 Dec 2018, 22:31

Ja by som dal k altom tercovce nejaku prirodnu formu, tiez to tak planujem a este k nim chcem pridat satanoperca daemon,alebo nejake geophagy.
Majki
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 26 Jan 2018, 20:21

Re: Rio Zobor, Grande Amazonas - fáza plánovania

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 17 Dec 2018, 22:48

No disky fakt ako jedine nechcem, mal som ich krasne ryby, ale su haklive, pri mojej praci a vytazenosti hladam aspon o stupen menej narocne ryby :D
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Rio Zobor, Grande Amazonas - fáza plánovania

Neprečítaný príspevokod Majki » 17 Dec 2018, 22:53

Myslim, ze Alty su tiez dost narocne a neviem ci menej ako disky. Disky som choval, alty este nie, tak uvidime.
Majki
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 26 Jan 2018, 20:21

Re: Rio Zobor, Grande Amazonas - fáza plánovania

Neprečítaný príspevokod paloi » 18 Dec 2018, 00:57

Pozri napríklad túto kalkulačku:

http://www.akvamalawi.com/phpBB/calculator.php

Celková hmotnosť pri Tvojich plánovaných rozmeroch cca 2200 kg a zaťaženie 1350 kg/m2. A v tom ešte nie je podstavec, skrinka, svietidlo, krycie sklá a neviem, čo ešte ďalšie. 1350 kg/m2 je strašne veľa. Ak máš pod tým pivnicu, videl by som to na statika ;)

Ja mám 1050 litrov a hmotnosť už aj so stojanom niečo cez 1600 kg. Stropný panel 20 alebo 25 cm, to si už nepamätám. Položený na 4 nosných stenách (takže nie len na 2 protiľahlých). Izba rozmeru 4,1 x 2,66 m. Statik mi povedal, že to môžem dať aj na podlahu. Ale že do tej miestnosti by už radšej nevstupoval. Nakoniec to vyriešil tak, že do dvoch protiľahlých stien navrhol konzoly, na tie sú len položené štyri I-čka 120. Celá hmotnosť je prenášaná do zvislých stien. Na podlahu netlačí ani 1 kg. Na podlahu tlačia len skrinky pod akvárkom. Viem, toto nie je Tvoj prípad a asi Ťa to ani nezaujíma, len som chcel priblížiť možnú situáciu. Viem, mnohí môžu namietať, že napr. poznajú niekoho, kto má 1200 litrov na 12.poschodí paneláku na podlahe. OK. Majú. Lebo o tom nemajú ani šajnu. Keby sme sa bavili o očnej chirurgii, tak by sme veľmi nepokecali, lebo tomu rozumie možno promile populácie. Ale v statike sa "vyznajú všetci". Lebo podľa väčšiny z nás je statika jednoduchá záležitosť.

Nepotrebujem Ťa strašiť. Ale radšej sa s niekým rozumne porozprávať a zaplatiť 100, možno 150 €, ako potom prísť o pár tisíc €.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Rio Zobor, Grande Amazonas - fáza plánovania

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 18 Dec 2018, 10:09

Alty (aspon co som mal moznost chovat) boli o 100 percent menej chulostive.

Paloi, díky, urcite radsej pozvem toho statika na cumendu :-D.
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Rio Zobor, Grande Amazonas - fáza plánovania

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 18 Dec 2018, 10:53

K tomu filtru nemate nijake pripomienky ? Bude to podla vas dostatocne ?
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Rio Zobor, Grande Amazonas - fáza plánovania

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 18 Dec 2018, 12:55

fan_tomas píše:No murovat nejdem ani búrať stenu, pretože je zaňou schodisko, kopec prachu atď, proste to nejdem podstupovať. Tak osobne si myslím, že problém raje-alty nevidím, síce som ich spolu nikdy nemal, ale pochybujem že raja zbuchne 25 cm vysokého skalára...a k tým párom, čo by si mi teda poradíl ako náhradu ?

ona ho nezozerie celeho ale ho prilahne a obzere boli tu uz prispevky od rostra ako mu raja okusala vacssie tercovce a tie maju mohutnejsie telo ako altak moje raje som bezne krmil vyradenymi rybami dokazala zozrat 12cm velkeho fenestrata
ak chces mat vyslovene altaky raje by som nedaval a k altom nejake geose a satanopercy ako temporalky a uaru
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Rio Zobor, Grande Amazonas - fáza plánovania

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 18 Dec 2018, 15:38

No už som písal, že teda od rají upustím, hmm no tak asi satany pridám, a neviem...no tie uaru sa mi dosť páčia, budem o tom ešte premýslať. Len mi poradťe čo na dno ... :D
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Seznam [Bot] a 7 hostia

cron